Рефлектор

Џиџи Хадид во новата рекламна кампања на Reebok

Откако минатата година беше промовирана за заштитно лице на Reebok, моделот Џиџи Хадид се врати во новата рекламна кампања за колекцијата пролет 2017. Американската убавица позира во непосредна бекстејџ средина, облечена во дуксерче и патики од Reebok. На огледалото со кармин таа ...

Повеќе »

Изглед на денот: Портокаловиот мантил на Моника Белучи

52-годишната италијанска глумица се појави на филмскиот фестивал во Монет Карло во црна модна комбинација со контрастен портокалов мантил. Глумицата носеше црни „palazzo“ панталони со висок струк, црна кошула под која се надѕира градникот, црни чевли на платоформа, црни очила ...

Повеќе »

Swarovski и Карли Клос го реинтерпретираат легендарниот филмски момент на Мерилин Монро

За новата рекламна кампања Swarovski ја ангажираше Карли Клос за да ја оживејат легендарната сцена „Diamonds Are a Girl’s Best Friend“ која ја изведуваше Мерилин Монро во 1953 година во филмот „Gentlemen Prefer Blondes“. Во видеото, опкружена со група мажи, Карли ...

Повеќе »

Моден гаф на Оскарите: Бланка Бланко без долна облека!

На црвениот тепих на ноќта на Оскарите ретко се гледаат модни гафови зашто сите познати лица кои доаѓаат на доделувањето на најпрестижните награди се обидуваат да бидат беспрекорно и примерно облечени. Сепак, тоа не беше случај со американската глумица Бланка ...

Повеќе »

Изглед на денот: Бремената Амал Клуни во цветно палтенце

Фотографирана во Париз, кадешто престојуваше со сопругот Џорџ Клуни, Амал Клуни е облечена во цветно палтенце во комбинација со шарен фустан и црни високи чизми. Изгледот е заокружен со мачкасти очила за сонце од „Heidi London“ и црвно-кафена чанта со ...

Повеќе »

Бела Хадид е нов амбасадор на TAG Heuer

Бела Хадид, која минатата година ја зема титулата Model of the Year, е нов амбасадор и заштитно лице на луксузната швајцарска марка за часовници TAG Heuer. На настанот организиран во чест на доаѓањето на Бела Хадид во семејството TAG Heuer, ...

Повеќе »

10 најплатени модели во светот

Не само што се убавици, туку овие девојки заработуваат вртоглаво многу. Форбс ја објави листата на „златни девојки“ кои во 2016 година направиле големи заработувачки. На 10-то место се најде Кејт Мос со заработка од 5 милиони долари. Веднаш пред ...

Повеќе »

Лана Дел Реј ни носи пролетна љубов со синглот Love

Откако во Лос Анџелес се појавија плакатите кои претставуваа мистерија бидејќи на нив пишуваше само Љубов, американската пејачка Лана Дел Реј го објави новиот сингл наречен Love. Песната ни носи препознатливи меланхолични звуци на какви Лана Деј Реј веќе не навикна. ...

Повеќе »

Целосна фотосесија на Ешли Грем за Спортс Илустрејтед

29-годишната Американска Ешли Грем со своите женствени облини повторно привлече големо внимание во новото издание на списанието „Спртс Илустрејтед“ 2017. „Плус-сајз“ моделот првпат се појави во ова списание мината година, откако јавноста ја засака преку фотосесиите и разговорите објавени во ...

Повеќе »

Sports Illustrated ги слави женските раскошни облини!

Како и мартовското издание на Вог, темата на 2017 Sports Illustrated е различноста. Поконкретно, различноста на телата. Полничките модели Ешли Грахам, Робин Лоули, Мила Далбезио и Хантер Мек Греди се дел од изданието во кое позираат гордеејќи се на своите ...

Повеќе »