МакМода

Мак мода

Новогодишни модни изгледи од &Other stories

Новогодишните забави се пред нас, па секако дека не интересира како да се „стокмиме“ за дочекот на Нова година и за божиќните празници. &Other stories се погрижи да ни предложи неколку идеи. Со новиот моден-водич насловен „Wrapping It Up“ модната марка ...

Повеќе »

Погледнете ги овие 5 вечерни фустани од Mango

Со приближувањето на најубавите празници во годината, размислуваме и за тоа да ја обновиме нашата гардероба со убав фустан соодветен за свечените пригоди. Празничните колекции полека ги полнат продавниците, а судејќи според излозите најубава понуда на вечерни фустани има Манго. ...

Повеќе »

ДАНИЕЛА АДЕМОСКА: Фантастични 4 години на забава и шопинг во Капитол мол

ИНТЕРВЈУ СО ДАНИЕЛА АДЕМОСКА – Менаџер и сопственик на Капитол Мол и Резиденс   Капитол Мол го слави својот 4-ти роденден. Како ќе го прославите? Веќе 4 години Капитол мол цели кон креирање на атмосфера која го претвора шопингот во ...

Повеќе »

Cybex KOI Crystallized – Нова колекција за безгрижни бебиња и модерни родители (во продажба во „Крш“)

Во продавниците „Крш“ пристигна новата модна колекција посветена на најмалите и секако на нивните родители кои сакаат да останат во трендот со врвната технологија, беспрекорниот дизајн и модниот стил. Станува збор за колекцијата Cybex KOI Crystallized која симболизира кристализираност, смиреност, сила ...

Повеќе »

10 фустанчиња од New Yorker за зимските денови и забави

Германската „хај стрит“ модна марка New Yorker за оваа зима и сезоната на забави нуди различни модели на фустанчиња со долги ракави, но и на „мали црни фустани“ погодни за коктели и дружења со пријателите. Од палетата на бои доминираат нежно ...

Повеќе »

„Луди“ сме по овие елегантни капи од MISS SPICE ACCESSORIES

Еден од клучните модни додатоци за студените денови е капата, но како да ја одбереме вистинската доколку негуваме поелегантен стил? Воопшто, капите се многу впечатлив моден додаток бидејќи целото внимание го насочуваат кон лицето. Затоа добро е да се земат ...

Повеќе »

Фантастични 4 години на забава и шопинг во Капитол мол

Веќе 4 години Капитол мол цели кон креирање на атмосфера која го претвора шопингот во забава и среќа. Овој мол со секој чекор кој го презема го претвора својот топол амбиент во идеално место за сите кои сакаат добри модни ...

Повеќе »

Каде да си купите трендовска „бајкерска“ јакна со вештачко крзно

Трендот на бајкерска јакна со вештачко крзненце е еден од оние трендови кои со задоволство го дочекавме. Откако шветската модна марка Acne Studios го ласнираше моделот на „бајкерска“ јакна насловен „Velocite“, кој и покрај не толку пристапната цена стана вистински хит ...

Повеќе »

Шалчиња од вештачко крзно – задолжителен моден додаток за зима 2017/18

И оваа сезона вештачкото крзно како моден додаток го гледаме насекаде и во најразлични бои. Големите модни куќи овојпат акцентот го ставаат не само на бундичките од вештачко крзно, туку и на шалчињата кои, за волја на вистината, внесуваат гламурна ...

Повеќе »

Новата колекција од MANGO е преполна со трендовски модни парчиња

Шпанската модна марка Манго ја претатви новата колекција која ги содржи сите актуелни трендови. Хит модни парчиња се авијатичарската кожена јакна со крзненце, бомбер јакната во црвена боја, белите фармерки со висок струк, кожените панталони и црвениот комплет од кошула ...

Повеќе »