МакМода

Мак мода

Massimo Dutti ни отвора нови модни хоризонти со есенската колекција

Шпанската модна марка Massimo Dutti претстави дел од кампањата за колекцијата есен/зима 2017. Кампањата е снимена во Шкотска од фотографот Џош Олинс, а во неа позираат моделите Џули Хуманс, Мекена Хелам и Викторија Шонс. Насловена „New Horizons“, оваа модна авантура се ...

Повеќе »

Славните Диор салонки во Манго модифицирана верзија

Откако дизајнерката Марија Грација Кјури премина од Валентино во Диор, одеднаш „оживеаа“ модните додатоци на оваа париска луксузна модна куќа. Особено чевлите кои почнаа да го уживаат статусот на бестселери. Еден од најголемите хитови на Диор се чевлите J’adior, создадени под ...

Повеќе »

6 совршени летни фустанчиња кои го нагласуваат струкот

Ако сеуште не сте го пронашле совршеното летно фустанче, имаме 6 предлози за вас. Станува збор за лесни, летни фустанчиња кои го нагласуваат струкот. Всушност, овие фустанчиња имаат преклоп на врзување на струкот, а најчесто се со цветни мотиви и ...

Повеќе »

Bershka ни носи модни парчиња со принт од летниот хит Despacito

Го сакате хитчето Despacito? Песната Despacito ова лето не излегува од глава, а модната марка Bershka  во чекор со трендовите, лансираше неколку модни парчиња подветени токму на оваа песна. Така, во новата младешка колекција има машки и женски маички со принт ...

Повеќе »

30 модни изгледи од Зара за почетокот на есента (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Модната марка Зара ја најави својата пред-есенска колекција преку атрактивна модна кампања. Кампањата ја снимаше познатиот фотограф Стивен Меисел. Колекцијата наменета за постудените денови изобилува со парчиња дизајнирани за преодните и есенските денови. Од една страна имаме еклектични бои и ...

Повеќе »

Поглед одблизу на новата колекција од Mango (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во својата нова кампања модната марка Mango ги собра на едно место топ моделите Ана Еверс, Амбер Валета и Фреја Беа Ериксен кои позираат пред објективот на Марио Соренти. Есенската колекција од Манго е воодушевувачки убава. За претстојната сезона од Манго ...

Повеќе »

Нови жешки изгледи од H&M за жешкото лето 

Летните температури продолжуваат да бидат високи, а шопингот облека за жешките денови станува прв на нашата листа на желби. Модната марка H&M ни нуди безброј инспирации преставени во новиот моден водич насловен „Pastel Skies“. Од лесни фустанчиња со цветен принт, до ...

Повеќе »

Со црвените чизмички од Зара ќе ја дочекаме есента

Новата колекција на Зара наменета за почетокот на есента ни носи хит чизмички кои веднаш ги бендисавме.   Популарните таканаречени sock boots очигледно дека ќе владејат и со следната ладна сезона. Получизмичките се изработени од еластична ткаенина, а достапни се во ...

Повеќе »

Кежуал шик – 7 „готови“ модни изгледи за крајот на летото од &Other Stories

Подгответе се да уживате во преостантиот дел од летото во кежуал стил. Барате инпирација? &Other Stories го објави новиот летен водич насловен „In Search of Smiles“. Фотосесијата вклучува лежерна атмосфера исполнета со фраерски и комфорни модни парчиња. Од лелеави макси ...

Повеќе »

Есен со Зара – Кожени палта, волнени туники и карирани костуми

Шпанската модна марка Зара повторно го ангажираше популарниот фотограф Стивен Меисел за рекламанта кампања за колекцијата есен/зима 2017. Во модни парчиња од новата колекција позираат манекенките Виторија Черети, Фарета, Грејс Елизабет, Лекс Херл и Аира Фереира. Есенската колекција на популарната ...

Повеќе »