Рефлектор

Кралица на стилот според Гламур: Џенифер Лоренс најубаво облечена во 2014 година

По две години на врвот, Кристен Стјуарт мора да се откаже од титулата кралицата на стилот. И годинава редкацијата на британското издание на списанието Гламур селектираше Најубаво облечени жени во светот, а на врвот на листата се најде глумицата Џенифер ...

Повеќе »

Тренд на средби на „слепо“: Ја замилсувавте ли баш вака вашата убавица од фантазијата?

Онлајн-запознавањата се нужно зло. Малкумина ќе признаат дека го направиле тоа, но да бидеме искрени – речиси е невозможно ваквите контакти да не ви се случиле. Според едно ново истражување дури една третина од современите брачни двојки во САД се ...

Повеќе »

Бурни реакции упатени до Стела Мек Картни: Фановите згрозени од моделот „коска и кожа“

Откако симпатизерите на Армани и воопшто на модата, жестоко реагираа на преслабите манекенки кои ги носеа неговите модели на модната недела во Милано, овојпат лавина критики се упатени до Стела Мек Картни која на својот Инстаграм профил објави фотографија од ...

Повеќе »

Дали венчаницата на Амал е иста со онаа на принцезата Медлин?

Да, за венчавката на Џорџ Клуни и Амал Амалудин сеуште се зборува. А многу се зборува и за венчаницата на прекрасната невеста. Како што веќе сигурно знаете, венчаницата на Амал е дело на Оскар де ла Рента. Оскар де ла ...

Повеќе »

Кара Делевињ: Сите нијанси на зелено

Кара Делевињ ја покажа својата женствена страна на премиерата на новиот филм „Лице на ангел” на филмскиот фестивал во Торонто. Познатиот модел блескаше во долг зелен фустан со тенки бретели, а со златен појас ги нагласи нејзините облини. Сите очи ...

Повеќе »

Џорџ Клуни, младоженец во Армани

Зад сцената на модните ревии, особено кога се во прашање оние на Џорџо Армани, се откриваат многу тајни. Минатата година зад сцената на ревијата на Армани се открија тајните за нетрпеливоста меѓу кралот на елеганцијата и кралицата на највлијателното модно ...

Повеќе »

Викторија Бекам сепак се појави на лондонската модна недела

Дали во изминатите денови ги сумираше впечатоците од њујоршката модна недела каде се претстави со своја колекција или поради нешто сосема друго, Викторија Бекам не се појави ниту на една модна ревија на лондонската модна недела. Фотографите ја искористија шансата ...

Повеќе »

Наоми Кемпбел е како црвеното вино

44-годишната манекенка ја краси насловната страница на октомвриското издание на списанието W. Легендарната црна пантерка уште еднаш покажа дека годините не и можат ништо на нејзината убавина. Во стилот на Дајана Рос и во фустан со потпис на Кавали, Наоми ...

Повеќе »

Најубавите жени во светот голи пред објективот на Расел Џејмс

Фотографот Расел Џејмс успеа во тоа што на многумина не им појде од рака – да ги фотографира голи најубавите жени во светот. Фотографиите на кои позираат голи ангелите на Викторија сикрет, од Кендис Свонепул, Адриана Лима, Алесандра Амбросио до ...

Повеќе »

Машките фризури на модната недела во Њујорк

Кога сакаме да промениме нешто (на добро) во нашиот живот, обично прво почнуваме од фризурата. Доколку ви недостига инспирација, прелистајте ја фотогалеријата. Не само што станува збор за тренд фризури туку и можеби навистина ќе посакате да го смените имиџот. ...

Повеќе »