МакМода

Мак мода

MissUrbanVibe советува какви модни комбинации да одбереме на Late Night Shopping

MissUrbanVibe и годинава е дел од Late Night Shopping организиран од страна на Скопје Сити Мол. Подготвени сте веќе, нели? Сите продавници денес (петок, 1 јули) во Скопје Сити Мол ќе бидат отворени до 24 часот и ќе понудат попусти, подароци ...

Повеќе »

Најубавите моменти зачувани засекогаш во „Фабриката за фотографии“

Кој се крие позади оваа прекрасна приказна, прекрасните насмевки на најмалите и најмилите, прекрасни сценарија, прекрасно моменти, траен спомен за целото семејство… Ние сме фабрика за фотографија или „Photo Factory“, креативен тим кој го збогатува животот преку фотографија. Инспирирани од ...

Повеќе »

Топ 5 сандали што ги носиме ова лето

Во минималистички стил но со висока потпетица, овие модели на сандали ги обожаваме бидејќи може да ги носиме во секоја пригода и со сите модни комбинации. Подеднакво шик изгледаат и со макси фустан, но и со „искинат“ џинс. Карактеристични се ...

Повеќе »

Македонската мисица Рената Чапаровска победи на изборот Mrs Planet 2016

Рената Чапаровска, нашата претставничка на изборот Mrs Planet 2016 кој се случуваше во Созопол, Република Бугарија, е победничка на изборот. Рената освен што ја освои круната доби и понуди за бројни модни соработки како модел. Благодарение на нашата мисица, догодина Mrs Planet ...

Повеќе »

Што ќе правите в петок вечер? Ноќен шопинг во Скопје сити мол е супер идеја!

  Дојде времето од годината кога цените се спуштаат, што е, сликовито кажано, вистински празник за сите „шопингхоличари“. Токму затоа Скопје сити мол традиционално им овозможува на своите потрошувачи групен ноќен шопинг со попусти и подароци, кои го прават ова ...

Повеќе »

Откријте го Дојран преку модни фотографии

В сабота ( 2 јули)  со почеток во 11 часот, ќе биде отворена изложбата  „Дојран ресорт“ составена од големи паноа со модни фотографии поставени  на шеталиштето долж Дојранското Езеро. На дневна забава од отворен карактер  ќе бидат презентирани фотографии направени ...

Повеќе »

„Голи“ раменици – топ 5 модели кои ги обожаваме!

Тренд за оваа сезона се моделите кои ни ги откриваат рамениците. И навистина го обожаваме овој суперженствен тренд! Ваквите модни парчиња имаат и друга предност – одговараат на сите градби на телото. Па наместо да си го покажете стомачето, летово ...

Повеќе »

Среќно на изборот денес, Рената Чапаровска!

Рената Чапаровска е нашата претставничка на изборот Mrs Planet 2016  кој се одржува во Созопол, Република Бугарија, а финалето се случува денес. Рената од Созопол не поздравува и известува дека до сега подготовките за финалето биле многу напорни, но дека девојките ...

Повеќе »

Паметен шопинг: Искористете ги попустите на најпопуларните модни марки

Модни парчиња од омилените брендови сега може да купите со пупусти до 50 отсто. Не го пропуштајте умниот шопинг! ·         Bata – до 50% ·         Fashion&Friends – до  50% на цела колекција ·         Timberland – до  50% на цела колекција ...

Повеќе »