МакМода

Мак мода

Поглед на новата тексас колекција од ZARA

Тексасот никогаш не бил толку интересен како оваа есен. Во младешката тексас колекција на Зара дизајнирана за есенските денови наоѓаме многу интересни модни парчиња кои се се, освен класични. Забавната тексас колекција овојпат е „накитена“ со неочекувани апликации. На пример, ...

Повеќе »

Нова есен со нови трендовски парчиња од Springfield

Првите есенски трендови се веќе пристигнати во продавниците на Springfield. Креирајте го идеалниот лежерен изглед за оваа сезона со предлог-парчињата на брендот. Враќање на „кежуал“стилот Уште една сезона, „колеџ“ стилот е актуелен во есенската колекција на брендот. Тренди и урбаните ...

Повеќе »

Зорица Апостолска, министерката со велосипедот: Својата инспирација ја наоѓам во обичните жени!

На своето работно место пристигнува со велосипед и со самото тоа покажа еден нов, европски модел на министер. Вели дека во привлекувањето на инвестициите ќе биде искреиран нов модел кој наскоро ќе биде обелоденет, а во кој нема да постои било ...

Повеќе »

10 модни парчиња од есенската колекција на SPRINGFIELD без кои не можеме во новата сезона

SPRINGFIELD ни носи лежерна есен/зима 2017 со трендовски модни парчиња кои секоја современа девојка/жена треба да ги има во својот гардеробер. Верувајте ни на зборот, се наоѓаат за секоја пригода и секогаш обезбедуваат впечатлив моден изглед. Колекцијата се фокусира на ...

Повеќе »

Елена Стојановска и Росана Јанков во мисија за славење на женската убавина  

  „Погледни ја твојата убавина“ е носечката порака на најновата колекција која излезе од работилницата на искусните дизајнери и кројачи во Bella, а ја пренесуваат Елена Стојановска и Росана Јанков. Нашиот бренд за првокласна модна облека кој е посветен на ...

Повеќе »

5 волнени палта од MANGO за есен/зима 2017

Летото е зад нас па полека се подготвуваме за модната есен. Не сме изненадени што времето одеднаш се промени, очекуваме наскоро кожените јакни да ги замениме со мантили и палта. На наше задоволство оваа сезона палтата воопшто не се здодевни. ...

Повеќе »

Линија Pretty like my mommy: Нема ништо послатко – мајка и ќерка имаат своја колекција

Грчкиот бренд Axel ја лансираше линијата Pretty like my mommy која ќе ја најдете во салонот GRATA (ул. Миле Попјорданов, 68), отсега на уште поголем попуст. Оргинален изглед на стилски мајки и симпатични мали принцези кои нема да ве остават рамнодушни. Фустанчиња ...

Повеќе »

Нова сезона – нови џемпери: Каде да ги најдете најубавите

Нема пофраерска есенска комбинација од добар џемпер, фармерки и чизмички. Ако се суди според изборот на популарните модни марки, оваа сезона ќе носиме џемпери кои со естетиката потсетуваат на стилот од 70-те и 80-те години. И оваа есен остануваат во ...

Повеќе »

Каде да најдете црвени чизми од есенските колекции

Црвените чизми се хит за постудените денови, а на наше задоволство ги има во есенските колекции на популарните „хај-стрит“ модни марки. Може да се високи над колениците или пак ниски до глуждовите, секако одлично ја надополнуваат секоја модна комбинација. Пробајте ...

Повеќе »

Голема забава за првачиња во Skopje City Mall

За перфектен старт на новата учебна година, Skopje City Mall организира голема забава за првачиња во понеделник (04.09), со почеток од 13:00 часот. На влезот пред Play Café ќе се забавуваме заедно со Ивце Пивце и Марија Јанчевска. Ќе нѐ ...

Повеќе »