МакМода

Мак мода

Сани, Емилија Розман и Мартина Михајловска позираат за новата колекција на Елена Лука

Индивидуалноста на секоја жена, нејзината потреба да биде своја, нејзиниот став и шарм, се бесконечната инспирација во креирањето на колекциите на Елена Лука. Целата линија за есен/зима 2016/27, во зависност од естетиката на парчињата, е поделена во три сегменти: спортска ...

Повеќе »

Алекса Чанг ја претставува колекција зима 2016/17 на Marks & Spencer

Во продавниците Marks & Spencer од 1-ви ноември во продажба ќе биде втората колекција на британската трендсетерка Алекса Чанг дизајнирана за Marks & Spencer. Првата колекција се продаде во рекорден рок, а такви се и очекувањата за втората колекција насловена „Зимска архива“. ...

Повеќе »

„Маст хев“ модни парчиња од MANGO за есен/зима 2016

Од есенската колекција на популарниот шпански бренд „Манго“ веќе одбравме неколку модни парчиња кои се навистина посебни. Предимензионираните „пуф“ јакни и бундите од вештачко крзно се наши фаворити за сезоната на постудените денови. Меѓу „маст хев“ моделите неизбежен е џинсот, ...

Повеќе »

Каде да си купите есенски фустан со ѕвонести ракави

Во сезоната на постудените денови се враќаме на фустаните со долги ракави, но годинава во мода се ракавите кои се прошируваат од лактот. Ѕвонестите фустани ни ја вратија женственоста, а моделите од новите колекции се весели и лелеави. Ако сте ...

Повеќе »

“Si-miami”, нови чанти-ѕвезди на македонскиот пазар

Промовиран е нов интернационален бренд со потпис на две успешни деловни жени од Македонија. Станува збор за високо квалитетни модерни женски чанти и аксесоари од чиста кожа, со фокус на впечатлив дизајн.   Над 60 модели од линијата на модерни ...

Повеќе »

Чизмичките UGG никогаш не биле толку убави!

Веќе неколку последователни години не излегуваат од мода, а од година в година стануваат се поженствени. За сеозната на постудените денови, сега популарните UGG  чизмички се со кадифена панделка и Сваровски кристалчиња.   И кој не би посакал да ги има ...

Повеќе »

10 најфраерски кратки и високи чизми од „хајстрит“ брендовите

Чизмите очигледно ни се најслабата точка оваа есен, па продолжуваме во потрага овојпат по најфраерските модели. Ги има во Манго, во Зара, Тимберленд, Томи Хилфигер…, плишани, кожени, антилопски, куси и високи, едноставни за комбинирање и удобни за носење. Ѕирнете во ...

Повеќе »

Каде да си купите кожена јакна со крзненце по прифатлива цена

Ја купувате еднаш, а потоа ја носите повеќе студени сезони, зашто кожената јакна со крзненце од година в година станува се поубава, а не излегува од мода. За оваа есен/зима луксузните модни марки нудат модели во пастелни бои, секако во ...

Повеќе »

Топ 5 модели на чизми кои ги сакаме оваа есен/зима

Високи или ниски, со полна или пак, тенка потпетица, кожени или плишани, чизмите оваа сезона се дел од нашата секојдневна мода. Па, доколку не сте си набавиле нов чифт на фенси чизми, би ве инспирирале каде може да ги купите. ...

Повеќе »

Што ни носи новата колекција на Accessorize

Манекенката и глумица Дри Хемингвеј ја рекламира новата колекција на модни додатоци на Accessorize. Колекцијата за есен/зима 2016/17 е полна со интересни принтови, а фокусот е на чантите и на детаљите. Впечатливи се декоративните вештачки крзненца, кожените ракавици во црвена ...

Повеќе »