Рефлектор

Свеж воздух за Мараја Кери и задолжително една итна свежа диета!

На црвениот ќилим на манифестацијата Fresh Air Fund Gala која се одржа во Њујорк, Мараја Кери се појави во најраскошно издание до сега. Се разбира, ако под раскош се подразбираат и вишокот на килограми. Тукушто го издаде новиот албум насловен ...

Повеќе »

Италијански шик во полициските редови

Една нова, скапа „играчка“ стана дел од италијанската сообраќајна полиција. Станува збор за ни помалку, ни повеќе, туку возила Ламборгини. Моделот Ламборгини Хуракан ЛП 610-4 стана дел од возилата на италијанската сообраќајна полиција. Ламборгиното е специјално модефицирирано за потребите на ...

Повеќе »

100-те најсекси жени според Максим

Јунското издание на списанието Максим ни го претставува годинешниот избор на 100 најсекси жени во 2014 година.   Традиционално, секој почеток на јуни списанието Максим ја претставува листата на 100 најсекси жени за актуелната година. Меѓу првиите десет се најдоа ...

Повеќе »

Будење на заспаната даркерка: драматична тоалета на Анџелина Џоли

На црвениот ќилим во Лос Анџелес, Џоли се појави во драматичен црн фустан од кожа со потпис на Версаче и накит со боцки. Во даркерски стил, главната ѕвезда на Малефисент, не потстети на оние нејзини денови кога околу вратот наместо ...

Повеќе »

Модни икони или модни жртви? Не по сопствена волја

Веќе пишувавме за петгодишното преслатко момченце Алонсо Матео кое има илјадници следбеници на своите профили на социјалните мрежи затоа што е дотерано како да е излезено од страниците на „Вог“. Додуша, пишувавме и за чивавата Монџиро. И таа е подеднакво ...

Повеќе »

Во тренд се венчавките во замоци: Џорџ Клуни, свадба во замокот Хајклер

Иако многумина претпоставуваа дека Џорџ Клуни и неговата избраничка Амал Аламудин ќе ја организираат венчавката во нивното љубовно гнездо, Лаго ди Комо, гласините велат нешто друго. Изборот паднал на англискиот замок Хајклер кој се наоѓа во блзина на Лондон. Замокот ...

Повеќе »

Екстремен раскош: половина милион долари за свадбен фустан

Странските медиуми известуваат колку чинела свадата на Ким Кардашијан и Кени Вест. Венчалниот фустан на Ким, од марката Живанши, чинел дури половина милион долари. Вкупниот износ пак на целата свадбена церемонија изнесувал вртоглави 12 милиони долари. Во цената на екстремно ...

Повеќе »

Заборавете на обичниот свадбен фустан

На денот на свадбата сите невести сакаат да изгледаат беспрекорно. Изборот на фустан е секогаш посебен предизвик за идните невести.   Во последниве години, многу невести се одлучуваат за модели кои се различни по дизајн и боја од класичните. Креаторите ...

Повеќе »

Моден погодок: Блок чанти во неверојатно искомбинирани бои

На модните писти, но и на улиците ,може да се видат најнеобични комбинации на бои и мешавина од различни нијанси, кои навидум изгледаат некомпатибилни. Од овие дизајнерски  игри се создаде и е еден од водечките трендови на оваа сезона, таканаречениот„color-blocking“, ...

Повеќе »

Во 17 часот на чаj со вашето куче

Има нешто многу шик во чаша чај во 17 часот. Особено, ако ја споделите со вашиот домашен миленик – кучето. Британската фирма Woof & Brew лансираше на пазарот чај наменет за кучиња. Чајот е направен од билки, а напивката не ...

Повеќе »