МакМода

Мак мода

Ова е најпродаваниот есенски фустан од ZARA

Станува збор за нов модел на кошула фустан кој е наследник на летниот бестселер – кошула фустан со риги, само што овојпат тој не во црвена туку во сина боја. Најпродаваното модно парче од колекцијата пролет/лето 2017 години од Зара, ...

Повеќе »

Неодоливи металик модни парчиња од есенските колекции

Материјалите со металик ефект се толку популарни и интересни што и оваа сезона ги гледаме во повеќето од есенските колекции на популарните „хај стрит“ модни марки. Без разлика дали имаат отсјај на злато, сребро или бронза, и дали се со ефект ...

Повеќе »

Чевли за на работното место – 12 модели од есенските колекции

Чевлите за на работното место мора да бидат удобни и секако не со многу висока потпетица. Сепак, тоа не значи да се откажеме од трендовските модели, а оваа сезона актуелните колекции на популарните модни марки нудат повеќе различни опции со ...

Повеќе »

Наши фаворити од есенската колекција на Springfield (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Новата колекција на Springfield изобилува со трендовски модни парчиња кои се идеални за деловната атмосфера, но и за дружење после работа. Шпанската модна марка Springfield во есенската сезона влегува со нов стил. Новиот слоган на Springfield „As you live“ одлично го опишува ...

Повеќе »

Топ 10 кожени сукњи за есен 2017 од популарните модни марки

Кожата повеќе не е тоа што беше – црна и класична. Кога ќе ви здодеат фармерките или панталоните, можете да посегнете за модел на кожена сукња кој ќе ја разбие есенската монотонија. Со мини или со миди должина, тесна или ...

Повеќе »

Есен во зелена боја со BERSHKA

Во есенската колекција на Bershka доминираат модните парчиња во зелена боја која е една од трендовските бои за сезоната есен/зима 2017. Без разлика дали станува збор за фустани, палта или блузи, оваа боја изгледа убаво на се. Одбравме за вас 10 ...

Повеќе »

Барате непалски панталони? Ги има во Inspired By и преубави се!

Во нив секогаш се чувствуваме комотно, а ни нудат безброј можности за комбинации. Ги носиме и со маичка и со блуза, а оваа есен секако ќе ги носиме со кожена јакна. Непалските панталони, препознатливи по безвремениот дизајн, се наменети и ...

Повеќе »

Листа на желби: Романтичен макси цветен фустан од Axel

Променливото време, нема да Ве обесхрабри. И во есенските денови, не можеме да ги прескокнеме цветните фустани. Долг фустан, романтични бои, цветен дезен и мистериозен поглед е се што Ви e потребно во за да го привлечете целото внимание. Во есенската колекција ...

Повеќе »

5 ниски чизмички од ZARA на умерена потпетица

Модната марка Зара за есенската сезона ни нуди различни модели на чизми, а овојпат се одлучуваме да ги претставиме ниските, со висина до глуждовите. А имаат уште една предност – нивната потпетица. Таа е толку умерена што во ваквите чизми ...

Повеќе »

REPLAY има супер чанти за оваа есен!

Модната марка REPLAY во есенската колекција ни нуди различни модели на чанти и ранци кои обединуваат неколку стилови. Играта не е само во дизајните, туку и во боите, па така оваа есен не мора да се одлучиме за класична неутрална нијанса, ...

Повеќе »