МакМода

Мак мода

Што ни носи Desigual за пролет/лето 2017

Жива, разиграна и бестрашна, новата колекција на Desigual за потоплите денови од годинава е олицетворение на слободниот дух на глобалните патници и силните жени кои патуваат за да се изборат за својата лична слобода. Дефинитивно колекцијата пролет/лето 2017 е наменета за исклучителни ...

Повеќе »

Моден викенд Скопје ќе ја слави посебноста на секоја жена

Под мотото „Чиста индивидуалност“ (PURE INDIVIDUALITY ), Моден викенд Скопје на своето петнаесетто јубилејно издание кое ќе се одржува од 31 март до 2 април, во салонот на „Порше Македонија“ ќе ја слави вистинската женска убавина и посебноста која секоја ...

Повеќе »

Обетките „алки“ се вратија во мода, без нив не можеме оваа пролет/лето

Големите обетки во вид на круг, наречени алки, на голема врата се вратија за овие пролет/лето. Ги гледаме во пролетните колекции на луксузните модни марки, а секако и кај „хај-стрит“ брендовите. Особено доминираат големите, предимензионирани алки кои се впечатлив накит ...

Повеќе »

Пастелни патики од новата колекција на Nike

Таканаречните „олд скул“ патики остануваат во мода и оваа сезона, но овојпат тие се во пастелни бои. Вакви модели се достапни во пролетните колекции на Пума и Фила, а ги има и во новата колекција на Најк. Хит модел за ...

Повеќе »

Бледо-розова кожена јакна од Bershka за фраерска пролет

Меѓу новите модни парчиња од пролетната колекција на Bershka, ни „фати око“ една бајкерска јакничка од превртена кожа во нежна бледо-розова нијанса. Не се сомневаме дека оваа јкна ќе биде омилено парче за многу девојки. Одлично се комбинира со популарните ...

Повеќе »

Колекција пролет/лето 2017 од MANGO наменета за плажа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Се што е неопходно за стилизиран изглед на плажа го содржи новата колекција од Манго – од костими за капење (дводелни и едноделни), очила за сонце, чантички до накит, сандали и лесна гардероба. Погледнете дел од колекцијата за топлите денови ...

Повеќе »

Нова колекција од MANGO достапна во продажба во текот на март

Новата капсулна еко-колекција на MANGO ќе биде достапна во Македонија, во продавниците MANGO, во текот на месец март. Колекцијата содржи 25 модни парчиња направени од рециклирани такенини, вклучувајќи и рециклиран памук, полиестер и волна. Рекламната кампања е снимена во Франција, а во ...

Повеќе »

Топ 3 модни парчиња со цветен принт од новата колекција на Massimo Dutti

Нова префинета модна сезона ни носи пролетната колекција на Massimo Dutti. Модните парчиња од колекцијата се дизајнирани за секојдневно носење, од утро до вечер. Во фокусот се „palazzo“ панталоните со висок струк, сукњите на врзување и цветните модни парчиња. Од материјалите ...

Повеќе »

8 цветни фустани од пролетната колекција на Zara

Пролетта е најубава кога и модата оди во чекор со неа – живи, велели бои, шаренило и цветни фустанчиња. Голема понуда на фустанчиња со флорален принт најдовме во пролетната колекција на Зара. Моделите, шарите, боите, големината на цветовите и должината ...

Повеќе »

H&M со колекција на фустани со асиметрични форми

H&M ја лансираше колекцијата Studio Collection составена од памучни фустанчиња. Во новата сезона доминираат карнерите, асиметричните форми и кожените сандали на врзување. Моделот Иселин Стеиро позира за новата колекција. Од палетата на бои пак, најзастапени се белата и црната. Од ...

Повеќе »