МакМода

Мак мода

Топ 10 светкави модни комбинации од MANGO за сезоната на празници

Од панталони и сукњи, до блузички и мини фустанчиња, за празничната сезона зачинете го вашиот изглед со многу светки. Празничните забави и дружења не го преферираат минимализмот во стилот, напротив, тогаш и џемперите кои ги носиме се накитени со зимски ...

Повеќе »

Шнолите – најубав украс на косата во празничниот период, побарајте ги во MISS SPICE ACCESSORIES

Трендот на свечени фризури за вечерни излегувања или прослави полека не напушта, а предноста ја добиваат украсите за коса, особено шнолите. Поволноста која ја добиваме од шнолите нема само естетско значење, туку тие вршат и многу практична улога. Имено, доколку ...

Повеќе »

Celebrate Life – Eternal youth / Зима 2017

10-та сезона за DIY етикетата на графичкиот дизајнер Горан Костовски – ind.o.g не потсетува на вечната младост и духот на прогресот и безгрижноста. Дуксот е инпириран од еден вртлог на повеќе сензации. Основната инспирација е од албумот на Frank Ocean ...

Повеќе »

„МакМода“ во хуманитарен проект: 12 Новогодишни елки – 12 медиумски приказни во Скопје Сити мол

Не ја одминувајте нашата хумана елка, со подарок израдувајте ги „нашите“ 8 дечиња од социјално-загрозеното семејство од с. Орешани.  Започна голема Новогодишна хумана акција во организација на Скопје Сити Мол и во соработка со 12 респектибилни македонски медиуми. На вториот ...

Повеќе »

Нов веб-сајт со можност за 3Д интерактивна прошетка на Skopje City Mall

 Следејќи ги потребите на потрошувачите како и трендовите во дигиталното комуницирање, Skopje City Mall добива нова веб-страница преку која полесно ќе комуницира со своите потрошувачи. Новиот веб-сајт на Skopje City Mall е со свеж и пријателски дизајн, со нова категоризација ...

Повеќе »

10 модели на салонки со висока потпетица од Stradivarius

Stadivariusov во зимската колекција понуди повеќе модели на класични и трендовски салонки погодни за новогодишните прослави. Салонки со висока потпетица – тоа ни е потребно за заокружување на женствениот изглед за „парти“ сезоната. Во колекцијата доминира црната боја која добро ...

Повеќе »

Зимската бајка на Bella – за совршен крај и нов почеток со стил

Модната марка Bella ja претстави новата зимска колекција со порака до дамите да останат самоуверени и доследни на сопствениот стил. „Секој крај неизбежно носи нов почеток, но нам ни останува да одлучиме каков ќе биде тој. Вистинските дами секој пат ...

Повеќе »

„Макмода“ во хумана новогодишна кампања на Скопје Сити мол: Приклучете ни се и донирајте за дечињата од социјално загрозените семејства!

Денес започна голема Новогодишна хумана акција во организација на Сити мол и во соработка со 12 респектибилни македонски медиуми. На вториот кат од трговскиот центар поставени се новогодишно декорирани 12 природни елки. Една елка – еден медиум. Во кампањата се ...

Повеќе »

Колекција САЈА пролет/лето 2018 од Антонија Ристовска

Поттикната од раскошот на невестинските носии што ја краселе жената- Македонка низ векови наназад, дизајнерката Антонија Ристовска создаде колекција за современата жена. „За колекцијата ме инспирираа мотиви од Очи од Зобан (елек), опрегач Јумаклија и мотиви од делови од Саја. ...

Повеќе »

Спој на врвна технологија и висока мода: Колекцијата Gb Moonglow достапна во продажба во КРШ

Од спојот на врвната технологија и високата мода произлезе мастерпис дизајнот на новата колекција Gb Moonglow од револуционерниот бренд кој го олеснува животот на родителите. Инспирирана од волшебната месечева светлина, новата модна колекција на Gb се фокусира на футуристички блескавите површини ...

Повеќе »