МакМода

Мак мода

Стилизирана есен со Axel: Во GRATA ги најдовме највпечатливите фустани

Грчата модна марка Axel повторно изненадува со своите уникатни кроеви и дезени на фустаните. Доколку сте жена која има подвечен сопствен стил, сигурни сме дека овие фустани со долги ракави ќе ви станат омилени есенски пријателки. Во продолжение, издвојуваме неколку фустани ...

Повеќе »

5 зимски изгледи од Zara

Шпанската модна марка Зара не подготвува за зимската сезона сервирајќи ни свежи идеи како да се дотераме во најстудените денови од годината. Модниот водич е насловен Mid-Town Warm Up, а за кампањата позираат манекенките Кара Тејлор и Мирте Болт. Вештачкото крзно ...

Повеќе »

Од 3 до 5 ноември: Есенски базар на уникатни современи уметнички творби

Од 3 до 5 ноември во најголемиот трговски центар во Скопје, City Mall ќе биде организиран голем Есенски базар на уникатни современи уметнички творби, кои рачно ги имаат изработено мајстори – креативци. Станува збор за повеќе од 20тина индивидуалци, artisans ...

Повеќе »

Топ 10 модели на високи чизми во впечатлива боја

Високите чизми, над колениците, се омилените обувки за оваа есен/зима, а доколку сте подготвени да внесете бои во есенските денови, одлучете се за нов чифт чизми во црвена, зелена или сина нијанса. Може да се плишани, од „превртена“ кожа, платнени ...

Повеќе »

Плишано фустанче од Bershka вредно за внимание

Погледнете го ова розово плишано фустанче од Бершка во кимоно стил. Веруваме дека многу брзо ќе се распродаде. Фустанчето со преклоп има макси должина и може да се носи во секоја свечена пригода, но лесно од него може да направиме ...

Повеќе »

Ја видовте шарената колекција од Zara? Одлична е за весели студени денови

Џемпери, блузи, предимензионирани шалови, волнени капи…, сите се украсени со весели бои и помпони! Оваа мини зимска колекција во која доминираат волната и плетките, ќе ги развесели и најстудените денови, а секако и ќе ве стопли. Мини колекцијата е составена ...

Повеќе »

По овие панталони од MANGO „полуде“ Инстаграм

Карираните панталони од Манго со висок струк, впечатлив ремен со тока, и во машки крој, се главна ѕвезда на социјалните мрежи. Модните блогерки ги комбинираат на различни начини, а одлично „стојат“ и со спортска маичка и бели патики, како и ...

Повеќе »

Топ 3 есенски модни парчиња од Zara кои веднаш се распродаваат

Како и секоја сезона и оваа постојат модни парчиња кои веднаш се продаваат, а такви три има во есенската колекција на шпанската модна марка Зара. На врвот на листата на чекање се наоѓа кимоното од зелен плиш. Предимензионираниот џемпер со ...

Повеќе »

5 модели на црвени чевли од есенските колекции на „хај-стрит“ модните марки

Црвените чевли секогаш внесуваат шарм во изгледот без разлика дали сме дотерани или носиме „искинат“ џинс. А на наше задоволство, исто како и црвените чизми, оваа сезона црвените чевли со дискретна потпетица се во центарот на модниот интерес. Ги наоѓаме ...

Повеќе »

Што ни носи новата колекција на ZARA

Шпанската модна марка Зара во новата колекција дизајнирана за сезоната есен/зима 2017 акцентот го става на уникатните материјали. Колекцијата е насловена Smooth Textures, а за потребите на рекламната кампања позира популарниот модел Еди Кемпбел. Плишот, карираните материјали и ригите се главни ...

Повеќе »