МакМода

Мак мода

Тексас колекција од Stradivarius за пролет/лето 2018

Модната марка Stradivarius лансираше тексас колекција. Ново модно парче од тексас секогаш добро ни доаѓа во овој период на годината, а во новата колекција на Stradivarius, изборот е прилично голем. Од кратки-тексас панталончиња до комбинезонки, тексас фустани, сукњи, кошули… до фармерки ...

Повеќе »

Успешна модна ревија на Лудус на Љубљанската модна недела

По вторпат на Љубљанската модна недела, македонската етикета за безродова мода „Лудус“, ја претстави најновата колекција за пролет-лето. На одушевување од публиката и локалните медиуми, ревијата беше една од најпрепознатливите и најпопуларните на пролетното издание на оваа модна недела. Колекцијата ...

Повеќе »

Bershka има хит сандали со ефект на огледало

Bershka пријатно не изненадува со уште едно модно парче од пролетната колекција. Станува збор за металик-сребрените сандали кои имаат ефект на огледало. Сребрените сандали се украсени со проѕирни детаљи, додека потпетиците се дебели со висина од 7 сантиметри што ги ...

Повеќе »

Новата Comitted колекција од Mango е ода на земјата и нејзините убавини

По успехот на првата еко-одржлива колекција која беше лансирана минатата година, шпанската модна марка Манго повторно ни покажа колку е еколошки освестена. Новата Comitted колекција изобилува со топли тонови кои ја слават убавината на земјата, зеленилото и хармонијата. И самата ...

Повеќе »

Топ 10 модели на пролетни чевли од ZARA со висока потпетица

За сезоната пролет/лето, модната марка Зара пријатно не изненади со понудата на сандали со висока потпетица. Сандалите со висока потпетица се неизбежни за пролетните и летни забави кои зачестуваат во сеозната пред нас. А овојпат Зара ни нуди модели со ...

Повеќе »

Фустани во улога на венчаници од популарните „хај стрит“ модни марки

Пролетните и летните денови пред нас ни ја носат сезоната на венчавки, па доколку сте во потрага по венчаница по пристојна цена, која ќе може да ја носите и после свадбениот настан, добрата вест е што може да ја најдете ...

Повеќе »

Неколку бели, чипкасти блузички од MANGO кои не освоија „од прва“

Покрај цветните и точкастите блузи, во актуелнава сезона на пролет/лето 2018 во центарот на вниманието се и белите блузи со чипкасти детали. Ги наоѓаме во колекциите на популарните модни марки, а поголем избор од нив има во Манго. Разиграни со ...

Повеќе »

15 највпечатливи модни парчиња од пролетната колекција на Liu Jo

Во пролетната колекција на Liu Jo доминираат слатните и розовите нијанси, но и класичната црна боја која гарантира елегантен изглед. Сите модели носат шармантна софистицираност, а фокусот на кроевите е на нагласување на женственоста. За дневна комбинација го одбираме фустанот со ...

Повеќе »

Италијанскиот бренд Replay од денес е застапен и со своја моно бренд продавница во Skopje City Mall (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Продавницата Replay во Скопје Сити мол се протега на 130м2 и е изработена по најновиот концепт на ентериери на брендот, кој вклучува и ѕид покриен со природно зеленило што му дава особен шарм и впечатливост на целосниот изглед на просторот. ...

Повеќе »

Еве како популарните „it“ девојки ги носат модните парчиња од новата колекција на Mango

Модните парчиња од пролетната колекција на популарниот „хај-стрит“ бренд Mango веќе ги гледаме на социјалните мрежи како ги носат популарните „ит“ девојки. Очигледно дека светските трендсетерки „полудеа“ по пролетната/летната мода која ни ја понуди Манго. Судејќи според Инстаграм профилите на ...

Повеќе »