Блиц

Јас внимавам на ОКТА наградена со Национална награда за општествено одговорна кампања

За најдобра национална општествено одговорна практика во категоријата вложување во заедницата кај големите компании е прогласена кампањата на ОКТА, Јас внимавам. Кампањата за подигнување на јавната свест за потребата од поголема безбедност во сообраќајот е издвоена како најефектна и сеопфатна ...

Повеќе »

Календарот „Пирели“ годинава посветен на црната боја на кожата

Задолжен за фотографија за годинешниот прочуен календар Пирели е Тим Волкер, а пред неговиот фотообјектив позираа ѕвезди со црна боја на кожата, претставувајќи поинаква верзија на приказната за Алиса во земјата на чудата. Календарот „Пирели“ овојпат ја слави различноста од ...

Повеќе »

Џулиен Мур шармира во новата рекламна кампања на Triumph

56-годишната актерка се расоблече за да ја претстави новата колекција на Triumph во шармантната рекламна кампања. Џулиен Мур е лице на кампањата на Triumph за колекцијата есен/зима 2017. Модната марка за долна облека преку оваа кампања всушност ја претставува и својата нова ...

Повеќе »

Фото вест: Огромен интерес на корисниците за услугите на Македонски Телеком

Редици на луѓе чекаа на отворањето пред новата ексклузивна продавница на Македонски Телеком во City Mall во Скопје, да ја искористат специјалната понуда на Samsung смартфони, за еден денар. Новоотворената  продавница на Македонски Телеком во City Mall во Скопје, нуди ...

Повеќе »

За ова видео се зборува: Мерил Стрип и Ана Винтур разговараат…

Вчера седнаа на иста маса главната уредничка на американскиот „Вог“, Ана Винтур и славната глумица Мерил Стрип. Не треба да потсетуваме нели, за успехот на филмот „Ѓаволот носи Прада“ од 2006 година кога Стрип ја играше улогата на главна и ...

Повеќе »

Погледнете ја божиќната реклама на MARKS & SPENCER (ВИДЕО)

Сезоната на божиќни кампањи и реклами започна, а модната куќа MARKS & SPENCER ја продолжува традицијата со меченцето Педингтон кое повторно успева да го спаси денот. Со оглед на тоа дека светската премиера на анимираниот филм за мечето Педингтон ќе се ...

Повеќе »

Бела Хадид во спортско-шик издание за Nike Air Force 1

Топ моделот Бела Хадид позира во кежуал-шик издание за списанието „Footwear News“. Фотографирана од Ерик Т.Вајт убавицата позира за насловната страница во куса жолта бомбер јакничка и црна сукња искомбинирани со новите Најк патики -Nike Air Force 1 Travis Scott. ...

Повеќе »

Гранд кафе ја додели првата главна награда од пола милион денари

Полека но сигурно вредните награди си ги пронаоѓаат своите среќни добитници. Па така денес во просториите на Гранд кафе беше доделена првата главна награда од пола милион денари која отпатува во семејството Шулески. „Возбудата е преголема, никогаш не сум ни ...

Повеќе »

Архитектот Ѓорѓи Лазовски е новиот НовоЛото 7/34 милионер

Просториите на Државна лотарија на Македонија ги посети најновиот милонер на НовоЛото 7/34, во придружба со сопругата.  Вистински пример за младо семејство интелектуалци кои имаат позитивен пристап кон животот, се борат и успеваат сами и веруваат  во своите сили, своето ...

Повеќе »

СЕФ полн 50 000 денари за пензионерката Верка Наумовска

Здружението на пензионери на град Скопје, го посети настанот наречен МЕСЕЦ НА СРЕЌАТА , а во организација на Државна лотарија на Македонија и Црвен Крст на град Скопје.  Пријатната атмосфера од заедничкото дружење на пензионерите и вработените во Државна лотарија ...

Повеќе »