Блиц

Наоми, Синди и Клаудија: Супермоделите од 90-те повторно заедно пред објектив

Најславните супермодели на 90-те години Наоми Кемпбел, Клаудија Шифер и Синди Крафорд застанаа заедно пред објективот на Стивен Клеин за кампањата на Балман. Зрелите убавици ја промовираат колекцијата за пролет 2016 на која се истакнуваат мрежите, „воланите“ и кристалните украси. ...

Повеќе »

10 најлоши фотошоп-интервенции во 2015

Очигледно фотошоп-интервенциите не мислат уште да заминат од модниот свет, и покрај обидите од некои списанија во изминатата година да форсираат поприроден изглед. Да се потсетиме на 10-те фотошоп катастрофи во 2015 година. Августиот број на Вог Австралија на насловната ...

Повеќе »

Сваровски елката блеска со илјадници кристалчиња

На познатата шопинг улица во Сингапур, Орчард Роуд, блеска елката Сваровски висока 20 метри. Преубавата елка е направена од 50 низи со Сваровски кристали, 200 кристали од божиќната колекција и 28.000 проѕирни кристали. Во елката може да се влезе и ...

Повеќе »

Браво за Франција: Преслабите манекенки надвор од модната индустрија!

Преслабите и анорексични манекенки, кои сеуште се форсирани од некои од прочуените модни брендови низ светот, вклучувајќи ги и француските, веќе нема да имаат модни ангажмани во Франција, откако судот донесе одлука  дека моделите треба да покажат потврда која гарантира за нивното ...

Повеќе »

Мисицата на Шпанија е Мис на светот 2015

Шпанката Миреија Лалагуна Ројо е победничка на најпрестижниот избор за убавина Мис на светот. Изборот се одржа синоќа, во Синјан, Кина. Прва придружничка е Русинката Софија Никитчук, а втора – Мис Индонезија Марија Харфанти. Годинава во конкуренцијата учествуваа убавици од 114 ...

Повеќе »

Тренд на бради накитени со лампиончиња

По трендовите на бради со цвеќиња, бради во бои на виножитото и бради со светки, нова мода кај мажите, во пресрет на божиќните и новогодишните празници, стануваат брадите накитени со лампиони. Не само што вакви фотографии се постираат на Инстаграм ...

Повеќе »

Ангелите на Викторија сикрет ви ги честитаат празниците со песна (ВИДЕО)

Во новото видео на Викторија сикрет, ангелите ги покажуваат своите пејачки способности. Во видеото настапуваат Алесандра Амброзио, Адриана Лима, Кендис Свонепул, Елса Хоск, Џесмин Тукс, Лили Олдриџ и Тејлор Хил, а изведуваат класична божиќна песна.

Повеќе »

И модата заслужува правда: гледајте „Style by Jury“ на TLC

Серијалот „Style by Jury“ кој започнува да се емитува од среда. 16 декември во 20.30ч. на TLC, ни ги прикажува жените кои се „тужени“ од нивните роднини и пријатели за кршење на сите модни правила. Несоодветна облека за годините или ...

Повеќе »

Црвен тепих: Елегантните изгледи на премиерата на Star Wars

Холивуд го сочува најдоброто и најголемото филмско остварување во 2015 година за крајот. Се случи премиерата на новото продолжение на Star Wars,  а филмските ѕвезди  на црвениот тепих го покажаа гламурот. Погледнете во фотогалеријата како беа облечени ѕвездите.

Повеќе »

Изглед на денот: Амал Клуни во „Валентино“

Мини Валентино фустан во комбинација со трендовски кратки чизмички со реси и розова кожена јакна – Амал Клуни изгледа како симната од модна писта на лондонската улица. Фустанот е од колекцијата Валентино за пролет/лето 2014 година, и чини 14.900 долари, ...

Повеќе »