МакМода

Мак мода

Колекција венчаници инспирирана од пролетта: Утринска роса од Антонија Ристовска

  Колекција инспирирана од пролетта со сите нејзини украси: пролетната утринска роса, расцутени гранки, пупки и цветови, утрата во кои таа е сонлива, а истовремено присутна и освестена. Кроевите во основа се многу женствени и суптилно ја истакнуваат убавината на ...

Повеќе »

3 фраерски модни парчиња од Bershka кои не се за пропуштање

Новата колекција на Bershka ни носи интересни трендовски модни парчиња во кои ќе уживаат младите или оние со млад дух. Пролетната колекција изобилува од силни бои, проѕирни материјали, топови со „спуштени“ раменици, необични фармерки, кошули на риги, мини сукњички и ...

Повеќе »

10 модели на патики во пастелни бои од новите колекции

Како и лани, патиките остануваат модно лудило и сезоната пред нас. Се носат со се што ќе посакаме, со тренерки исто како и со фустани, со џинс исто како и со костуми. За разлика од лани, кога повеќе се форсираа ...

Повеќе »

4 модели на тексас-комбинезонки што ги сакаме веднаш!

Не само добрите „откачени“ фармерки, тексас-комбинезонките се алтернатива за оригинален изглед. Се носат со секаков вид на чевли – со сандали, со отворени чевли со потпетица од 15 сантиметри, со мокасини, кожени патики исто како и со балетанки. Со нив ...

Повеќе »

Пролетна фитнес колекција од H&M

Се што ви треба за пролетните спортски активности, може да го најдете во новата колекција на H&M. Модните практични спортски парчиња се адаптирани за различни спортови – од финес, атлетика до јога, од активности во затворени простории до активности под „ведро ...

Повеќе »

Некои нови бомбер јакни за пролет/лето 2017

Бомбер јакните и понатаму ги носиме, а оваа сезона тие се уште поубави. Сатенските бомбер-јакни кои се појавија минатата година сега се уште помодерни, особено оние со нежни бои. Додека војничките полека излегуваат од трендот, нивното место го заземаат предимензионираните ...

Повеќе »

Вљубени во пеперутките: На пролетна прошетка со Cybex

Кога пролетта се буди, а пеперутките се во воздухот (за многумина, и во „стомакот“), помислуваме на модната колекција Cybex Butterfly Fashion Collection. Со оваа колекција Cybex  уште еднаш докажа дека детските колички не треба да се сметаат само како „превозни средства“, туку ...

Повеќе »

1001 роза, 1001 изненадување за 8ми март во Капитол Мол

Ентузијазмот, среќата и храброста преовладуваат на денот кога се празнува значењето на жената – 8ми март. Придржувајќи се кон општествените и индивидуални вредности кои ги носи овој ден, Капитол Мол и оваа година одлучи да ги надополни и надгради овие ...

Повеќе »

Што ни носи Desigual за пролет/лето 2017

Жива, разиграна и бестрашна, новата колекција на Desigual за потоплите денови од годинава е олицетворение на слободниот дух на глобалните патници и силните жени кои патуваат за да се изборат за својата лична слобода. Дефинитивно колекцијата пролет/лето 2017 е наменета за исклучителни ...

Повеќе »

Моден викенд Скопје ќе ја слави посебноста на секоја жена

Под мотото „Чиста индивидуалност“ (PURE INDIVIDUALITY ), Моден викенд Скопје на своето петнаесетто јубилејно издание кое ќе се одржува од 31 март до 2 април, во салонот на „Порше Македонија“ ќе ја слави вистинската женска убавина и посебноста која секоја ...

Повеќе »