МакМода

Мак мода

Каде да си купите плишано сако по пристојна цена

Веќе е познато – оваа есен/зима 2016/17 плишаните модни парчиња се на врвот на „маст -хев“, а највпечатливи од нив се сакоата. Секогаш додаваат елегантна нота на стилот, дури и кога ги носиме со искинати фармерки. Одлично „стојат“ со високи ...

Повеќе »

Моден викенд Скопје: 12 нови колекции под мотото на 14-та сезона „Talent is the new sex“

Претстојниот есенски Моден викенд Скопје чиишто ревијален дел ќе се одржува од 30 октомври до 1 ноември во „Скопје Мериот Хотел“ кој е официјална локација на сезоната, ќе донесе 12 нови колекции презентирани под мотото на четиринаесеттата сезона „Talent is ...

Повеќе »

Секси фустанчиња и сребрени бомбер јакни ни носи Guess

Популарната „It“ девојка Хејли Болдвин ја претставува празничната колекција на Guess за сеозната есен/зима 2016/17. Кампањата е снимена во Палм  Спринг, Калифорнија, а на Хејли друштво и прави машкиот модел Стефано Сала. Од сребрени бомбер јакни до тесни сиви памучни ...

Повеќе »

Модни парчиња од „Масимо Дути“ за есен/зима 2016

Топ моделот Нина Агдал позира за новиата колекција од шпанската модна марка Масимо Дути. Фотосесијата насловена „A Journey to the Hamptons“ го става акцентот на џемперите, палтата и панталоните за постудените денови. Неутралните бои доминираат во колекцијата, особено сивите и ...

Повеќе »

Првиот Bridal Night во Скопје Мериот се покажа како успешен и потребен настан

Извонреден ентериер, впечатливи детали, ексклузивни венчаници, накит и други помошни елементи беа претставени на првиот Bridal Night што се одржа во Скопје Мериот, каде пред бројните присутни беа презентирани можностите што хотелот ги нуди при организирање свадби, вклучувајќи ја главната ...

Повеќе »

CITROËN C4 CACTUS и 111 ваучери од по 11.000 денари во наградната игра на Рамстор

  Уште од основањето визијата на Рамстор остана иста; да креираат и да задржат среќни и задоволни потрошувачи, а тоа настојување го демонстрираат и со организација на новата наградната игра „11-ти роденден на Рамстор!“, што е само уште еден од ...

Повеќе »

„Луди“ сме по овој плисиран фустан од Maison Scotch

Плисираните фустани и сукњи се тренд кој владее со сезоната есен/зима 2016/17. Се носат и со кожени јакни, како и со елегантни палтенца, во зависност од пригодата. И доколку го барате најубавиот плисиран фустан во градот, ќе го најдете во ...

Повеќе »

MANGO не води на есенско патување со Џулија Рестуан Ројтфелд

Шпанскиот бренд Манго го презентираше вториот дел од проектот Манго Патувања. Додека во првиот дел главната улога ја имаше Камил Роу, водејќи не низ Тексас, во второто продолжение главниот лик е моделот и уметнички директор Џулија Рестуан Ројтфелд, ќерката на Карин ...

Повеќе »

Кашмир џемпери за оваа есен кои ги сакаме!

Отсекогаш кашмирот ни бил фаворит кога се во прашање џемперите. За среќа, годинава добар дел од колекциите на луксузните и хај-стрит модни марки во есенските колекции нудат кашмирски џемпери. Ваквите џемпери одлично стојат со сите видови на џинс, сите кроеви ...

Повеќе »

Презентации на свадбени детаљи на првиот Bridal Night во Скопје Мериот

Ексклузивни дизајнерски венчаници, накит, свадбени детали и совети за конципирање на идеалната свадбена свеченост ќе бидат преставени на првиот Bridal Night во Скопје Мериот. Настанот ќе се одржи на 12 октомври, со почеток во 20.00 часот во Скопје Мериот Хотел, ...

Повеќе »