Блиц

Зелениот фустан на Кејт Мидлтон – избегнување на став за „одредена тема“

Синоќа во Лондон се одржа 71-то издание на доделувањето на BAFTA наградите, а на свеченоста присуствуваа и принцот Вилијам во друштво на бремената сопруга, Кејт Мидлтон. Војвотката од Кембриџ за оваа пригода одбра темно- зелен макси фустан од британската дизајнерка ...

Повеќе »

Блогот за лежерна мода Skopje Casual го прославува својот шести роденден

Шест години лежерно Скопје! На 3ти март, блогот за лежерна мода Skopje Casual го прославува својот шести роденден. Изминативе 6 години, трите блогерки Александра, Калина и Ива активно работат на развивање на лежерниот стил во Македонија преку нивните објави, соработки ...

Повеќе »

Изглед на денот: Анџелина Џоли во црн, тесен „Ралф&Русо“ фустан

Анџелина Џоли секогаш знае како да остави впечаток на црвениот килим, па ништо поинаку не беше ни на црвениот тепих на наградите 2018 BAFTA, настан одржан во Лондон. Глумицата ја покажа својата вита фигура облечена во црн кадифен фустан од ...

Повеќе »

„Кежуал“ изглед на денот: Емили Ратајковски во фенси модна комбинација

Додека е актуелна со фотосесијата и видеото за рекламната кампања на Дона Каран Њујорк, каде позира во долна облека, Емили Ратајковски го привлече вниманието и на њујоршките улици шетајќи во друштво со, за јавноста, непознат маж. 26-годишниот модел и глумица ...

Повеќе »

Ким Кардашијан ја распродава гардеробата на Ebay

Ким Кардашијан Вест е неуморна, па презема нови работни ангжмани. Овојпат е актуелна аукцијата на нејзината облека која се одвива преку Ebay. Парите од продажбата на облеката на Ким ќе бидат наменети за Детската болница во Лос Анџелес. Понудените модни ...

Повеќе »

Љубовниот живот на Тилда Свинтон: Може да се сакаат двајца мажи истовремено!

Кога во 2008 година, британската глумица Тилда Свинтон беше наградена на Оскарите за најдобра споредна улога во филмот „Michael Clayton“, не криеше дека мажот со кој дојде на свеченоста во салата Кодак во Лос Анѓелес не е нејзиниот сопруг, шкотскиот ...

Повеќе »

Џенифер Анистон вознемирена: Џастин Теро во прегратка на Наоми Вотс

  Минатата среда Џенифер Анистон (49) и Џастин Теро (46) ја најавија нивната разделба после само две години брак. Се пишуваше и за тоа дека парот останат во добри пријателски односи. Сега пак, американските медиуми пишуваат дека глумицата е вознемирена ...

Повеќе »

Полничките модели Кејт Весли и Хантер Мекгреди без фотошоп и со позитивни пораки во „Спортс Илустрејтид“

Кога Кејт Весли првпат дозна дека таа била избрана за „Sports Illustrated 2018 Swimsuit Edition“, била во авион на пат од Дубаи до Лондон, и на веста поскала да вресне на цел глас. Кога пак, Хантер Мекгреди, која е прилично ...

Повеќе »

Ким Кардашијан во глам-издание инспирирано од 90-те години

Ѕвездата од социјалните медиуми, Ким Кардашијан, во глам-издание позира за насловната страница и едиторијалот на тајванскиот Вог. Овојпат Кардашијан има руса коса, а шминката и облеката не навраќаат назад во модата на 90-те години. За ретро мејкапот беше задолжен стилистот ...

Повеќе »

Емили Ратајковски се расоблече за пролетната кампања на Дона Каран Њујорк  

Моделот Емили Ратајковски повторно е заштитно лице (и тело) на Дона Каран Њујорк. Станува збор за рекламната кампања за долна облека за пролет 2018 на DKNY Intimates, која за Емили претставува трета последователна сесија. Кампањата е насловена #UnderneathmyDKNY, а американската убавица ...

Повеќе »