МакМода

Мак мода

Привлечни и секси со новата колекција на костими за капење Women ‘secret

Во пријатен амбиент во Вила Ина, поглед кон Скопје, многу зеленило, базен и коктели, посетителите имаа можност да уживаат и да ги погледнат дел од моделите преку ревијата на Women ‘secret, со манекенките од модната агенција Подиум. За оддржување на летната, ...

Повеќе »

Победници на јубилејниот Trash Fashion Macedonia

На 3 јуни 2015 год. во Младинскиот културен центар – Скопје се одржа петтиот по ред Trash Fashion Macedonia 2015, натпревар на модни креации направени со редизајнирани материјали од отпад, кои ги изработија тимови од 45 средни училишта во Македонија. На ...

Повеќе »

Тим од соништата: Кара Делевињ и Кејт Мос се новите лица на МАНГО за есен/зима 2015

Кога два најпосакувани модели на денешницата ќе се спојат со една од најпосакуваните модни марки, не постои сомнеж дека резултатот ќе биде фантастичен. Кејт Мос и Кара Делевињ се дел од кампањата на Манго за есен/зима 2015. „За првпат работам ...

Повеќе »

Згодни на плажа со костими за капење кои разубавуваат: Golden Point нова колекција

Да не се залажуваме, костимите за капење знаат да направат да изгледаме повитки или покрупни, знаат да ги нагласат нашите најубави делови, но можат да го постигнат и спротивниот ефект. Штосот е да се одбере вистински костим за капење, тој ...

Повеќе »

Листа на желби: Две прекрасни тексас фустанчиња „Алшар“ по супер поволна цена!

На листата на желби ги додаваме двете тексас-фустанчиња, креации на модната дизајнерка Силвија Михајловска. Во ваков тексас-материјал секогаш ќе изгледате многу повитки, а кројот дополнително ја разубавува фигурата. И двете фустанчиња се со бели цветни апликации од памучна чипка, во ...

Повеќе »

Македонската убавица Емилија Розман на Мис Фешн ТВ

  На годинешниот избор за убавина Мис Фешн ТВ ќе учествува и македонската манекенка Емилија Розман. Изборот за убавина кој е во организација на популарната телевизија Фешн ТВ, ќе се одржува во Кипар од 7 до 16 јуни. Местото на ...

Повеќе »

Си купивте ли пар од „Манго“? Комбинезоните доминантни на црвениот тепих на БМА

Манијата наречена комбинезон продолжува. Од Карли Клос на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал до Џенифер Лопез на Билборд Латин Авардс и Скарлет Јохансон на премиерата на филмот „Avengers“ во Лондон. Комбинезоните како моден избор беа доминантни на црвениот тепих ...

Повеќе »

Летен бран на бродски чевли: Timberland (-20% попуст!)

Се повикуваат сите патници да се качат на бродот Timberland за да го „фатат“ летниот бран на бродските чевли. Затворете ги очите и почувствувајте го мирисот на летото и морето, исклучете се и отстапете од урбанта џунгла, свртете се кон ...

Повеќе »

Во бојата на сонцето: Жолти фустанчиња „Алшар“

Облечете се во бојата на сонцето и внесете си задоволство во овие пролетни денови со дизајнерските фустанчиња со потпис на модната марка „Алшар“ зад која стои дизајнерката Силвија Михајловска. Ви предлагаме три модели на жолти лежерни и лееави фустанчиња од ...

Повеќе »

Модната агенција Подиум во потрага по модели

Модната  агенција „Подиум“ која воедно е и официјалната модна агенција на Моден викенд Скопје ги повикува сите девојки и момчиња да бидат дел од курсот за модели кој ќе се одвива во текот на јуни и средината на месец јули. ...

Повеќе »