МакМода

Мак мода

Промоција на колекција „М-џинс“ со уникатни цртежи од Мирослав Масин

Денес со почеток во 17 часот во бистро „Цреша“ (ул.Иван Милутиновиќ, бр.8) ќе се случува промоција на капсулната колекција „М-џинс“ (M-Jeans) со уникатни цртежи од сликарот Мирослав Масин. На промоцијата ќе биде присутен и сликарот Мирослав Масин. Колекцијата е под ...

Повеќе »

На шопинг во Манго: Намалување до -50%

Ако сеуште не сте одлучиле што ќе облечете за новогодишната ноќ, еве еден супер предлог. Во бутиците на „Манго“ во Скопје ГТЦ и Сити мол има намалување до 50 отсто. Сигурни сме дека ќе го најдете вашето модно фаворит парче.

Повеќе »

Календарот на Пелистерка – симбиоза на убавите жени од Македонија и бенефитите на водата

Македонската компанија за вода и безалкохолни пијалоци, Пелистерка, вчера и официјално го промовираше петтиот, традиционален календар како симбиоза на убавите жени од Македонија и бенефитите на водата. Сензуалноста на водителката Маријана Станојковска и пејачките Аделина Тахири и Тамара Тодевска, се ...

Повеќе »

Погледнете во ѕвезденото небо на Ирина Тошева и Нина Симовска

Неодамна, во скопскиот „Планетариум“ дизајнерките Нина Симовска и Ирина Тошева го промовираа мултимедијалниот концептуален проект „Мерсиер 45“. Видеото  се  надоврзува  на  Месиер  45 обработувајќи го од аспект на митот за создавањето од темнина и женската енергија на вода. Модното видео ...

Повеќе »

Pret a city: д-р мед.сци Габриела Копачева Барсова

„ Мислам дека никој не е роден со стил. Погледнете само колку славни личности имаат се, ама немаат стил, или пак го копираат стилот на некој друг. Стилот се гради, се доградува, доработува, и треба да се има „сетило” за ...

Повеќе »

Сосема заслужено: Спрингфилд (SPRINGFIELD) е најдобар трговски објект за 2014 година!

Продажните места на брендот Спрингфилд (Springfield), кој е дел од групацијата Фешн груп (Fashion Group) го освоија првото место за најдобар трговски објект за 2014 година, награда која ја доделува Град Скопје во соработка со SWOT Research. Springfield ja освои наградата ...

Повеќе »

Месиер 45 – ѕвездено јато составено од седум ѕвезди на дизајнерките Симовска и Тошева

Месиер 45 е прв мултимедијален моден проект во Македонија. Во скопскиот „Планетариум“ дизајнерките Нина Симовска и Ирина Тошева го промовираа мултимедијалниот концептуален проект „Мерсиер 45“. Избрана публика од 160 гости беа дел од невообичаената презентација. Проектот е составен од капсулна ...

Повеќе »

Шпанскиот малопродажен синџир SUITEBLANCO и во Македонија

Шпанскиот малопродажен синџир продолжува да расте во Европа и ја отвора својата прва продавница во Македонија претставувајќи ги новите, урбани и шик колекции во Скопје. SUITEBLANCO, како една од најистакнатите модни куќи во Шпанија, со растечко присуство во светот,  ја ...

Повеќе »

Разговор со Франц Ботре: Елеганцијата е култура, а екстравагантноста умешност да изберете!

32 години е во уредничките води, а во последните петнаесет овој префинет господин е сопственик на најлуксузните списанија во Италија кои се дистрибуираат и низ Европа, на италијански, француски и англиски јазик. Списанието за мажи, Мисје, кое го уредува Франц ...

Повеќе »

Pret a city: Лина Данова

Позната како урбана девојка, Лина Данова, преведувач и толкувач по професија, но и модна колумнистка, зборува за модните дизајнери кои ја инспирираат, на што би ги потрошила „последните“ пари во паричникот, и со какво парче гардероба би се почастила за ...

Повеќе »