Рефлектор

Иман е лице на новата колекција на Kenzо за H&M

Новата рекламна кампања на популарниот шведски бренд H&M пријатно ги изненади фановите на колекцијата Кензо за H&M. Покрај Клои Севињи и Росарио Даусон, колекцијата ја рекламира и супермоделот од 90-те години, Иман. Фотосесијата е „откачена“ во духот на Кензо, а боите се ...

Повеќе »

Познатите во првите редови на ревијата на Kenzo za H&M (ФОТО)

Ревијата на која се претстави колекцијата на Kenzo за H&M се случи во Њујорк и привлече присуство на бројни познати личности. Иман, Лупита Нионго, Сиена Милер и други славни лица седеа во првите редови и уживаа во колоритноста на моделите, а ...

Повеќе »

Гвинет Палтроу суперсекси во новиот Харперс Базар

Глумицата позира во секси издание покажувајќи повеќе гола кожа за ноемврискиот Харперс Базар. Гвинет Палтроу ја краси насловната страница на Хапрерс Базар, а во едиторијалот ги покажува модните трендови за есен 2016, позирајќи во супермаркет. Фотографирана од Алекси Лубомирски, русокосата ...

Повеќе »

Натали Портман е совршена слика на Џеки Кенеди

Приказната за животот на дамата со многу стил, Џеки Кенеди, ќе ја гледаме на почетокот на декември, а главната улога ја игра Натали Портман. Очекувањата се дека Портман со оваа улога ќе се вивне меѓу фаворитите за Оскар за најдобра ...

Повеќе »

Ангелите на Викторија сикрет во многу секси кампања за градници (ВИДЕО)

Ангелите на Викторија сикрет се подготвени за забава. Претставувајќи ја празничната колекција, моделите Џозефин Скривер, Јасмин Тукс и Тејлор Хил ја имаат главната улога во кампањата „Sexy Little Things“. Во кампањата акцентот е ставен особено на градниците, поточна на линијата ...

Повеќе »

Изглед на денот: Малиот црн фустан на Џесика Алба

Американската глумица Џесика Алба е голем фан на француската модна марка Longchamp. Во Париз, таа присуствуваше на нивната коктел-забава за време на модната недела, облечена во француско шик издание. Изборот беше мал црн фустан во комбинација со бомбер јакничка која ...

Повеќе »

Изабели Фонтана и Алесандра Амброзио ја претставуваат есенската колекција на Balmain

Париската луксузна модна куќа Balmain ја претставува својата колекција за есен/зима 2016 на страниците на бразилскиот Вог, преку двата супермодела Амброзио и Фонтана. Моделите позираат пред објективот на Мариано Виванко, а облеката за нив ја селектира лично креативниот директор на Balmain, ...

Повеќе »

Сара Џесика Паркер ја проширува модната империја со колекција на фустани

По успехот со колекциите на чевли, глумицата и дизајнерка Сара Џесика Паркер влегува во нова модна мисија. Наскоро таа ќе лансира колекција на „мали, црни“ фустани. Паркер веќе ја најави на Инстаграм нејзината SJP LBD колекција на фустани. „Запознајте ја ...

Повеќе »

Хитот Freedom на Џорџ Мајкл доби нов спот со модерни супермодели (ВИДЕО)

Прославувајќи ја 26-годишнината од популарниот хит на Џорџ Мајкл „Freedom! ’90“, американскиот Вог лансираше нов видео спот во кои глумат модерните супермодели. Така на местото на Кристи Тарлингтон, Наоми Кемпбел, Синди Крафорд и Линда Евангелиста, сега позираат Адриана Лима, Ан ...

Повеќе »

Изглед на денот: Кејт Мидлтон во „Долче и Габана“ смарагдно зелен фустан

На четвртиот ден на официјалната посета на Канада, принцезата Кејт Мидлтон носеше впечатлив смарагдно-зелен фустан од италијанската модна дизајнерска двојка Долче и Габана. Фустанот има продажна цена од 2, 600 долари, а специфичен е по копчињата кои се позлатени и ...

Повеќе »