Блиц

Меланија Трамп во бел „Мајкл Корс“ комплет во Израел

За посетата на Израел, Меланија Трамп направи моден избор кој всушност и најмногу и прилега – „пенсил“ сукња и струкирано кратко сако. Како додаток е впечатлив големиот ремен. Комплетот е од Мајкл Корс, дизајнерот кој инаку се дистанцираше од Трамп, ...

Повеќе »

Billboard Music Awards 2017: Модните изгледи на ѕвездите

Вчеравечер најпознатите имиња од музичкиот и филмскиот свет се собраа во Лас Вегас за да учествуваат на Billboard Music Awards 2017. Меѓу креациите кои ги видовме на црвениот тепих не може да не се спомне фустанот од Зухаир Мурад кој ...

Повеќе »

Селин Дион во ангелска креација од Стафан Роланд ја отпеја „My Heart Will Go On”

Селин Дион ја разнежи публиката со изведбата на познатата балада од филмот Титаник „My Heart Will Go On” на Билборд музичките награди кои се одржаа вчеравечер. Со оваа изведба на Дион всушност се одбележува и 20-годишниот јубилеј од првата изведба ...

Повеќе »

Изглед на денот: Изабел Ипер (пак) во џинс на црвениот тепих во Кан

Кој би и „дал“ 64 години? Популарната француска глумица Изабел Ипер на петтиот ден на Канскиот филмски фестивал на црвениот тепих се појави во – фармерки! Да, во џинс со висок струк и џебови, трендовски изресен на рабовите, во комбинација ...

Повеќе »

Меланија Трамп во креација на Рим Акра во Саудиска Арабија

На првото вечерно излегување во Саудиска Арабија, првата дама на Америка Меланија Трамп носеше виолетов фустан – креација на Рим Акра во комбинација со впечатлив ѓердан. Првата дама одлучи да заборави на традиционалната марама за глава за оваа пригода, две ...

Повеќе »

Изглед на денот: Венчаницата на Пипа Мидлтон

Најочекуваната свадба на месецот се случи – сестрата на војвотката од Кембриџ Кејт, Пипа Мидлтон, се омажи за банкарот Џејмс Метјуз. Венчалниот фустан на Пипа Мидлтон е креиран од лондонскиот дизајнер Џилс Дикон, познат по традиционалните идеи во комбинација со ...

Повеќе »

Изглед на денот: Ријана на Канскиот филмски фестивал

На забавата на Chopard во Кан, пристигна и популарната пејачка облечена во глам издание. За вечерата таа одбра црн фустан од Ralph & Russo Couture. Изгледот е заокружен со впечатлив ѓердан, обетки и алка. Шминката сосема соодветна за свеченоста на настанот, а ...

Повеќе »

Кан 2017: Како се облечени ѕвездите на канските улици

Канскиот филмски фестивал не е само црвен тепих и вечерна тоалета – сте се прашале ли што носат ѕвездите во кежуал варијанта? За време на фестивалот, ѕвездите се ангажирани со прес конференции, презентации, и други работни обврски, но сепак имаат ...

Повеќе »

Голди Хон позира во Москино за Харперс Базар

И на своите 71 години изгледа супер.Глумицата Голди Хон облечена во тексас од  Москино позира за Харперс Базар.  Да не заборавиме на трендовските очила за сонце –  Маркус Луфер  x Линда Фароу и на чизмите од Џузепе Ѕаноти. А и на ...

Повеќе »

Моника Белучи – Стилот на водителката на Канскиот филмски фестивал

Моника Белучи е „домаќинка“ на 70-то издание на Канскиот филмски фестивал, па во очекување да видиме што ќе облече на црвениот тепих, како и на бината, се навраќаме на нејзината модна историја и на парчињата облека кои таа најмногу ги ...

Повеќе »