МакМода

Мак мода

Чизмички до глужд: Што ни нудат популарните модни марки за есен 2016

Класичните модели на чизми до глуждовите се повторно на модната сцена. Одговараат во сите комбинации, без разлика на висината на потпетицата. Сепак, најмногу ги сакаме оние со примерна потпетица во кои можеме комотно да го минеме целиот работен ден. Еве ...

Повеќе »

Кензо за H&M: Фустан кој веќе е прогласен за најпосакуван примерок за оваа есен

Соработката на H&M со популарните модни дизајнери секогаш предизвикува големо внимание, а овојпат во очекување е колекцијата на H&M и Кензо. Од неа произлезе и фустанот кој неколку дена е апсолутен хит на социјалните мрежи. Станува збор за интерпретација на легендарниот модел ...

Повеќе »

Новата спортска колекција од Зара е многу шик

Новата линија Зара Спорт за есен/зима 2016 може да ја носат девојки кои спортуваат, но и оние кои не сакаат да се „мачат“ во фитнес сала ама го сакаат спортскиот стил. Ветровки и мантили за дожд, сукњи од тил и ...

Повеќе »

Вештината на шопингот по ниски цени

Ставот „не сум толку богат за да купувам ефтини работи“ во денешниот свет повеќе не важи. Производството, понудатата и побарувачката е сменета, а потрагата по „Made in Italy” стана беспредметна Новата генерација на Европјани денес се облекува по правилото „low ...

Повеќе »

Големата шопинг акција Garage Sale продолжува уште два дена

Шопинг манијата Garage Sale, организирана од трговскиот центар Рамстор, на радување на купувачите, ќе продолжи да трае уште два дена, односно до 23ти август, 2016 година. Производите од реномираните брендови, достапни во трговскиот, се уште ќе бидат достапни по цени намалени ...

Повеќе »

Проверете колку попусти има низ сите продавници во Рамстор мол

Побрзајте, останаа уште два дена од Гараж сејл! Започнаа попустите кои ќе траат до 21 август за петтиот по ред Garage Sale во Рамстор Мол. Посетителите, како и секој пат може да очекуваат голем број на попусти и акции од ...

Повеќе »

Бомбер-јакните остануваат во мода: Еве што ни носат популарните „хај стрит“ брендови

И оваа есен, како и минатата, бомбер јакните остануваат задолжително парче кое треба да го имаме и кое совршено ни се наоѓа за секоја полежерна модна комбинација. Сега, тие се во светликави тонови, со апликација од цветови, во нежни бои, ...

Повеќе »

Даниела Ѓуровска со капсулна колекција Marble

Даниела Ѓуровска е студент на Технолошко Металуршкиот факултет на насоката Дизајн и инженеринг на облеката, каде секоја година студентите како завршен испит прикажуваат капсуларна колекција. Овогодинешната тема на ревијата беше “Ритам”, но нејзината колекција е под наслов “Marble”. „За сите три креации мермерот, ...

Повеќе »

Шопинг манија: Вака помина првиот ден од Garage Sale акцијата во Рамстор Мол (ФОТОГАЛЕРИЈА)

    Врвулица од луѓе кои купуваа на првиот ден од традиционалниот, петти по ред Garage Sale организиран во Рамстор Мол. Големите попусти, дури до 70 проценти, привлекоа голем број на потрошувачи кои за ниски цени може да купат парчиња ...

Повеќе »

Ги сакаме цветните патики Desigual!

Патики со цветен принт кои ги носиме во сите лежерни комбинации, совршени за крајот на летото и почетокот на есента. И не дека за нас Desigual е најфраерската модна марка која ни го враќа младешкиот изглед, туку…погледнете ги убаво – кој ...

Повеќе »