Рефлектор

Сестрата на Меган Маркл продолжува со жестоки критики упатени до новата принцеза

Полусестрата на војвотката од Сасекс, Саманта, продолжи со дневните критики упатени до Меган Маркл, веднаш после кралската свадба, но нејзиниот најнов Твитер статус отишол предалеку. Имено, Саманта Маркл, го искритикувала кралскиот грб дизајниран за војвотката од Сасекс и одобрен од ...

Повеќе »

Скромна свадба: Хју Грант се ожени за продуцентката Ана Еберстејн

Познатиот британски глумец Хју Грант се венчаше во петок со шведската телевизиска продуцентка, Ана Еверстејн (39). Свадбата била скромна во општината Челси во Лондон. Еберсетејн е мајка на три деца кои ги доби во врската со Грант. Глумецот пак, има ...

Повеќе »

Дуа Липа лансира модна колекција

Модното партнерство на годината е објавено – наскоро ќе пристигне колекцијата од двајцата соработници Дуа Липа и компанијата „Ниден“.  И покрај тоа што и двете страни, во меѓувреме, ги чуваат во тајност своите дизајни, тие објавија дека понудата ќе бидат ...

Повеќе »

Мишел и Барак Обама ќе продуцираат филмови за Нетфликс

Мишел и Барак Обама ќе станат продуценти на филмови и тв серија за Нетфликс. Поранешниот претседател на САД и Нетфликс потпишаа продукциски договор, а веста беше објавена и на официјалната твитер страница на Нетфликс. „Претседателот Барак Обама и Мишел Обама ...

Повеќе »

Ентони Хопкинс: „Ладен сум“кон мојата ќерка, не ми е гајле за семејните односи!

  Зборовите на познатиот глумец Ентони Хопкинс, во однос на релацијата со неговата ќерка – единица, Абигејл Харисон, ја разбрануваа јавноста. Оскаровецот Хопкинс (79) веќе две децении не зборува со ќеркаси, која исто така е глумица, но која го променила ...

Повеќе »

Модниот избор на Меган Маркл на првото појавување како сопруга на принц Хари

Војводата и војвотката од Сасекс се вратија на работа само неколку дена по нивната свадба, која се случина 19 мај. Парот присуствуваше на забава организирана во чест на  70-тиот роденден на принцот Чарлс. Ова беше и првиот официјален кралски настан ...

Повеќе »

Заразната насмевка на Меган Маркл на роденденот на принц Чарлс (ВИДЕО)

Вчера, војводата и војвотката од Сасекс го направија своето прво официјално појавување како брачна двојка на прославата на 70-от роденден на принцот Чарлс во Бакингемската палата во Лондон. Настанот имаше многу незаборавни моменти, но и еден многу смешен момент. Имено, ...

Повеќе »

Колку е вреден прстенот: Аквамарин украсот на Меган Маркл во чест на принцезата Дајана

На својата венчавка, Меган Маркл носеше впечатлив син прстен, во чест на принцезата Дајана. Јавноста пак беше љубопитна – колку вреди аквамарин прстенот? Палатата Кенсинготн потврди дека принцот Хари, на ден пред свадбата, и го подарил синиот прстен на својата ...

Повеќе »

Две чанти кои станаа бестселери поради Меган Маркл

Во последниве месеци, стилот на Меган Маркл е постојано под лупа на модните критичари, кои до сега, не и забележаа речиси за ниеден недостаток или промашување. Модните парчиња пак, кои ги носи Маркл, многу брзо стануваат хит со силни продажби ...

Повеќе »

Фустанот на Опра за кралската свадба бил дијазниран преку ноќ, еве зошто

Да се одбере фустан за свадба која е најавена како настан на годината, не е лесна работа, туку прилично стресна, а Опра Опра Винфри ја променила својата одлука за тоа што ќе облече на свадбата на Хари Меган, во последен ...

Повеќе »