МакМода

Мак мода

10 најбарани зимски модели од Bershka

Фустанчињата, сукњите и кошулите со точки, чантите и чизмичките со бисерчиња, палтата од вештачко крзно и чизмите-чорапи се најбараните модни парчиња за оваа сезона. А „Бершка“ има супер модни примероци од нив. Доколку се двоумите што е „маст хев“ за ...

Повеќе »

Топ 5 свечени фустанчиња во црвена боја од популарните „хај стрит“ брендови

Црвените фустанчиња во периодот на новогодишните и божиќните празници можат да го заменат популарниот „мал црн фустан“ и да внесат уште повеќе свеченост во празничната атмосфера. Секако дека се и повпечатливи од елегантните црни фустани, а и самата црвена боја, ...

Повеќе »

Божиќните џемперчиња остануваат во тренд, еве каде ќе ги најдете

Таканаречените „грди“ божиќни џемпери (ugly Christmas sweathers) остануваат модерни и оваа сезона, а популарните „хај стрит“ модни марки нудат различни модели од нив во своите зимски колекции. Тоа се џемперчиња кои имаат новогодишни и божиќни пораки на нив или пак ...

Повеќе »

Листа на желби: Розовата чантичка од MANGO

Нежната розова боја внесува свежина во потемните есенски/зимски модни комбинации. А кој не сака свежина, позитивни вибрации и трендовски изглед?! Згора на се, оваа кожена чанта е и многу практична, благодарение на тоа што има долг ремен, па така може да ...

Повеќе »

Не пропуштајте: Во MISS SPICE ACCESSORIES попусти на накитот до -50 %

Време е за паметен шопинг. Заштедете време да не талкате низ градот барајќи во продавниците трендовско парче накит, а заштедете и пари упатувајќи се само кон една дестинација – MISS SPICE ACCESSORIES. Поточно, упатете се во најблиската до вас продавница ...

Повеќе »

Stradivarius зима 2017: Да ги обоиме студените денови во жолто!

Откако ги погледнавме (и се вљубивме) во зелените модни парчиња од Stradivarius достапни во продажба за оваа сезона (погледнете – ТУКА), ред е да и посветиме внимание на жолтата „колекција“, која бездруго ќе ни ја развесели зимата. Жолтата боја значи модна ...

Повеќе »

Новогодишни модни изгледи од &Other stories

Новогодишните забави се пред нас, па секако дека не интересира како да се „стокмиме“ за дочекот на Нова година и за божиќните празници. &Other stories се погрижи да ни предложи неколку идеи. Со новиот моден-водич насловен „Wrapping It Up“ модната марка ...

Повеќе »

Погледнете ги овие 5 вечерни фустани од Mango

Со приближувањето на најубавите празници во годината, размислуваме и за тоа да ја обновиме нашата гардероба со убав фустан соодветен за свечените пригоди. Празничните колекции полека ги полнат продавниците, а судејќи според излозите најубава понуда на вечерни фустани има Манго. ...

Повеќе »

ДАНИЕЛА АДЕМОСКА: Фантастични 4 години на забава и шопинг во Капитол мол

ИНТЕРВЈУ СО ДАНИЕЛА АДЕМОСКА – Менаџер и сопственик на Капитол Мол и Резиденс   Капитол Мол го слави својот 4-ти роденден. Како ќе го прославите? Веќе 4 години Капитол мол цели кон креирање на атмосфера која го претвора шопингот во ...

Повеќе »

Cybex KOI Crystallized – Нова колекција за безгрижни бебиња и модерни родители (во продажба во „Крш“)

Во продавниците „Крш“ пристигна новата модна колекција посветена на најмалите и секако на нивните родители кои сакаат да останат во трендот со врвната технологија, беспрекорниот дизајн и модниот стил. Станува збор за колекцијата Cybex KOI Crystallized која симболизира кристализираност, смиреност, сила ...

Повеќе »