Блиц

Кој ќе настапува на шоуто на Викторија сикрет: Нови лица и изненадувања

Модната ревија на Викторија сикрет ќе се случува на 5-ти декември во Париз. 12 ангели вклучувајќи ги и Адријана Лима, Алесандра Амброзио, Тејлор Хил и Џасмин Тукс (која ќе го носи градникот од 3 милиони долари) се веќе потврдени дека ...

Повеќе »

Многу лична врска со Викторија сикрет: Ангелите ни ги најавија новогодишните празници (видео)

„Многу лична врска“ е насловот на првата маркетинг кампања за новогодишните и божиќните празници, на популарната модна марка за долна облека Викторија сикрет. Моделите веќе почнаа да слават (во рекламата), приватните забави се „ин“, особено кога на нив ќе дојдете ...

Повеќе »

Ангелите на Викторија сикрет ја претставија божиќната колекција „Бјутифул“

За претстојните божиќни и новогодишни празници, модната марка за долна облека Викторија сикрет ја претстави колекцијата на нови градници насловена „Beautiful“. Ангелите Џасмин Тукс, Тејлор Хил, Стела Максвел и Сара Сампајо позираа во новата рекламна кампања, која освен фотосесија вклучува ...

Повеќе »

Изглед на денот: Амал Клуни во „скини“ џинс и секси чипкаст топ

Обично на фотографиите ја гледаме во елегантна комбинација, но убавата адвокатка знае да биде и многу секси. По повод вечерата со семејните пријатели, Синди Крафорд и Ренди Гербер, госпоѓа Клуни облече тесни фармерки со висок струк во комбинација со секси ...

Повеќе »

Сара Џесика Паркер позира за колекцијата накит од Кет Флоренс

Лондонскиот дизајнер на накит Кет Флоренс соработуваше со глумицата Сара Џесика Паркер на новата колекција на накит. И кој друг подобро да ја претстави рекламната кампања од самата Џесика Паркер? Глумицата позира пред објективот на славниот Питер Линдберг облечена во ...

Повеќе »

Ексклузивни чизми дизајнирани од топ моделот Џиџи Хадид

Џиџи Хадид и Стјуард Веитсмен заеднички создадоа модел на чизми насловен „Џиџи бут“. Чизмите го носат потписот на топ моделот. Лансирани се по цена од 598 долари, а од нив има два модела металик и еден модел од крокодилска кожа. ...

Повеќе »

Како изгледа Фантазија градникот на Викторија сикрет (ВИДЕО)

По објавувањето на локацијата на декемвриската ревија на Викторија сикрет, од компанијата за производство на долна облека објавија кој годинава ќе го носи таканаречениот Фантазија градник. Ангелот Џасмин Тукс на модната писта во Париз ќе го претстави насловениот „Bright Night ...

Повеќе »

Фантази бра од Викторија сикрет: 9.000 скапоцени камчиња, 700 часа рачна работа и еден топ модел

Традиционално секоја година за својата ревија во декември, модната марка за долна облека „Викторија сикрет“ креира градник наречен „Фантази бра“ претставен од една од ангелите на пистата. Годинава таа чест ја доби Џасмин Тукс која вели „Огромна чест за мене ...

Повеќе »

Декемвриското шоу на Викторија сикрет за првпат во Париз

Традиционалната ревија на Викторија сикрет која се одржува на крајот на годината, оваа година ќе се случува во градот на светлината – Париз. Шоуто е закажано за 5-ти декември, а ќе се пренесува во околу 190 земји. Викторија сикрет објави ...

Повеќе »

Малиот црн фустан од Сара Џесика Паркер

Пред извесно време глумицата и дизајнерка Сара Џесика Паркер ја најави колекцијата на мали црни фустани која ќе се произведува во САД, а ќе се продава ексклузивно во ланецот Bloomingdale’s. И сега, претставен е првиот модел од колекцијата „SJP LBD“ кој ...

Повеќе »