Блиц

Топ моделот Миранда Кер роди момченце

Поранешниот ангел на Викторија сикрет, Миранд Кер, го роди своето второ дете, момченце. Таа и нејзиниот сопруг Еван Спигел, ко-сопственик на Интернет мрежата Снепчет, се одлучија за името Харт Спигел, според името на дедото на сопругот. Моделот има уште едно ...

Повеќе »

Топ моделите на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал

Меѓу големите холивудски ѕвезди, на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал, се појавија и топ моделите во креации од прочуените луксузни модни куќи. Особено внимание привлече Русинката Ирина Шаик со црвената креација од Версаче. Бела Хадид пак, требаше да го ...

Повеќе »

Изглед на денот: Пенелоп Круз во црн, секси фустан со чипка

44-годишната глумица се појави на црвениот тепих на Канскиот филсмки фестивал на промоцијата на психолошкиот трилер на шпански јазик „Everybody Knows“. Вниманието го привлече со тесниот, свилен, црн фустан украсен со тантела. Додека на отворањето на фестивалот глумицата носеше црна ...

Повеќе »

Ким Кардашијан во жолт корсет-фустан од Версаче

Убава модна недела за Ким Кардашијан. Откако се појави на Мет Гала со изглед на супермодел од 90-те години, на бизнис вечерата посветена на модата, одржана во Њујорк, блесна во жолт корсет-фустан од марката Версаче. За модната забава да биде ...

Повеќе »

Креациите од H&M на црвениот тепих на Мет Гала

Шведскиот моден гигант Х&М дизајнираше повеќе креации кои ги носеа неколку познати глумици. топ модели и модни инфлуенсери на годинешната Мет Гала. На хуманитарната забава која се одржа во Метрополитан музејот во Њујорк, брони ѕвезди носеа модели од Х&М. Меѓу ...

Повеќе »

Што носеа топ моделите на Мет Гала (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Лили Олдриџ и Роси Хантингтон Вајтли

Првиот понеделник во мај е резервиран за настанот Мет Гала, на кој освен познатите глумци и пејачи, годинава зедоа учество и голем број на топ модели. Креациите на моделите беа умерени, најчесто ја нагласуваа силуетата, но без претерувања во детаљите. ...

Повеќе »

Сара Џесика Паркер со креација инспирирана од католичките катедрали

Глумицата Сара Џесика Паркер секогаш покажува оригинални изгледи на црвените теписи. На годинашниот моден, хуманитарен настан Мет Гала, организиран во Метрополитан Музејот во Њујорк во соработка со американскиот Вог, глумицата се појави во креација инспирирана од внатрешноста на католичките катедрали, ...

Повеќе »

Ријана во Вог зборува за прифаќањето на своето тело

Пејачката Ријана ја краси јунската насловна страница на американскиот Вог. Фотографирана е од Мерт&Маркус, а облечена е во фустан од летната колекција на Долче&Габана. За едиторијалот Ријана го покажува своето тело во костим за капење од Стела Мекартни. Модниот уредник ...

Повеќе »

Шанина Шаик, моделот на Викторија сикрет, се омажи

Минатиот викенд се случи уште една свадба на познат модел. Станува збор за манекенката од Викторија сикрет, Шанина Шаик, која се омажи за Ди-џеј Ракус, со кого била во вркса подолго време. Свадбата се одржала на Бахамите, поточно на островот ...

Повеќе »

Мајли Сајрус дизајнираше патики за Converse

Пејачката Мајли Сајрус се здружи со Конверс за да понудат забавна колекција на патики. Во оваа соработка, Сајрус се појавува и како дизајнер и како модел во кампњата. Во новата колекција на Converse, поп ѕвездата внесе комбинација на кантри и панк ...

Повеќе »