МакМода

Мак мода

Во продажба е новата колекција на GUESS. И уште подобра е од претходната! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Колекцијата на Guess за есен/зима може да се доживее како возбудливо патување на различни дестинации низ светот. Првата станица е Азија, каде дизјанерите ја пронаоѓаат инспирацијата во позитивноста на јогата и урбаниот гламур. Резултатот е линија во која доминира сината ...

Повеќе »

Впечатлив Diesel изглед за есен/зима 2016/2017 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Неочекуваните комбинации на стилови и материјали ни носи Diesel за оваа есен/зима. Така спортските парчиња се дополнети со метални детали, панк фустаните имаат тул, моделите инспирирани од војничите парчоња добиваат поинаква нота кога се украсени со различни интересни апликации во ...

Повеќе »

H&M ни носи најнеобични модни комбинации (ВИДЕО)

Есенската колекција на H&M е веќе во продажба во продавниците и онлајн. Со новата кампања модниот гигант покажува нова дефиниција на дамата – таа носи цветен фустан со безбол капче, нежна сукња со груб џемпер, спортски дукс со лакирани чизми…   Пет ...

Повеќе »

Првиот Bridal Night во Скопје Мериот

Единствен и уникатен настан ќе организира Скопје Мериот Хотел за сите идни невести и парови кои што сакаат нивната свадбена свеченост да биде посебна и вистинско исполнување на нивниот сон. Првиот Bridal Night во Скопје Мериот е резултат на соработката ...

Повеќе »

Широко палто – Каде да ги купиме најубавите по пристојни цени

Трендот на екстремно широки палта продолжува и оваа есен/зима, на наше задоволство. Комотно за носење, топло како ќебенце, го комбинираме и со чизми како и со патики, со фармерки како и со елегантен костум. А каде да ги најдете најубавите ...

Повеќе »

Еми 2016: Секси изгледи на црвениот тепих

Гламур, елеганција и сексапилност не недостигаше на црвениот тепих на доделувањето на наградите Еми. Врвните модни креатори повторно ги покажаа своите умешности за креации кои не знаат за утка, долги тоалети, доминација на волани и светки, карнери и драпирани детаљи, ...

Повеќе »

14-то издание на Моден викенд Скопје: Talent is a new sex!

Новата генерација на талентирани млади актери се заштитните лица на четиринаесеттото издание на Моден викенд Скопје кое ќе се одржува од 28 до 30 октомври, под мотото „Talent is a new sex“. Пред објективите на „Ани и Дими“, во улоги на модели ...

Повеќе »

10 кежуал изгледи од H&M за почеток на есента

Фотографирани на плажа, моделите ги презентираат новите свежи есенски изгледи кобинирајќи модни парчиња од есенската колекција на H&M. Пилотски јакни, лежерни дуксерчиња, блузи на риги, карирани кошули, широки џемпери и скини фармерки, тоа се есенските фаворити од H&M. Џинсот се комбинира ...

Повеќе »

Топ 4 плисирани сукњи од Манго што ги носиме оваа есен

Си купивте плис сукња? Доколку ги следите модните трендови, многу веројатно сте упатени дека плисираните сукњи заедно со плишот и балетанките на врзување се топ 3 најпосакувани модни парчиња за есен 2016. Без разлика на тоа дали се со макси, ...

Повеќе »

Колекција есен 2016: MANGO патешествие со убавицата Камил Роу

Три приказни се рефлектираат на Манго патувањето инспирирани од карактеристиките -модерност, женственост и позитивност. Во оваа есенска кампања на популарната модна марка, главната улога ја има француско-американската убавица и глумица Камил Роу. Да се придружиме на ова возбудливо модно патување ...

Повеќе »