Блиц

Три причини за аут: Ќе биде ли Ромео Бекам најголемата маркетинг утка на Барбери?

Немаме ништо против прекрасното слатко детенце на Викторија и Дејвид Бекам, Ромео, ама целата оваа нова кампања на „Барбери“ е, во најмала рака,  смешна. Еве три причини зашто. (А има и уште…) Веројатно, затоа што не поминаа баш најдобро, како ...

Повеќе »

Новиот ангел на Викторија сикрет: Запознајте ја Шанина Шеик

Само со едн поглед на нејзините фотографии, секој би помислил дека Шанина Шеик е помалата (23-годишна) сестра на топ-моделот со слично презиме – Ирина Шаик (28). 23-годишната манекенка Шанина Шеик станува дел од ангелите на модната марка за долна облека ...

Повеќе »

Јована Филиповиќ, Стефанија Насеска и Рене Рајт-добитнички на наградите на Стајлист

Mодниот сајт и асоцијација Стајлист.мк (Stylist.mk) традиционално ги избра најуспешните на Моден викенд-Скопје. Наградата за најдобра колекција на десеттото, јубилејно издание на Моден викенд ја добива креаторката Јована Филиповиќ, за линијата „Where The Wild Things Are“ есен-зима 2014/15. За најдобра ...

Повеќе »

Ријана на насловната на „Ел“ и жестоките одговори: Парите го вртат светот!

Еден ден по нејзиното враќање на социјалните мрежи, поточно на Инстаграм, Ријана ја украси насловната страница на декемврискиот „Ел“ облечена во модел од новата колекција Версаче. Фотосесијата е проследена со разговор со пејачката, а на некои брзи прашања таа одговора ...

Повеќе »

Современата Мерилинка, Кејт Аптон

Сексапилната Аптон неколку пати одрекува дека има сличности со Мерилин Монро, но и оваа фото-сцена покажува нешто сосема друго. Секако дека здолништето нема до толку да се подигне освен ако не застанете под вентилатор. Онака, како што тоа го направи ...

Повеќе »

Црвени ќилим: Ја преминаа ли границата на (не)вкусот?

И двете се познати по креациите кои повеќе ги откриваат отколку што ги носат, но на настанот наречен АмфАр, Ријана и Мајли Сајрус отидоа уште чекор подалеку. На црвениот ќилим на АмфАр Л.А, пејачката Ријана и помладата колешка го собраа ...

Повеќе »

Петиција против новата рекламна кампања на Викторија сикрет

Новата рекламна кампања на американската марка за долна облека Викторија сикрет насловена „Совршено тело“ предизвика гнев меѓу девојките. Самиот наслов на кампањата Совршено тело крена голема прашина и отвори дузина прашања од типот кое тело е совршено, дали само она ...

Повеќе »

Луксузни детски јакни со потпис на Том Форд

Том Форд ја лансираше колекцијата јакни наменета за најмалите, а од завчера достапна на Интернет-продажба на официјалната страница на Том Форд.   Инспириран од јакната која ја дизајнирал за неговиот син Џек, Том Форд лансираше лимитирана колекција на детски јакни ...

Повеќе »

Дизајнирајте ги сами вашите Џими Чу чевличиња

„Мејд ту ордер“ (Made to order) е новата кампања на дизајнерот Џими Чу во која може да се учествува во креаторската работа. Откако ќе одберете модел на чевли кој најмногу ви се допаѓа, може да одлучите сами за материјалот од ...

Повеќе »

Што се добива со најскапото шише вино во светот?

Најскапото шише вино во светот е достапно само во Дубаи, и тоа само во продавницата за вино „ Ле Клос“ која се наоѓа на меѓународниот аеродром во Дубаи. Виното се вика „Шато Марго 2009 година“ и се продава по цена ...

Повеќе »