Блиц

Рафаел Надал за Томи Хилфигер соблече се од себе (ВИДЕО)

Шпанската тениска ѕвезда Рафаел Надал совршено се вклопи во спортскиот дух на марката Томи Хилфигер. За американската модна марка Томи Хилфигер, тенисерот требаше да се расоблече за да ја најави новата колекција на „најгласен“ начин. Дека рекламниот спот е успешен, ...

Повеќе »

Изглед на денот: Амал Клуни, златно фустанче за златната девојка

Амал и Џорџ Клуни пристигнаа на шпанскиот настан „Казамигос текила“ на Ибица. И претпоставувате веќе, госпоѓа Клуни беше сосема дотерана во духот на настанот. Ако се прашувате како може да се биде истовремено секси и елегантен, погледнете во модниот избор ...

Повеќе »

Новата колекција на Софија Вебстер иснпирирана од Барби

Креативната модна дизајнерка овојпат инспирацијата за чевли ја најде во легендарната кукла Барби. Есенската колекција на Софија Вебстер, која ќе биде пуштена во продажба од 27 август, вклучува модели на чевли на висока потпетица, балетанки, патики и сандали во сите ...

Повеќе »

Изглед на денот: Шанел Иман во свилен зелен фустан

Шанел Иман ни го покажа ултимативниот изглед за крајот на летото, кој е вистинска стилска инспирација. На настанот W Амстердам, топ моделот пристигна во маслинест зелен тесен фустан од свила, убаво комбинирајќи го со нежни црни сандали од Џузепе Ѕаноти ...

Повеќе »

Во која земја се трошат најмногу пари на облека?

Без разлика на тоа колку мислите дека сте потрошиле на облека, новото истражување вели дека жителите на Австралија купуваат најмногу гардероба, во споредба со другите земји во светот. Според новото истражување жителите на Австралија трошат околу 1,050 долари годишно на ...

Повеќе »

Кралски семејства: Кејт Мидлтон нема најмногу стил!

Веројатно сите би се согласиле дека Кејт Мидлтон има многу стил, но сепак новата анкета покажа дека таа е на третото место по стил од пртставничките на кралските семејства во светот. Списанието „Хелоу“ направи анкета за своите многубројни читатели кои ...

Повеќе »

Неверојтна продажба на чевлите на С.Џ Паркер: распродадено за два часа!

Огромниот успех на дизајнираните чевли со потпис на глумицата, беше неочекуван и за неа самата. Според информацијата од „Нејмен Маркус“ колекцијата Мери Џејн се распродала во рекордни 2 часа. Девојките „побудалеа“ по новата линија на чевли на Сара Џесика Паркер. ...

Повеќе »

Конфекциските броеви не се исти како порано

Најновото истражување направено од Американското друштво за матријали тврди дека конфекциските броеви на облеката не се исти какви што биле порано. Дека броевите на облеката која ја носиме се менуваат низ годините покажува ова истражување. Собрани се податоци од 1958 ...

Повеќе »

Вртоглави бројки: Колку чинеше 18-от роденден на Кајли Џенер

  Колку може да чини 18-ти роденден на една обична девојка? До педесетина евра, стотина, двестотини, до илјада евра? Но, Кајли Џенер нели, не е „обична“ девојка, но што е претрано, претерано е. Сепак, полни само 18 години. 18-от роденден ...

Повеќе »

Изглед на денот: Сара Џесика Паркер во Ели Сааб фустан

  Ви се допаѓа стилот на Сара Џесика Паркер? Има и зошто. Гумицата речиси и не знае да направи модна утка. Овојпат го украде вниманието на премиерата на Хамитон на Бродвеј, облечена во елегантна креација на Ели Сааб. Од модни ...

Повеќе »