Рефлектор

Што носеше Амал Клуни на првото „уловено“ фотографирање со близначињата

Откако Амал и Џорџ Клуни пристигнаа на миланскиот аеродром со нивните близначиња Ела и Александер, веднаш беа фотографирани од папараците кои го чекаа славниот пар. Инаку, семејството Клуни годишниот одмор ќе го поминат во вилата Олеандра на езерото Комо. Ова ...

Повеќе »

Филм за принцезата Дајана раскажан од нејзините деца Вилијам и Хари

Се очекува премиерата на документарниот филм „DIANA, OUR MOTHER: HER LIFE AND LEGACY”снимен според раскажувањата на нејзините две деца, Вилијам и Хари. Војводата од Кембриџ, Вилијам и принцот Хари, двете деца на омилената принцеза Дајана, ја раскажуваат приказната за нивната ...

Повеќе »

Како беа облечени ѕвездите на Париската модна недела

Тукушто заврши неделата на висока мода во Париз на која присуствуваа и голем број на познати личности во првите редови на ревиите. Од стилските икони Алекса Чанг и Оливија Палермо, до топ-моделите Карли Клос, Клаудија Шифер и Даутцен Круз, па ...

Повеќе »

Во продажба – Новата колекција на чевли на Ријана и Маноло Бланик

По најавата и рекламаната кампања, колекцијата на чевли реализирана со соработката на пејачката Ријана и модниот дизајнер Маноло Бланик е веќе достапна во продажба.    Колекцијата е насловена So Stoned, а содржи сандали на кои акцентот е ставен на светкавите камчиња. ...

Повеќе »

Модна „утка“ на Меланија Трамп: Фустан во нијанса како на невестата

Првата дама на САД, 47 годишната поранешна манекенка Меланија Трамп, покажа бон-тон непознавања кога како гостинка на свадба се појави во макси фустан J. Mendel, во нијанса слична на онаа на венчаницата на невестата, шкотската глумица Луис Линтон. Имено, госпоѓа ...

Повеќе »

Пенелоп Круз како Донатела Версаче во новиот филм за Џани Версаче

Списанието „Ентертејмент Викли“ ги објави првите фотографии од новиот филм за Џани Версаче насловен „Убиството на Џани Версаче“. Филмот се фокусира на смртта на познатиот моден дизајнер, основач на модната империја Версаче. Во филмот глумат Пенелоп Круз (Донатела Версаче), Едгар ...

Повеќе »

Бела Хадид е новото лице на Max Mara

Моделот Бела Хадид продолжува да ни се насмевнува од билбордите на новите колекции на луксузните модни марки. Овојпат таа е ново лице на  Max Mara и ни ја претставува колекцијата на модни додатоци за сезоната есен 2017. Да се потсетиме, ...

Повеќе »

Ева Херцигова се врати на модната сцена преку кампањата на Кавали

44 годишниот топ модел Ева Херцигова се врати на модната сцена преку новата кампања на Роберто Кавали за колекцијата есен/зима 2017. Ѕвездата на модниот свет од 90-те години е главно лице во новата кампања на италијанската луксузна марка Кавали. Во ...

Повеќе »

Ангелите на Викторија сикрет ја пејат новата песна на Џастин Бибер (ВИДЕО)

Шест ангели од Викторија сикрет се вклучија во нов проект. Моделите Џасмин Тукс, Елса Хоск, Марта Хант, Сара Сампајо, Роми Стријд и Стела Максвел учествуваат во видеото во кое ја изведуваат новата песна од Џастин Бибер насловена ‘2U’. Погледнете го ...

Повеќе »

Македонската мисица -втора придружничка на „Мис на Евроазија 2017“

Македонската претставничка Симона Станковска ја освои титулата втора придружничка на интернационалниот избор за убавина „Мис на Евроазија 2017“ кој се одржа во Анталија. Победничка е претставничката на Кина, додека за прва придружничка беше прогласена претставничката на Казахстан. Од Македонија учествуваше ...

Повеќе »