МакМода

Мак мода

Од денес -20 % на костимите за капење Golden Point

Kостими за капење „Golden Point“ го задоволуваат и најпребирливиот вкус. Доколку се доумите каков костим за капење да одберете за ова лето, вака би ве советувале – одберете костим за капење кој не само што е фенси туку и ќе ...

Повеќе »

Ивана Кнез ја најави новата колекција Vanity

Vanity е новата модна колекција на модната дизанерка Ивана Кнез. Наскоро Ивана Кнез ќе ја пласира на модниот пазар својата модна колекција за 2016 насловена како Vanity. Како модели на колекцијата се пејачката Ренната и актерката Александра Пешевска. Едвај ја ...

Повеќе »

Почеток на една модна песна: Тамара Тодевска и Fashion Group

Талентираната и млада пејачка Тамара Тодевска својот стил ќе го претставува преку брендовите на Fashion Group. Секој бренд одделно отсликува посебна страна на Тамара, па така на нејзиниот авантуристички дух ѝ прилега Timberland, женственоста и нежноста ќе ја изрази преку ...

Повеќе »

Градината на задоволствата: ревија есен зима 2015/2016 на Кристијан Диор

Минатиот понеделник во Музејот Роден во Париз, Диор ја претстави својата визија за Градината на овоземните задоволства: визија за невиноста и искуството, едноставноста и раскошот, убавината и декаденцата низ очите на фламанските и француските мајстори на уметноста и занаетот. Во ...

Повеќе »

Едиторијал на летото, сонцето и стилот …

На самиот праг од летото, денот е зголемен, ноќите се топли и исполнети со летна леснотија, а самиот ритам на луѓето се менува и се е пораздвижено низ градот, но и надвор од него. Гардеробата содветно на овој период е ...

Повеќе »

7 совети за паметен шопинг кога попустите се во тек

Ова е период кога попустите не пресретнуваат од секоја продавница и добро е да се искористат. Но како да направиме разумен шопинг без да не боли утре главата од испразнетиот паричник. Добро размислите што ви треба, пред да ве повлече ...

Повеќе »

Ѕвездениот моден свет на Даниела Ѓуровска

Даниела Ѓуровска е модна блогерка (www.fashionlabdna.wordpress.com) и воедно млада модна дизајнерка која студира на Технолошко Металуршиот факултет. Оваа година традиционално на Технолошко Металуршкиот факултет  се одржа модна ревија во која за прв пат таа се покажа во улога да дизајнер. ...

Повеќе »

Ревија на Манго во Барселона: Микс од музика и мода, омаж на 60-те и 70-те години

На 30-ти јуни, на Олимпискиот стадион во Барселона, бразилската манекенка Ана Беатриз Барос ја отвори ревијата на MANGO за колекцијата есен/зима 2015. „Шпанија е земја полна со живот и страст и тоа е она што ме фасцинира. Бидејќи по потекло ...

Повеќе »

„Кнауф“, „Лице в лице“ и македонските дизајнери покажаа дека моќта е во здружувањето

Дизајнери, актери, уметници, водители, архитекти, музичари, новинари, бизнисмени… пријатели на добрите иницијативи и поддржувачи на позитивните општествени промени.  Сите вчера вечер беа собрани на едно место по повод партнерскиот настан на компанијата Кнауф, уличниот магазин „Лице в лице“  и македонските ...

Повеќе »

Попусти и забава: Ајде на ноќен шопинг во Сити Мол!

Најголемото шопинг искуство ќе може повторно да се доживее, во најголемиот шопинг центар во Македонија. Од 3-ти до 4-ти јули ќе се случува традиционалниот ноќен шопинг во Скопје Сити Мол. За време на Late Night Shopping продавниците ќе работат до ...

Повеќе »