МакМода

Мак мода

Првиот Bridal Night во Скопје Мериот се покажа како успешен и потребен настан

Извонреден ентериер, впечатливи детали, ексклузивни венчаници, накит и други помошни елементи беа претставени на првиот Bridal Night што се одржа во Скопје Мериот, каде пред бројните присутни беа презентирани можностите што хотелот ги нуди при организирање свадби, вклучувајќи ја главната ...

Повеќе »

CITROËN C4 CACTUS и 111 ваучери од по 11.000 денари во наградната игра на Рамстор

  Уште од основањето визијата на Рамстор остана иста; да креираат и да задржат среќни и задоволни потрошувачи, а тоа настојување го демонстрираат и со организација на новата наградната игра „11-ти роденден на Рамстор!“, што е само уште еден од ...

Повеќе »

„Луди“ сме по овој плисиран фустан од Maison Scotch

Плисираните фустани и сукњи се тренд кој владее со сезоната есен/зима 2016/17. Се носат и со кожени јакни, како и со елегантни палтенца, во зависност од пригодата. И доколку го барате најубавиот плисиран фустан во градот, ќе го најдете во ...

Повеќе »

MANGO не води на есенско патување со Џулија Рестуан Ројтфелд

Шпанскиот бренд Манго го презентираше вториот дел од проектот Манго Патувања. Додека во првиот дел главната улога ја имаше Камил Роу, водејќи не низ Тексас, во второто продолжение главниот лик е моделот и уметнички директор Џулија Рестуан Ројтфелд, ќерката на Карин ...

Повеќе »

Кашмир џемпери за оваа есен кои ги сакаме!

Отсекогаш кашмирот ни бил фаворит кога се во прашање џемперите. За среќа, годинава добар дел од колекциите на луксузните и хај-стрит модни марки во есенските колекции нудат кашмирски џемпери. Ваквите џемпери одлично стојат со сите видови на џинс, сите кроеви ...

Повеќе »

Презентации на свадбени детаљи на првиот Bridal Night во Скопје Мериот

Ексклузивни дизајнерски венчаници, накит, свадбени детали и совети за конципирање на идеалната свадбена свеченост ќе бидат преставени на првиот Bridal Night во Скопје Мериот. Настанот ќе се одржи на 12 октомври, со почеток во 20.00 часот во Скопје Мериот Хотел, ...

Повеќе »

Кралскиот изглед на нашата Елена Реи за „Харперс базар“

Едиторијалот на новото издание на популарното модно списание „Харпер Базар“ го краси македонската убавица Елена Реи. Преку приказна насловена Кралица на Комо се претставени 16 луксузни модели на венчаници во кои позира нашата манекенка со интернационална слава. Венчаниците пак, се ...

Повеќе »

Pieses of revolution – нова колекција на Силвија Михајловска (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Есенската колекција на дизајнерката Силвија Михајловска (Алшар), насловена „Pieses of revolution”, е инспирирана од сите неконвенционални девојки кои ги следат своите импулси, се стремат да бидат слободни во секоја смисла, не прифаќаат никакви лажни идоли ниту „паѓаат” на ефтин гламур. ...

Повеќе »

Сакате бели фенси патики? Преубави има во Fashion & Friends

Како никогаш претходно, белите кожени патики не се толку во центарот на модната сцена, како оваа сезона. Уште кога се фенси, кој може да им одолее? Ги носиме во сите возможни и навидум невозможни лежерни комбинации. Ги носиме и со ...

Повеќе »

Од Guess ни доаѓа првата унисекс колекција

Модната марка Guess лансираше нова линија насловена Guess His & Hers. Станува збор за прва унисекс колекција наменета и за мажи и за жени. Опсегот на висококвалитетните материјали вклучува тексас, неколку видови на кожа, трико и волна, а  во палетата на ...

Повеќе »