МакМода

Мак мода

Дојранска модна вечер со хуманитарен карактер

Седум македонски дизајнери ќе ги презентираат своите колекции покрај плажата на хотелот „Романтик“ во Дојран, оваа сабота (13.08) со почеток во 20 часот. На дојранската модна вечер своите модели ќе ги прикажат: „Emili Exclusive Design“, Јована Филиповиќ, Ирина Тошева, Викторија ...

Повеќе »

Есен со Манго: Преубави модни парчиња од тексас

Широки и кратки тексас јакнички, тексас фустани, фармерки со висок струк…, оваа есен Манго става акцент на тексасот, успешно играјќи си со стилот од 60-те и 90-те години. Што ни носи Манго во есенската колекција, погледнете во фотогалеријата.  

Повеќе »

Ешли Грахам ја претставува новата колекција на H&M наменета за полнички дами

Популарната „плус сајз“ манекенка Ешли Грахам е заштитно лице на есенската колекција на H&M дизајнирана за дамите со облини. Колекцијата е насловена Студио и содржи модни парчиња богати со детаљи – од женствени фустани и кошули со крој на песочен часовник ...

Повеќе »

Дојди правиме чистка: Започнува Garage Sale во Рамстор мол со попусти до 70%!

Попусти до 70% започнуваат од 17ти до 21ви август во Трговскиот центар Рамстор. Со слоганот „Дојди правиме чистка” започнува најголемата расподажба во градот Скопје, добро познатата кампања Garage Sale. “Оваа активност е препознатлива по тоа што попустите се навистина големи. ...

Повеќе »

Моден манифест: Last minute sale во Скопје Сити мол со попусти до -70%!

  Последните недели од ова лето се вистинското време да го освежите гардероберот со нови парчиња облека, весели, маркантни и стилски функционални комбинации, кои ги посакувате цело лето, сега по навистина ниски цени. Деновиве одново може да свратите во Скопје ...

Повеќе »

Ангела Василевска – Втора придружничка на MISS LEISURE WORLD 2016

Во Кина се одржа интернационалниот избор MISS LEISURE WORLD 2016 на кои учествуваа девојки од целиот свет. Убав успех направи македонската претставничка Ангела Василевска која ја освои титулата Втора придружничка, во конкуренција од 65 девојки од исто толку држави од светот. Победничка ...

Повеќе »

Во знакот на Олимписките игри: Како да ги направите сами најтрендовските очила со сонце

Додека Олимписките игри се случуваат и возбудата расте, едно многу трендовско модно парче го гледаме често меѓу навивачите на трибините. Што се однесува до уличната мода, очилата за сонце во знакот на Олимпијадата буквално го освоија не само Рио, туку ...

Повеќе »

Есен со чевли од плиш

Оваа есен плишот се враќа преку гардеробата, модните додатоци и секако – чевлите. Вистинската слава плишот ја имаше во 90-те години, а оваа сезона го враќа својот препознатлив гламур. Во колекциите на луксузните модни марки чевлите од плиш се сеприсутни ...

Повеќе »

Поглед одблизу на есенската колекција на H&M

Елегантни модни парчиња ни носи популарната модна марка H&M за оваа есен. Новиот моден водич од H&M, насловен Easy Luxe, ни ги претставува есенските фаворити. Малиот црн фустан сега е со впечатлив отвор на грбот, а тука се и цветните костуми ...

Повеќе »

Паметен шопинг: Дополнителни 20% попуст на веќе намалените цени во BATA

Уште една убава вест ни доаѓа од BATA. Станува збор за последно намалување на цените од колекцијата пролет / лето 2016, односно за дополнителни 20 отсто попуст на веќе намалените цени. Направете паметен шопинг и купете си го вашето омилено модно парче ...

Повеќе »