Блиц

Блејк Лавли: Стил кој го воодушеви светот на модата

Блејк Лавли немаме можност често да ја гледаме на јавните случувања. Имено, откако  заврши со снимањето на серијата „Озборувачка“ која ја прослави младата актерка, таа веќе  се посвети на семејството и својот сопруг Рајан Рејнолдс. Холивудската убавица повторно се најде ...

Повеќе »

Ја сакале или не, црвениот избор на Северина е префинета елеганција

Ретко кој може да се носи со толку црвено на себе. Ретко кому и ваков избор прилега. Ја сакале или не, од оваа комбинација на претерано црвено, од „главата до стапалата“, Северина сепак направи елеганција. Пејачката се појави на суд ...

Повеќе »

Видео кое на секој маж ќе му набие комплекси…

…а секоја жена ќе ја симне на колена.   Денот на вљубените на многумина им буди силни емотивни чувства. Без разлика дали го сакате овој празник или едвај чекате да помине, само две минути од ова видео ќе бидат доволни ...

Повеќе »

Инспиративни пораки за Денот на вљубените

Ви треба инспирација за да напишете една необична порака за Свети Валентин. И ние се инспириравме од литературата за да направивме селекција на најоригиналните. Нема потреба од цвеќиња, вечери, срценца, плишани мечиња…Понекогаш само една убава порака може да ви го ...

Повеќе »

Британска мода: што да облечете за Модната недела во Лондон

Модната недела се префрла во Лондон, а лондонските модни списанија веќе на големо препорачуваат што да се облече за време на ревиите, без разлика дали ќе стоите во позадината или ќе седите во првите редови.   Интересни се препораките, речиси ...

Повеќе »

Модна акција на Вивиен Вествуд: Да го спасиме Арктикот!

Креаторката Вивиен Вествуд со здружени сили со организацијата Гринпис ја започнаа кампањата за спасување на Северниот пол како еден од последните недопрени делови на Земјата. Кампањата „Да го спасиме Арктикот“ (Save the Arctic) вклучува серија на портрети од славни личности ...

Повеќе »

Мојата убава жена: Вакоал ја подигнува свеста за сексапилност

Јапонската модна марка за долна облека Вакоал веќе цела деценија се обидува да ја подигне свеста за сексапилност кај жените, особено кај оние кои се соочиле со рак на градите. Најновата реклама на Вакоал го заобиколи светот, пренесувајќи ја пораката ...

Повеќе »

Парис Хилтон ја форсира Барби модата

Дека има вкус да одбере Бентли за превозно средство, има. Мора ли да е розово? Веројатно, мора, зашто така наумила. Додека маркетинг тимот на Бентли сериозно работи на промоција на новиот парфем за мажи Бенлти, милионерката Парис Хилтон им направи ...

Повеќе »

А, најмоден град за 2013 година е…

Го симна Лондон од првото место на кое беше две години, ама го претрка и Париз. Њујорк е најмодниот град за 2013 година (Top Global Fashion Capital). Годинава Лондон се најде на трето место, а меѓу Њујорк и Лондон се ...

Повеќе »