МакМода

Мак мода

Бај Д Веј на Фенди – чанта за сите ситуации

Модната куќа Фенди (Fendi) додаде уште еден модел во палетата на чанти, моделот Бај Д Веј (By The Way). Оваа чанта е дизајнирана да биде прилагодлива за повеќе ситуации и за секој дел од денот, а тоа е прикажано и на промотивното ...

Повеќе »

Листа на желби: Краткиот фустан на Кристофер Кејн

Што да кажеме, освен – љубов на прв поглед. На листата на (наши) желби за оваа недела, предводи краткиот црн фустан од колекцијата есен/зима 2014/2015 на 32-годишниот шкотски моден креатор Кристофер Кејн. Личи на скулптура, направен  е од органза и ...

Повеќе »

Маја Талевска: Се стремиме да ја подигнеме свеста на секоја модерна и самоуверена жена! (ФОТОСЕСИЈА)

Есента пристигна, но тоа не значи да се опуштиме и да не внимаваме на нашето тело, иако плажите и бикините се веќе зад нас. Инструкторите од клубот 60 минути ни нудат oригинални решенија за топ-форма. Есента ни носи нови инспирации, ...

Повеќе »

М и Д – Модни ѕвезди на Инстаграм

Двајцата браќа познати како М и Д станаа славни благодарение на нивните модни експериментирања. Нивниот Инстаграм профил 2yungkings секојдневно забавува илјадници луѓе кои ги следат модните случувања на младите М и Д, кои во ваквите модни подвизи се поддржани од ...

Повеќе »

ФОТО: Адриана Лима за Викториа Сикрет

Адриана Лима, еден од ангелите на Викториа Сикрет ја претставува новата колекција на долна облека. Во Викториа Сикрет се познати по тоа што сакаат да бидат авангардни, а не да одат по истапканите патеки на конкуренцијата. Тоа можеме да го забележиме и ...

Повеќе »

Жан Пол Готје – по него ќе се памети оваа париска модна недела

Не дека изминативе денови на модната недела во Париз немаше прекрасни модели, незаборавни доживувања, гламурозни и несекојдневни модни ревии… париската модна недела навистина обилуваше со сите убави нешта кои ги носи модниот циркус. Ете, модната недела завршува денес и има време уште многу нешта ...

Повеќе »

Миранда Кер на модната недела во Париз

Токму кога излезе од печат јапонскиот Вог на чија насловна страна е Миранда Кер, австралискиот топ модел сврати во Париз за да фати дел од атмосферата од париската модна недела. Во својата хотелска ссба се слика со новото издание на ...

Повеќе »

Модни протести на Лагерфелд во Париз! Нема повредени. Разбудени, ќе има.

Немаше ниту еден повреден, а имаше многу возбудени и задоволни од она што го подготви Шанел за сезоната пролет/лето 2015. „Протестите“ беа организирани од Карл Лагерфелд за луксузниот париски бренд Шанел.   Очигледно модерното живеење го инспирира Карл Лагерфелд не ...

Повеќе »

Пристигна женската и машка колекција на Дизел за сезоната есен/зима 2014

Тексас, кожа и војнички стил, основата на Дизел (Diesel) која ја храни неговата креативна ДНК, ја дефинира женската и машката колекција за есен/зима 2014. Инспириран од современтиот свет и природата, креативниот директор Никола Формикети создава парчиња облека кои ја задржуваат ...

Повеќе »

Конверс и Мисони: Популарните патики добија ново фенси руво

Култните патики Конверс  по осми пат добија преобразба од модната куќа Мисони. Познатата италијанска модна куќа Мисони уште еднаш ја спроведе цик-цак шемата на култните,  Конверс патики. За популарноста на патиките кои се резултат на соработката меѓу овие две марки, ...

Повеќе »