МакМода

Мак мода

Wrangler® нов бренд во Fashion & Friends: Поглед одблизу на женската колекција за пролет/лето 2016

Легендарниот американски бренд Wrangler ја претставува новата пролет-лето колекција за 2016, инспирирана од спортот и активниот живот, линија создадена од удобни џинс кои и дозволуваат на кожата да дише, а воедно во кои ќе изгледате одлично и ќе можете да ...

Повеќе »

Lee® нов бренд во Fashion & Friends: Поглед одблизу на женската колекција за пролет/лето 2016

Свежото размислување и самоувереност е пренесена преку светлите и храбри бои – Lee® женската пролет-лето 2016 колекција се движи околу новите прилагодени кроеви, новите структурирани материјали и вистински џинс иновации. „Валкано розова“, светло жолта, светли небесни нијанси и „vintage“ војничко-зелена ...

Повеќе »

Violeta by MANGO: Колекција за дами со женствени облини пролет/лето 2016

Убава вест за сите девојки со раскошни облини – Новата колекција на Манго ни нуди безбројни можности за сексапилен и шик изглед за потоплите денови. Колекцијата е инспирирана од модата на 70-те години и бохо трендот, трендовските парчиња се во ...

Повеќе »

Романтично и заводливо: Нова колекција „Кокев“ – Под тосканското сонце

На 12 април (вторник) со почеток во 20 часот на големата сцена во Македонскиот народен театар, модната дизајнерка Тања Кокев ќе ја претстави својата најнова колекција пролет/лето 2016 под наслов „Под тосканското сонце“. Наедно со оваа модна ревија ќе одбелжи ...

Повеќе »

„Кокев“ чевли со заштитна пурпурна боја на ѓонот

Модната дизајнерка Тања Кокев лансира колекција на чевли за сезоната пролет/лето 2016. „Креирањето чевли е сосема различно од облека, работата е многу деликатна, каде вниманието максимално е концентрирано на деталите. Чевлите ги изработувам во Италија, додека дизајнот е на „Кокев“. ...

Повеќе »

Поглед одблизу на линијата костими за капење Violeta by MANGO

Новата колекција на костими за капење за сезоната пролет/лето 2016 Violeta by MANGO изобилува со бои кои асоцираат на прекрасното Азурно крајбрежје. Доколку сакате да ги поврзете женственоста со модерното, еве неколку предлози за раскошен изглед на плажа.

Повеќе »

Новата колекцијата на Ксенија Котев ќе ве доведе до момент на искушение

Веќе добро позната локација, единствениот „Радио бар“, скриен во нашето Дебар Маало оваа сабота (09.04.2016) со почеток во 19 часот со Wish.Ko, дамата на среброто Ксенија Котев овојпат во положба на ембрион ќе излезе од празниот скротум со нереални филигрански ...

Повеќе »

Сани Богдановска: Преку книгата го пресликувам и сопствениот живот

„Едвај го чекам стартот на новиот проект кој треба да биде мало размрдување на просторот кој е драстично маргинализиран за модата“, вели Снежана Сани Богдановска, модна новинарка. По заминување од телевизија Телма, активно се впушти во пишување на модни колумни. ...

Повеќе »

PARFOIS TRIBU пролет/лето 2016: Моќна колекција која не води низ Африка

  Придружете ни се на патување низ дивата Африка со моќната колекција на Parfois за пролет/лето 2016. Инспириран од африканската савана и длабоките шуми, овој тренд се одликува со богата изработка и особено внимание на деталите. Чантите раскажуваат приказни за ...

Повеќе »

Кокев со ревија ќе го одбележи својот десетгодишен јубилеј

Дамата која стои зад препознатливиот бренд „Кокев“, наскоро ќе го одбележи својот десетгодишен јубилеј со модна ревија пролет/лето 2016 под наслов „Под тосканското сонце“ (Under the tuscany sun), која ќе се случи на 12 април на самата голема сцена во ...

Повеќе »