МакМода

Мак мода

Елена Лука креираше артистична линија насловена „Back2Black”

Оваа година македонскиот моден бренд Елена Лука го прославува својот 10-годишен јубилеј, како сублимат на една исклучително значајна приказна за македонската модна сцена. Со својот авангарден и артистичен пристап кон модниот дизајн, Елена Лука постави високи стандарди што за домашната ...

Повеќе »

Гости сте на свадба или прослава? &Other Stories може да ве облече

Новиот моден водич на марката &Other Stories е сконцентриран на модните избори за прослави и свадби кои се чести во летниот период. Шведската модна марка во колекцијата нуди лелеави мини фустанчиња во силни бои, чипкасти модни стилови и свечени комбинезонки. Од ...

Повеќе »

Во летната колекција од ZARA доминираат фустаните

Моделот во подем Хиандра Мартинез отпатува во пустина во Калифорнија за новата рекламна кампања на Зара. Новиот тренд-водич од шпанската модна марка Зара е насловен Color Canyon и во него се претставени новите модни парчиња од летната колекција. Фокусот на ...

Повеќе »

Летна промоција на Dreadpen: Нова колекција на маички, стикери и DreadNotes

По бројните дизајнерски проекти со кои остави значаен печат врз животот на младите урбани луѓе, познатиот дизајнер и креативец Dreadpen и оваа сезона ја отвора со нов проект – лимитирана летна колекцијата на маички, стикери и Dread Notes. Секојдневието, идентитетот, ...

Повеќе »

Morion – ново место во центарот на градот за љубителите на луксузен накит

Вчера на ул. Никола Вапцаров бр.2 се отвори првиот салон за луксузен накит на Балканот и во Европа од брендот Morion. Со сечење на црвена лента свечено беше започнато отворањето на кое присуствуваа голем број луѓе, како и гости од ...

Повеќе »

Листа на желби: Омбре креација од модното студио „Кадора“

Ако сте во потрага по софистицирана креација за свечена пригода, посетете го модното студио „Кадора“. Уште кога завладеа со модната сцена во 2016 година, беше јасно дека омбре стилот својата популарност ќе ја оправда и во сезоните кои следуваат. Омбре ...

Повеќе »

20 женствени модни изгледи од летната колекција на MANGO

  Преубави модни парчиња наоѓаме во летната колекција на MANGO. Едноставно не можеме да се одлучиме кое модно парче повеќе ни се допаѓа, а кое мора да го имаме. Шпанската модна марка MANGO очигледно работи со полна пареа за да одговори на ...

Повеќе »

10 модни комбинации од Massimo Dutti за потоплите денови

Повисоките температури бараат полежерна гардероба од пријатни материјали. Модната марка Massimo Dutti пак, го форсира ленот, како материјал кој е најпригоден за пролетните/летните денови. Дека ленот не мора да биде во карактеристичната бела боја, гледаме во новата колекција на Massimo Dutti ...

Повеќе »

Лен и рафија – главни протагонисти на летото 2018 со MANGO

Летната колекција на модната марка MANGO нуди природни материјали и неутрални тонови. Летото доаѓа и со него желбата за лесни, пријатни материјали за носење и поедноставни креации. Шпанската модна марка Манго ни дава совршен одговор на оваа наша желба – во ...

Повеќе »

Zara не иснпирира како да се дотераме за потоплите денови

Zara со новите модни парчиња ни нуди стил и комфорт за доцната пролет. Новиот тренд-водич на Зара е насловен Atlantic Beach и ни претставува модни комбинации соодветни за деновите кои ќе ги минеме на плажа или покрај базените. За рекламната кампања ...

Повеќе »