Убавици

Продолжува турнејата за избор на Мис на Македонија за Мис Глоуб 2015

  В недела кандидатките ќе се претстават во кочани во „Либеро-кафе“, а во понеделник во Куманово во „Касапски круг“. Големото финале ќе се случи во Хотел Романтика на Велешко Езеро на 10-ти септември. Вкупната победничка ќе ја претставува Македонија на ...

Повеќе »

Три титули за Македонија на Мис и Мистер Гранд Си Галакси

Минатиот петок во Пловдив, Бугарија, се одржа финалето на изборот за Мис и Мистер Grand Sea Galaxy 2015. Македонија на изборот за мис ја претставуваат 18-годишните Ана Трајковска од Тетово и Ангела Василевска од Скопје, а на изборот за мистер ...

Повеќе »

Тим од соништата: Кара Делевињ и Кејт Мос се новите лица на МАНГО за есен/зима 2015

Кога два најпосакувани модели на денешницата ќе се спојат со една од најпосакуваните модни марки, не постои сомнеж дека резултатот ќе биде фантастичен. Кејт Мос и Кара Делевињ се дел од кампањата на Манго за есен/зима 2015. „За првпат работам ...

Повеќе »

Македонската убавица Емилија Розман на Мис Фешн ТВ

  На годинешниот избор за убавина Мис Фешн ТВ ќе учествува и македонската манекенка Емилија Розман. Изборот за убавина кој е во организација на популарната телевизија Фешн ТВ, ќе се одржува во Кипар од 7 до 16 јуни. Местото на ...

Повеќе »

Модната агенција Подиум во потрага по модели

Модната  агенција „Подиум“ која воедно е и официјалната модна агенција на Моден викенд Скопје ги повикува сите девојки и момчиња да бидат дел од курсот за модели кој ќе се одвива во текот на јуни и средината на месец јули. ...

Повеќе »

Македонски победници на Мис и Мистер Галакси 2015

Во концуренција од над 50 учесници од целиот свет, Македонија имаше три претставници и сите се враќаат со титули. Минатиот викенд во Банско, Бугарија, се одржа изборот за Мис и Мистер Галакси 2015, за деца и тинејџери. За Прва принцеза ...

Повеќе »

Македонката Симона Станковска победи на Мис Медитеран

Викендов во Кипар се одржа финалето на изборот за убавина Мис Медитеран 2015. Победничка е Македонката, Симона Станковска. Во конкуренција со 20 убавици од исто толку медитерански држави, на изборот Мис Медитеран 2015 победи Симона Станковска. „Пресреќна сум, не е ...

Повеќе »

Симона Станковска ќе ја претставува Македонија на Мис Медитеран 2015

В сабота (17 јануари) во Киренија, Кипар, ќе се одржи изборот за Мис на Медитеранот 2015. Македонија ќе ја претставува 19-годишната Симона Станковска од Скопје, позната како модел од Модното студио Црнокрак и како водителка на естрадниот магазин Бекстејџ. Симона ...

Повеќе »

Најдоброто од 2014: Прашајте ги странците -Пет причини зошто Македонката е посебна жена

Ако прашате било-кој странец кој престојувал во Македонија, ќе ви одговори дека Македонката е прекрасна жена. Постојат многу причини да се вљубите во Македонија, но една од најголемите, велат, е самата таа – Македонката. И постојат многу причини да се ...

Повеќе »