МакМода

Мак мода

Небесно-сино сако, како пролетно небо, каде да го купите

Светло сината нијанса која потсетува на ведро пролетно небо во убав ден, е присутна во колекциите на популарните „хај стрит“ модни марки. Може да се најде како сако, како дел од костум (но, и како син костум со панталони) или ...

Повеќе »

Највпечатливи модни парчиња од пролетната колекција на MANGO

Елеганција, многу стил и трендовски елементи – така накусо може да се опише пролетната колекција на Манго која изобилува со прекрасни и впечатливи модни парчиња. Освен облеката, колекцијата е надополнета со модни додатоци кои додаваат посебен шарм на модниот избор ...

Повеќе »

Bershka има супер сандалчиња за потоплите денови

Во потрага по нови сезонски сандали, одличен одговор најдовме во Бершка. Моделите не се резервирани само за млади, а дизајните се прилагодливи дури и за деловни модни комбинации. Особено ни се допаѓаат сандалите со проѕирна потпетица и моделите кои се ...

Повеќе »

Најпродавано модно парче од MANGO за пролет: Кошула-фустан во маслинеста боја

Mango има нов бестселер. Станува збор за кошула-фустанот во маслинеста боја, кој веќе е на листата на најпродавани модни парчиња за сезоната пролет/лето 2018. Фустанот во „милитари“ стил, со ремен на струкот, брзо ги освои срцата на гратските девојки. Практичен ...

Повеќе »

20% попуст по повод отворањето на Sara Fashion е-продавницата

Љубителите на квалитетна долна облека, комфорни пижами, дезенирани и класични хулахопки, чорапи, уникатни костими за капење и аксесорис само во Sara Fashion е-продавницата од денеска ќе можат да го купуваат целиот асортиман со 20% попуст. За да започне шопингот потребно ...

Повеќе »

Анастасија Ј. Гапиќ: Плус-сајз колекцијата за пролет-лето 2018 дизајнирана со бои на љубовта

За предизвикот на маладата дама Анастасија Јовановска Гапиќ да отвори модерен и шик бутик за плус-сајз Луна, директно во центарот на градот до амбасадата на Грција, за потребите на пазарот, како и директната комуникација и искреноста со клиентите е клуч ...

Повеќе »

15 фантастични блузи инспирирани од етно стилот (од Mango и од Zara)

Шпанските хај-стрит модни марки Манго и Зара во пролетните колекции ни носат блузи со етно мотиви. Везови инспирирани од народната носија, тантела, помпони, етно врвци и траки од ткаенина…, се само некои од детаљите кои ги красат овие памучни и ...

Повеќе »

Македонски Телеком ги претстави „смарт“ маските за заштита од загадување

Македонски Телеком,  за прв пат во Македонија ги спои технологијата и модата, за повисока цел – заштита од загадувањето. По промоцијата на еко маските на Светскиот конгрес на мобилни технологии во Барселона, Македонски Телеком, организираше моден настан, на кој за првпат во ...

Повеќе »

Mango има преубави костими за капење, погледнете ги!

На листата на „хај стрит“ модни марки кои лансираа линии на костими за капење се придружи и популарната шпанска марка Mango, претставувајќи ја својата колекција наменета за пролет/лето 2018. Линијата содржи многу интересни модели, тука се и популарните црни модели ...

Повеќе »

Топ 10 сандали на висока потпетица од новата колекција на ZARA

Во пролетната колекција Зара ни носи елегантни сандали со нагласени детаљи и принтови. Па, сите оние кои ја сакаат високата потпетица и екстравагантниот стил имаат можност да си го најдат својот чифт од соништата. Трендовските сандали се најчесто високи до ...

Повеќе »