МакМода

Мак мода

Кои се тренди костими за капење за лето 2018?

Вашите тренди костими за капење оваа сезона 2018 треба да ги изберете во силни неон бои со принт на кои ќе преовладува виолетовата, сината боја и зелената. Препорачуваме да изберете според вашиот облик на телото во таканаречените четри форми, познати ...

Повеќе »

Летни модни изгледи од ZARA

Позитивни вибрации од Западното крајбрежје доаѓаат со новата колекција на шпанската модна марка Зара која го лансирше новиот тренд-водич насловен California Rush. По уренкот на пролетните дизајни, и новата колекција нуди интересни модни парчиња со трендовски кроеви и детаљи. Во кампањата ...

Повеќе »

4 трендовски сукњи од MANGO и едни многу фраерски ссандали

Шпанската модна Mango во летната колекција ни нуди повеќе трендовски сукњи, но овие четири модели „од прва“ ни легнаа на срце. Сите се во духот на трендовите за лето 2018, со едноставни кроеви, но оригинални решенија кога е во прашање ...

Повеќе »

Топ 6 модели на летни сандали од Zara

Во летната колекција Zara ни нуди повеќе модели на сандали со никса или висока потпетица, кои се одлични за потоплите денови. Диминираат сандалите од метализирана кожа, сатен или плиш, а сите разубавени со трендовски детаљи. Боите се впечатливи – разиграни ...

Повеќе »

Replay има жешки модни парчиња за летниот градски асфалт

Новата колекција на Replay излобилува со секси модни парчиња, совршени за жешкиот афсалт, но и за на плажа. Новите модни концепти имаат складен дизајн и го носат духот на брендот. Акцентот е на тексасот и на војничките материјали. Особено се впечатливи ...

Повеќе »

Листа на желби: Златни и сребрени мокасини од BATA

Барате добар чифт мокасини, ем квалитетни ем фраерски? Ние веќе најдовме. Во Bata. Со проверен квалитет препознатлив за модната марка Bata и модерен дизајн и нијанса – овие кожени мокасини ги ставаме први на нашата шопинг листа на желби. Впечатливи се ...

Повеќе »

8 нови летни изгледи од & Other Stories

Модната марка & Other Stories веќе му рече добредојде на летото. Во новиот тренд водич насловен „First Sight of Summer“, & Other Stories ни нуди инспирации што да облечеме во летната сезона за да изгледаме трендовски, а да се чувствуваме пријатно ...

Повеќе »

Дотерани на плажа со летната колекција од Bershka

Од точкастасти и пругасти костими за капење, до мачкасти очила за сонце, ведри маички и плетени торби, Бершка има повеќе бестселери за лето 2018. Ако веќе планирате како да се облечете за плажа,„фрлете“ поглед на новата колекција од модната марка ...

Повеќе »

10 фустанчиња со копчиња од Mango и од Zara за топлите денови

За ова лето модерни се фустанчињата кои како впечатлив детаљ ги имаат предните копчиња. Вакви фустанчиња најдовме во летните колекции на Манго и на Зара. Најчесто се дизјанирани од ленени материјали, а со тоа се совршени за повисоките температури од ...

Повеќе »

Топ 10 кошули од Zara со точки, пруги и цветови

Со новата колекција Зара ни носи кошули од пријатни материјали и со трендовски принтови. Доминираат кошулите со шарени цветови, со трендовските точки и со пруги. Женствените кошули со различни кореви и должина лесно се комбинираат и со сукња, панталони или ...

Повеќе »