Блиц

Хороскоп за 2018: Година на трансформации и промени

Новата 2018 година ќе биде во знакот на бројот 9 (од последните две цифри на годината 18, пресметани во 1 + 8). Бројот 9 пак, симболично претставува човек-пустиник, што значи дека 2018 ќе биде година во која ќе треба да ...

Повеќе »

Откријте го скриеното значење на вашето име

Можеме ли од имињата да дознаеме нешто повеќе за нас или за лицата кои ни се драги? Токму на ова прашање одговара интернет страницата „Крапс“ преку дизајниран забавен генератор кој ги открива „тајните“ нешта поврзани со името. Одвојте малку време ...

Повеќе »

Најсилниот македонски бренд Стоби флипс следната година ќе слави 40 години

Одбележувањето на 40годишниот јубилеј на познатиот Стоби флипс ќе биде главниот фокус на Витаминка за следната година. Покрај тоа, ќе се работи и на збогатување на асортиманот со нови производи и производни програми, како и инвестиции во производните капацитети, со ...

Повеќе »

Новата серија „Династија“ ќе биде и вистинско модно дефиле слично на „Сексот и Градот“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Актуелен е „римејкот“ на суперпопуларната телевизиска серија од 80-те години „Династија“, но на пријатно изненадување на вљубениците во модата, нема да станува збор само за пикантна приказна за животот на богаташите од Денвер, туку ќе претставува и вистинско модно шоу. ...

Повеќе »

Дали и Адријана Лима ги симнува крилата од Викторија сикрет?

Не помина ни цел месец откако топ моделот Алесандра Амброзио го најави нејзиното повлекување од Викторија сикрет, а прочуената модна марка за долна облека би можела да остане без уште еден познат „ангел“ од нејзините редови. Постот на Инстаграм кој ...

Повеќе »

Погледнете ја новата колекција на чевли од Кристијан Лубутен

Денес на премиерата на новиот филм од Дизни „Војна на ѕвездите“ ќе биде претставена новата колекција на францускиот креатор на чевли Кристијан Лубутен, а посветена на женските ликови од филмот. Колекцијата содржи четири модели на чевли и секој модел претставува ...

Повеќе »

Securicom со нова услуга – отворен Центарот за итни настани

Securicom групацијата е препознатлива по иновативните пакети на услуги за безбеден, чист и функционален простор за деловно работење и живеење. Свесни за тоа дека понекогаш се случуваат непредвидени ситуации и дефекти во нашиот дом или деловна просторија каде е потребна ...

Повеќе »

Винчини постави природни елки во Капитол Мол. Повелете заедно да ги украсиме!

За престојаниот празничен период, Винчини постави декоративни природни елки во Капитол Мол кои го разубавија просторот, а воедно ќе служат и како природни прочистувачи на амбиенталниот воздух во молот. На прекрасните зимзелени дрвца не се поставени новогодишни украси, но наскоро ...

Повеќе »

Џенифер Лопез – заштитно лице на новата кампања на GUESS

Заштитно лице за кампамњата GUESS JEANS за сезоната пролет/лето 2018 година ќе биде пејачката Џенифер Лопез. „Кога Пол Марчијано ме побара да ми каже да бидам нова GUESS девојка бев многу почестена и возбудена што ќе станам дел од овој бренд ...

Повеќе »

Најпопуларни лица на Инстаграм за 2017 година

Инстаграм ги објави статистиките во кои се открива кој од славните лица имал најмногу пријатели во годинава која изминува,  а чија фотографија собрала најмногу „лајкови“. И овојпат (втор пат последователно) најмногу пријатели имала Селена Гомес, дури 130 милиони. Веднаш по ...

Повеќе »