Блиц

Бела Хадид во „боксерки“ од Диор на балот на Диор. И не и е првпат!

Додека останатите познати личности, присутни на балот на Диор кој се одржа во Париз, одбраа елегантни моди комбинации, топ моделот Бела Хадид избра прилично смешна модна комбинација на проѕирен син фустан, топлес и машки „боксерки“ од Диор. 20-годишната манекенка се ...

Повеќе »

Што и подари Меланија Трамп на Мишел Обама?

„Мистеријата“ не е разрешена. Американските твитерџии деновиве „тераа мајтап“ погодувајќи што имало во големата кутија која и ја подари новата прва дама Меланија Трамп на поранешната прва дама Мишел Обама, но се мајтапеа и на темата дека Мишел не била ...

Повеќе »

Италијанскиот Вог има нов уредник (и тоа маж!)

По тажната вест за смртта на долгогодишната и авангардна уредничка на италијанскиот Вог, Франка Соцани, познатото списание пред неколку дена доби нов главен уредник. И покрај очекувањата дека нова уредничка ќе биде (вообичаено за Вог) жена, за главен уредник е ...

Повеќе »

Во продажба нова колекција на чевли од Џенифер Лопез и Џузепе Ѕаноти

Изгледа дека соработката меѓу поп ѕвездата Џенифер Лопез и модниот дизајнер на чевли Џузепе Ѕаноти не мисли да престане. Од неодамнешната нивна вова соработка произлезе линија на чевли со 5 модели. Во меѓувреме, Ѕаноти останува омилен дизајнер на Лопез, а ...

Повеќе »

Меланија Трамп форсира стил сличен на оној на Џеки Кенеди

Бојата на фустанот – сина, кусо палтенце, ракавици, недостасуваше само уште шапка, Меланија Трамп на инаугурацијата на Доналд Трамп потсетуваше на Џеки Кенеди ( Џеки носеше син фустан и кусо палто во иста сина нијанса на инаугурацијата во 1961 година). ...

Повеќе »

Изглед на денот: Црниот фустанот на Џенифер Лопез на 2017 People’s Choice Awards

Веќе видено и докажано, Џенифер Лопез е често ѕвезда на црвениот тепих, а тоа се случи и овојпат на People’s Choice Awards. Лопез носеше драматичен црн сирена фустан со долги ракави, со скапоцени камчиња на предниот дел кои личеа на дождовни ...

Повеќе »

Модните изгледи на People’s Choice Awards

Најразлични модни изгледи продефилираа на црвениот тепих на People’s Choice Awards. За разлика од ноќта на Оскарите и Златните глобуси, на овој настан видовме многу посмирени и спонтани модни решенија, од класични мали црни фустани до металик-модели во диско стил, од ...

Повеќе »

Супермодерна џинс колекција од супермоделот Миранда Кер

Супермоделот Миранда Кер ја лансираше колекцијата на џинс, дизајнирана од неа. Капсулната колекција Mother Denim содржи 12 модни парчиња во кежуал-шик стил, од комбинезонки до фармерки и кошули. Профитот од колекцијата ќе биде дониран на Фондацијата на австралијанската болница за ...

Повеќе »

Џиџи и Бела Хадид се париски кукли во новата кампања на Фенди

Сестрите Хадид реализираа заедно уште еден проект. Бела и Џиџи Хадид заедно се појавија во кампањата на Фенди за сезоната пролет/лето 2017. На самиот почеток од оваа година, ѕвездите на социјалните медиуми позираа заедно и во пролетната кампања на Москино. ...

Повеќе »

Започнуваат активностите во Скопје Сити мол: Што ви предвидуваат ѕвездите за 2017 година?

Оваа година Скопје Сити Мол ја започнува годината со интересна кампања наменета за сите фанови и посетители на Скопје Сити Мол кои ги интересира астрологијата и што ѕвездите говорат за Вас. Личните консултации ќе ги води познатиот астролог Зоран Крстевски, ...

Повеќе »