Рефлектор

Изабели Фонтана и Алесандра Амброзио ја претставуваат есенската колекција на Balmain

Париската луксузна модна куќа Balmain ја претставува својата колекција за есен/зима 2016 на страниците на бразилскиот Вог, преку двата супермодела Амброзио и Фонтана. Моделите позираат пред објективот на Мариано Виванко, а облеката за нив ја селектира лично креативниот директор на Balmain, ...

Повеќе »

Сара Џесика Паркер ја проширува модната империја со колекција на фустани

По успехот со колекциите на чевли, глумицата и дизајнерка Сара Џесика Паркер влегува во нова модна мисија. Наскоро таа ќе лансира колекција на „мали, црни“ фустани. Паркер веќе ја најави на Инстаграм нејзината SJP LBD колекција на фустани. „Запознајте ја ...

Повеќе »

Хитот Freedom на Џорџ Мајкл доби нов спот со модерни супермодели (ВИДЕО)

Прославувајќи ја 26-годишнината од популарниот хит на Џорџ Мајкл „Freedom! ’90“, американскиот Вог лансираше нов видео спот во кои глумат модерните супермодели. Така на местото на Кристи Тарлингтон, Наоми Кемпбел, Синди Крафорд и Линда Евангелиста, сега позираат Адриана Лима, Ан ...

Повеќе »

Изглед на денот: Кејт Мидлтон во „Долче и Габана“ смарагдно зелен фустан

На четвртиот ден на официјалната посета на Канада, принцезата Кејт Мидлтон носеше впечатлив смарагдно-зелен фустан од италијанската модна дизајнерска двојка Долче и Габана. Фустанот има продажна цена од 2, 600 долари, а специфичен е по копчињата кои се позлатени и ...

Повеќе »

Топ моделот од 80-те Стефани Сејмур блесна на насловната на Ел

За да ја прослави својата 30-годишнина, шпанското издание на Ел ја украси насловната страница со супермоделот од 80-те години, Стефани Сејмур. Денес 49-годишната убавица изгледа во одлична форма позирајќи во црно боди и тесен фустан во комбинација со кратка кожена ...

Повеќе »

Француските пожарникари се многу секси

Францускиот моден фотограф Фред Гурдон ги расоблече до појас француските пожарникари за да направи необичен календар. Пожарникарите ги покажуваат своите мускулести тела, а календарот е веќе вистински хит за кој се чека на ред. Средствата од продадените календари ќе бидат ...

Повеќе »

Тим од соништата: Кара Делевињ – заштитно лице на колекцијата Пума од Ријана

Спортската марка Пума ја лансираше новата кампања насловена „Do You“ со цел да ја подигне самодовербата кај жените насекаде во светот. Моделот и глумица Кара Делевињ е заштитно лице на кампањата и на новата спортска колекција за која креативен директор ...

Повеќе »

Изглед на денот: Карираните панталони на Амал Клуни

Облечена во карирани панталони и црвено-сиво долго палто, Амал Клуни е фотографирана на улиците на Менхетен пред да влезе во студиото на NBC. Панталоните и палтото, совршено искомбинирани, се од Алтузара – ресорт колекција 2017. Чевлите пак, се од новата ...

Повеќе »

Армани есен 2016: „New Normal“ – фокус на глобалната убавина

Кампањата за есен/зима 2016 на Џорџо Армани, насловена New Normal, се фокусира на глобалната убавина. Италијанскиот дизајнер ангажираше неколку топ модели за да ја презентира идејата на новата колекција. Пред објективот на Питер Линберг застанаа Лиу Вен, Лија Кебебе, Аманда ...

Повеќе »

Ким Кардашијан – кралица на „селфи“: 1.500 фотографии на ден

Ако помисливте дека претерувате со „шкрапање“ на селфи-фотографии, еве една утеха – ни одблизу не ја употребувате камерата на мобилниот телефон како што тоа го прави Ким Кардашијан. Сопругата на Кенје Вест постави нов рекорд на социјалните мрежи, признавајќи дека ...

Повеќе »