Блиц

Легендарниот фустан на Мерилин Монро продаден за 4,8 милиони долари

Легендарниот светликав фустан кој Мерилин Монро го носеше на роденденската прослава на Џон Кенеди е продаден за 4,8 милиони долари. Иако фустанот се проценуваше на околу 2 милиони долари, продажната цена порасна за повеќе од двојно. Фустанот е украсен со ...

Повеќе »

Џенифер Лоренс во празнични модни парчиња од колекциите на светските дизајнери

Декемвриската насловна страница на списанието „Венити фер“ го краси Џенифер Лоренс, а едиторијалот е посветен на разговор со неа, придружен од фотосесија на која таа позира во модни парчиња од актуелните колекции за зима на познатите модни марки. Во разговорот, ...

Повеќе »

6-те изгледи на Џиџи Хадид на Американските музички награди

Дури во 6 креации се појави топ моделот Џиџи Хадид за време на шоуто на Американските музички награди. 4 впечатливи фустани, 1 проѕирни комбинезонки и еден костум со шорцеви – ни ги покажаа актуелните модни трендови на луксузните модни марки. ...

Повеќе »

Најфраерската јакна на Американските музички награди

Видовме најразлични крееации и модни изгледи на Американските музички награди, но сепак најмногу реакции на Твитер предизвика плишаната сребрена бомбер јакна која ја носеше Џон Леџенд изведувајќи ја песната „Love Me Now.” Цел интерес на социалните мрежи беше – од каде ...

Повеќе »

Кој стои зад креацијата на Криси Теиген?

Црниот фустан со огромен шлиц кој го носеше Криси Теиген на доделувањето на Американските музички награди привлече најголемо внимание на црвениот тепих, правејќи од Криси ѕвезда на вечерта. Па, многумина прашуваа кој стои зад оваа впчатлива креација? Иако е позната ...

Повеќе »

Изглед на денот: Белиот проѕирен Кавали фустан на Џиџи Хадид

Отсекогаш била препознатлива по стилот на уличната мода, но топ моделот знае да блесне и на црвените ќилими. На доделувањето на Американските музички награди, Џиџи Хадид се појави во бела креација од Кавали – трендовски проѕирен фустан со спуштени раменици. ...

Повеќе »

Изглед на денот: „Диор“ фустанот на Натали Портман

Натали Портман на премиерата на филмот „Џеки“ во Лос Ангелес, блесна во елегантно издание облечена во романтичен фустан од Диор. Изгледот е надополнет со бело сатенско сако и бел ѓердан. 35-годишната глумица е во очекување на нејзиното второ дете, а ...

Повеќе »

И вие може да бидете дел од новата кампања на Марк Џејкобс

Кога пред две години познатиот моден дизајнер го објави конкурсот за пријавување на модели преку Инстаграм за да учествуваат во неговата нова кампања, предизвикот го прифатија дури 70.000 луѓе од сите страни на светот. Сега повторно, Џејкобс прави иста #CastMeMarc ...

Повеќе »

Двата цветни „Долче и Габана“ изгледи на Моника Белучи во Лос Кабос

Филмскиот фестивал Лос Кабос ги собра големите имиња од филмската индустрија. Фестивалот беше отворен со премиерата на филмот „Џеки“ со Натали Портман во главната улога, а вниманието го привлече и последното остварување на Оливер Стоун, Сноуден. Италијанската актерка Моника Белучи ...

Повеќе »

Мишел Обама на насловна на „Вог“, зборува за напуштањето на Белата Куќа

Првата дама на САД, Мишел Обама, ја краси насловната страница на декемврискиот Вог. Фотографирана од Ани Лејбовиц и стилизирана од Тон Гудмен, Мишел Обама позира во бел фустан од Каролина Херера. 52-годишната дама изгледа елегантно во секој поединечен избор на ...

Повеќе »