МакМода

Мак мода

12 модели на впечатливи панталони од новите колекции на MANGO и на ZARA

Што повпечатливи панталони, тоа подобро – за оваа пролет! Модните марки Манго и Зара ни нудат изобилство на многу посебни панталони за потоплите денови. И како да не ја чекаме пролета со толкаво нетрпение?! Ако само помисливте дека овие модели ...

Повеќе »

Spring Fling – Шарена пролет со Stradivarius

Spring Fling е новиот едиторијал од Страдивариус преку кој е претставена пролетната колекција. Модните парчиња се во духот на пролетта, свежи, со многу цветен принт и шаренила, ведри модни парчиња кои го поткреваат расположението. Од плисирани сукњи до бомбер јакни ...

Повеќе »

Погледнете ги овие мантили и јакни од новата колекција на Massimo Dutti

Масимо Дути ни носи преубави елегантни мантили и фраерски јакнични за сезоната на потоплите денови. Мантилите се совршен одговор за секој деловен и елегантен изглед, но погодни се и за свежите пролетни вечери. Јакничките пак, кожени или од тексас, ги ...

Повеќе »

Минималистички шик во новата колекција од Зара

Ѕвездата во подем Дорис Ревелис е новото лице во пролетната кампања на Зара. За сезоната пролет/лето 2018 е лансиран каталог насловен „Salt Lake“, каде се претставени модните парчиња дизајнирани за потоплите денови. Целата колекција е опишана во стилот на минималистички ...

Повеќе »

Чантички со тркалезна форма од пролетните колекции на Mango и Zara

Чантичките со необичен дизајн, особено оние со кружен облик, се водечки тренде меѓу модните додатоци за пролет/лето 2018. Различни модели на ваков тип чантички лесно ќе најдете во актуелните колекции на луксузните модни марки, но за пристојна цена и не ...

Повеќе »

Топ 5 модели на „боди“ од новите колекции, кои супер „стојат“ со фармерки!

Ја сакаме едниставноста на „боди“-те и можноста за модни комбинации, а особено убаво изгледаат кога ги носиме со женствени фармерки со видок струк или сукњи со А крој. Иако својата најголема популарноста ја стекнаа уште во 80-те и 90-те години, ...

Повеќе »

Топ 7 чевли украсени со кристалчиња од пролетните колекции на популарните модни марки

Сакате „џиџани“ чевличиња кои ќе ја освежат и најстрогата модна комбинација? Добрата вест е што ги има во пролетните колекции на популарните модни марки. Не станува збор само дека може да ги носиме за секоја посвечена пригода. Овие „згодни“ чевли ...

Повеќе »

Хит модно парче од Zara: Карираните сандали со платформа

Кога станува збор за пролетни чевли, модната марка Зара лансираше чифт кој брзо стана хит на социјалните мрежи. Станува збор за сандалите кои во себе поврзуваат неколку трендови. Со оглед на тоа дека карираните материјали и понатаму се многу модерни, ...

Повеќе »

#SF Модна Приказна на Sara Fashion

Нова пролетна SF колекција на пижами, килоти и маици, за него и за неа, како и нова уникатна линија на дезенирани хулахопки е лансирана во сите продавници на Сара Фешн. Линијата на пижами, килоти и маици можете да ги имате ...

Повеќе »

10 пролетни кошули од новата колекција на Massimo Dutti

Пролетните денови се пред нас, времето станува се попријатно, па размислуваме за пролетно средување на гардероберот и обновување на гардеробата со по некое парче облека од актуелните колекции. Оние кои водат сметка за сопстевниот изглед на работното место, веројатно прво ...

Повеќе »