Блиц

8-те совети на Вивиен Вествуд за успешна 2018 година

Модната дизајнерка Вивиен Вествуд објави на својот Инстаграм профил 8 совети, односно пораки кои треба да ги земеме предвид, ако сакаме  да имаме успешна година. Дизајнерката позната по тоа што никогаш не ги следела правилата и овојпат воодушевува. Вествуд не ...

Повеќе »

Office 365 за подобра едукација, настава и учење

Во Скопје Мериот Хотел од страна на 10-те финалисти на 365 challenge беа претставени придобивките од Office 365. Значењето на дигитализацијата беше потенцирано од страна на министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, директорот на Мајкрософт Македонија, Љупчо Георгиев ...

Повеќе »

Новогодишен караван на Фондацијата Телеком за Македонија

Волонтери од Македонски Телеком ќе израдуваат со Новогодишни подароци над 2000 деца од ранливи категории низ Македонија Во пресрет на Новогодишните празници почна традиционалниот Новогодишен караван на Фондацијата Телеком за Македонија. Волонтери од Македонски Телеком ќе посетат деца од Кавадарци, ...

Повеќе »

Заврши наградната игра на Макпетрол по повод 70-годишнината

По повод 70 годишнината на Макпетрол АД и прославувањето на 70 години соработка со потрошувачите, компанијата креираше голема наградна игра која започна на 1 март, а заврши на 15 декември. Денеска во продажно-сервисниот салон на Хонда беа доделени наградите од ...

Повеќе »

Бидете среќниот добитник на пола милион денари и вклучете се во наградната игра на Гранд кафе

Сите љубители на Гранд Голд и Гранд Арома кафе сè уште ја имаат можноста во рамките на наградната игра „Отвори и кеш освој!“ да добијат некоја од 3033 вредни парични или трговски награди.  Двајцата најсреќни љубители на „Гранд Голд“ или „Гранд ...

Повеќе »

Откријте го скриеното значење на вашето име

Можеме ли од имињата да дознаеме нешто повеќе за нас или за лицата кои ни се драги? Токму на ова прашање одговара интернет страницата „Крапс“ преку дизајниран забавен генератор кој ги открива „тајните“ нешта поврзани со името. Одвојте малку време ...

Повеќе »

Најсилниот македонски бренд Стоби флипс следната година ќе слави 40 години

Одбележувањето на 40годишниот јубилеј на познатиот Стоби флипс ќе биде главниот фокус на Витаминка за следната година. Покрај тоа, ќе се работи и на збогатување на асортиманот со нови производи и производни програми, како и инвестиции во производните капацитети, со ...

Повеќе »

Новата серија „Династија“ ќе биде и вистинско модно дефиле слично на „Сексот и Градот“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Актуелен е „римејкот“ на суперпопуларната телевизиска серија од 80-те години „Династија“, но на пријатно изненадување на вљубениците во модата, нема да станува збор само за пикантна приказна за животот на богаташите од Денвер, туку ќе претставува и вистинско модно шоу. ...

Повеќе »

Дали и Адријана Лима ги симнува крилата од Викторија сикрет?

Не помина ни цел месец откако топ моделот Алесандра Амброзио го најави нејзиното повлекување од Викторија сикрет, а прочуената модна марка за долна облека би можела да остане без уште еден познат „ангел“ од нејзините редови. Постот на Инстаграм кој ...

Повеќе »

Погледнете ја новата колекција на чевли од Кристијан Лубутен

Денес на премиерата на новиот филм од Дизни „Војна на ѕвездите“ ќе биде претставена новата колекција на францускиот креатор на чевли Кристијан Лубутен, а посветена на женските ликови од филмот. Колекцијата содржи четири модели на чевли и секој модел претставува ...

Повеќе »