Блиц

Извлечен добитникот на „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол

Новогодишната наградна игра „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол и официјално заврши. Истата започна на 24-ти ноември и траеше до 15-ти јануари. 53 дена посетители на Рамстор мол ја имаа можноста да добијат некој од 110-те кујнски апарати и таблети. ...

Повеќе »

Вог ја прекинува соработката со Марио Тестино поради сексуално злоставување на машките модели

Во објавениот напис во Њујорк Тајмс е наведено дека модното списание Вог после толку години успешна соработка со славниот фотограф Марио Тестино, повеќе нема да соработува со него, поради сексуално искористување на машките модели и асистенти.  Во текстот пишува дека ...

Повеќе »

Со почетна цена од 50 евра, Ана Дело Русо ги распродава своите луксузни модни парчиња

Италијанската модна новинарка, соработничка на списанието „Вог“, но и една од најфотографираните жени во светот позната по извонредниот стил и луксузните модни парчиња кои ги носи, одлучи да распродаде дел од својата гардероба. Дело Русо е „сопственичка“ на над 4 ...

Повеќе »

Црвен тепих на Златен Глобус: Ѕвездите во црна тоалета

На црвениот тепих на Златен Глобус 2018 ѕвездите се појавија облечени во црни креации. Не станува збор за нов тренд туку црната гардероба го симболизираше протестот против сексуално малтретирање и злоупотреба во забавната индустрија. Какви креации носеа ѕвездите, погледнете во фотогалеријата.

Повеќе »

8-те совети на Вивиен Вествуд за успешна 2018 година

Модната дизајнерка Вивиен Вествуд објави на својот Инстаграм профил 8 совети, односно пораки кои треба да ги земеме предвид, ако сакаме  да имаме успешна година. Дизајнерката позната по тоа што никогаш не ги следела правилата и овојпат воодушевува. Вествуд не ...

Повеќе »

Office 365 за подобра едукација, настава и учење

Во Скопје Мериот Хотел од страна на 10-те финалисти на 365 challenge беа претставени придобивките од Office 365. Значењето на дигитализацијата беше потенцирано од страна на министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, директорот на Мајкрософт Македонија, Љупчо Георгиев ...

Повеќе »

Новогодишен караван на Фондацијата Телеком за Македонија

Волонтери од Македонски Телеком ќе израдуваат со Новогодишни подароци над 2000 деца од ранливи категории низ Македонија Во пресрет на Новогодишните празници почна традиционалниот Новогодишен караван на Фондацијата Телеком за Македонија. Волонтери од Македонски Телеком ќе посетат деца од Кавадарци, ...

Повеќе »

Заврши наградната игра на Макпетрол по повод 70-годишнината

По повод 70 годишнината на Макпетрол АД и прославувањето на 70 години соработка со потрошувачите, компанијата креираше голема наградна игра која започна на 1 март, а заврши на 15 декември. Денеска во продажно-сервисниот салон на Хонда беа доделени наградите од ...

Повеќе »

Бидете среќниот добитник на пола милион денари и вклучете се во наградната игра на Гранд кафе

Сите љубители на Гранд Голд и Гранд Арома кафе сè уште ја имаат можноста во рамките на наградната игра „Отвори и кеш освој!“ да добијат некоја од 3033 вредни парични или трговски награди.  Двајцата најсреќни љубители на „Гранд Голд“ или „Гранд ...

Повеќе »

Хороскоп за 2018: Година на трансформации и промени

Новата 2018 година ќе биде во знакот на бројот 9 (од последните две цифри на годината 18, пресметани во 1 + 8). Бројот 9 пак, симболично претставува човек-пустиник, што значи дека 2018 ќе биде година во која ќе треба да ...

Повеќе »