МакМода

Мак мода

Топ 5 фустанчиња од GUESS по кои сме луди!

Колекцијата на GUESS за пролет/лето 2017 изобилува со прекрасни модели на фустанчиња, кое од кое поубаво! Доминантни се карнерите, спуштените раменици, принтовите со цвеќиња и нагласената колоритност. Во разноличната понуда се наоѓаат мини и макси модели, кои лесно се трансформираат за ...

Повеќе »

Skopje City Mall месецов Ве носи на најатрактивните настани и концерти!

  Нашиот најголем трговски центар Skopje City Mall, е активен покровител и помагател на многу настани од културен, спортски и хуманитарен карактер. Овој месец имаат склучено соработка со најдобрите продукции и институции за неколку настани меѓу кои и Мајските оперски ...

Повеќе »

4 фустанчиња од Mango со риги

Фустанчињата со риги остануваат во тренд и за овие пролет/лето, а убави примероци од нив најдовме во „Манго“. Едноставни за комбинирање и многу пријатни за носење, овие фустанчиња се совршени за кежуал излегувања. Ги носиме со рамни сандалчиња, а прекрасно ...

Повеќе »

Обетките од MANGO се Инстаграм ѕвезди!

Обетките од новата колекција на Манго станаа опсесија на многу модни блогерки и девојки кои ја следат модата. Од неодамна тие станаа вистински Инстаграм хит. И без сомнение, пролетната колекција на накит, особено на обетки, од Манго се издвојува како ...

Повеќе »

Модни изгледи за летни прослави од H&M

Летната сезона на забави е пред нас, а Х&М ни нуди нови инспирации за дотерување во специјални пригоди. Без разлика дали сте поканети како гостин на свадба, на коктел или на дург свечен настан, шведската модна марка јапретстави новата колекција ...

Повеќе »

Топ 5 сандали во кои сме вљубени овие пролет/лето

Во новите колекции на популарните модни марки наоѓаме различни модели на сандалчиња за потоплите денови, но 5 модели особено ни се допаѓаат. Ѕирнете ги нашите 5 предлози. Црвените римјанки од Mango Сатенските сандали во живи бои од Stradivarius. Бледо розовите ...

Повеќе »

Колекција од GUESS за летните забави и фестивали

Колекција во бохо-пик стил посветена на модата на летните журки ни доаѓа од GUESS. Модните парчиња од колекцијата го носат духот на фестивалската слобода, свежината и младоста, играта и сензуалноста, хипи и кежуал. Ѕвездата е апсолутно тексасот, дизајниран во современи ...

Повеќе »

Најженствените костими за капење ги најдовме во Women’secret (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Деновите стануваат подолги, температурите повисоки, а желбата да излеземе и да се забавуваме сè поголема. Да, доаѓа летото! Она време од годината кога сите мислат на плажа, море и се разбира костимите за капење на Women’secret. Оваа сезона Women’secret ги ...

Повеќе »

Модни парчиња од Зара инспирирани од Кина

Exotic Allure е новата колекција од Зара која е инспирирана од Кина. Акцентот е на цветните кимона, но цветниот принт воопшто доминира и на другите модни парчиња. Модните додатоци се исто така на тема флора и фауна, а посебно се ...

Повеќе »

Комбинезони со цветен принт – омилено модно парче за пролет/лето 2017

Комбинезонките и оваа сезона остануваат во мода, а и никогаш претходно не биле толку романтични. Доколку сеуште не сте си набавиле вакво модно парче со цветен принт, проверете ја понудата во колекциите на популарните модни марки. Ова се нашите топ ...

Повеќе »