МакМода

Мак мода

Колекцијата Timberland Flyroam пролет/лето 2018 е создадена за оние кои сакаат да пешачат

Timberland Flyroam пролет/лето 2018 – бескрајна подвижност!   Колекцијата Flyroam е создадена за оние кои сакаат да пешачат. Овој иновативен дизајн  овозможува лесно движење и чувство на леснотија. Flyroam Go е вистинскиот избор на обувки за освојување на урбаната метропола. ...

Повеќе »

Најубавите модни прчиња со точки ги има во Манго и во Зара

Точките ќе бидат насекаде околу нас оваа пролет/лето. Ваквите комбинации изгледаат многу женствено, а сега се „дозволени“ да ги ноите – „од глава до пети“. Ако сеуште не сте си набавиле фустан со точкаст принт, точкасти панталони и блуза, вистинско ...

Повеќе »

Топ 6 модели на чевли од новата колекција на Massimo Dutti

Massimo Dutti во пролетната колекција ни носи преубави кожени салонки во темна нијанса, совршени за деловни модни комбинации и за посвечени пригоди. Во зависност од стилот, но и од навиките, може да се одлучите за рамни чевли, модели со дискретна ...

Повеќе »

Топ 5 балетанки од новата колекција на Zara

Практични за носење, лесни за движење и комбинирање, балетанките се клучното парче обувки за пролетните денови, особено за „кежуал“ излегувања. Во пролетната колекција на шпанската модна марка Зара најдовме пет модели кои се вредни за внимание. Дизајнерите се обиделе (успешно) ...

Повеќе »

10 елегантни модни изгледи од свечената пролетна колекција на MANGO

Пролетната колекција на Манго е наменета за софистираните жени кои сакаат да изгледаат елегантно на престојните пролетни/летни забави, свадби и деловни коктели. Кроевите се женствени, а палетата на бои – прикладно со намената – е смирена и нежна. Доминираат розово ...

Повеќе »

Geox колекција чевли за пролет/лето 2018: Фантастичен резултат од соработката со Ернесто Еспозито (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Соработката на Geox со Ернесто Еспозито, еден од најпознатите италијански дизајнери за чевли продолжува и во сезоната пролет/лето 2018 со колекција на елегантни и женствени модели кои се одликуваат со софистицираност и внимание посветено на деталите. Производот на одлична креативна ...

Повеќе »

Happy Hours во продавницата МАНГО во ГТЦ за Денот на жената

Да го прославиме Денот на жената заедно со шпанскиот бренд Mango! За сите жени-борци од Mango подготвуваат изненадувања и подароци само во продавницата во ГТЦ. На 6, 7 и 8 март ќе има Happy Hours, попуст од 20% во периодот ...

Повеќе »

Светкава колекција од Ивана Кнез

„Од жена за жени“ е мотото на кампањата на Студио Драма по повод осум години постоење.  Модниот дизајнер Ивана Кнез има за цел да ја зајакне моќта на индивидуализмот на секоја жена во Македонија. „Работам за секоја жена, стојам позади ...

Повеќе »

Пролетни модни комбинации за деловна атмосфера од MANGO

Вработените девојки и жени знаат дека неопходно е да се обнови гардероберот со по некое модно парче соодветно за на работното место, особено при промена на сезоните. Па, пролетта е пред нас, времето се разубавува, веројатно веќе размислувате што да ...

Повеќе »

Фустани од ZARA на Ноќта на Оскарите 2018

Во морето од свечени фустани дизајнирани од прочуени модни креатори, изненадуваа девојките облечени во фустани од Зара, распоредени на секој чекор од црвениот тепих. Станува збор за резултат од остварената соработка на модната марка Zara со Академијата. Всушност, сите 500 ...

Повеќе »