Рефлектор

Црвен тепих: Најубавите креации на amfAR Cinema Against AIDS Gala

И годинава, во рамките на Канскиот филмски фестивал се одржа хуманитарната гала вечера за борбата протв СИДА-та на која присуствуваа бројни ѕвезди. Освен црните елегантни тоалети, доминираа и крециите во силни и живи бои. Проверете во фотогалеријата која ѕвезда каква ...

Повеќе »

Поглед одблизу на двата суперсекси фустани на Алесандра Амброзио во Кан

Топ моделот и ангел на Викторија сикрет, на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал повторно блесна носејќи провокативни креации кои го откриваа нејзиното убаво и стегнато тело. На настанот Cinema Against AIDS Gala, убавицата од Бразил се појави во црн проѕирен ...

Повеќе »

Се омажи Ева Лонгорија во венчаница од Викторија Бекам

Амбасадорката на парискиот L’Oreal, глумицата Ева Лонгорија се омажи со Жозе Бастон. Свадбата се случи во Мексико, а Лонгорија носеше венчаница со сирена крој, која е креација на нејзината пријателка и дизајнерка Викторија Бекам. „Ти честитам Ева Лонгорија, ти си најпаметната, најубавта ...

Повеќе »

Црвен тепих на Канскиот филмски фестивал: Креации кои заслужуваат поглед

Бројните ѕвезди ги покажаа креациите на врвните дизајнери пред премиерите на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал. За некои креации се пишуваше повеќе, некои останаа (незаслужено) засенети од провокативните фустани кои ги носеа супермоделите, а трети – екстравагантни креации заслужуваат ...

Повеќе »

Црвен тепих: 3-те најпровокативни фустани на топ моделите на Канскиот филмски фестивал

Покрај убавите тоалети на глумиците кои ги видовме на црвениот ќилим на Канскиот филмски фестивал, вниманието го привлекоа и топ-моделите кои ги покажаа своите (разголени) тела благодарение на креациите што повеќе откриваат. На премиерата на филмот „Џулиета“, супермоделот Карли Клос блесна ...

Повеќе »

Изглед на денот: Адријана Лима во свилен „Прада“ фустан

На црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал, на премиерата на шпанскиот филм Џулиета во режија на Педро Алмодовар, погледите ги собра 34-годишниот модел на Викторија сикрет, Андријана Лима. Пред бројните фото-објективи, Лима позираше во макси свилен фустан од Прада. Белиот ...

Повеќе »

Црвен тепих: Долгите фустани на Канскиот филмски фестивал

Филмскиот фестивал во Кан е секогаш прилично гламурозен настан, па и оваа година не се разликува во однос на гламурот од претходните. Сепак, годинава главен тренд на црвениот тепих беа екстремно долгите фустани кои се влечкаат по земја надополнети со ...

Повеќе »

5 модели од H&M на црвениот тепих на Мет Гала

Популарната шведска модна марка H&M веќе втора година е присутна со креации на црвениот тепих на Мет Гала. Овојпат, креации од  H&M носеа Сиара, Џенифер Хадсон, Хаили Стеинфилд, Амбер Валета и Пипер Америка Смит. Водејќи се според темата на настанот – ...

Повеќе »

Омилените Маноло Бланик чевли на Ана Винтур

Сандалите со боја на кожа и ниска потпетица кои Ана Винтур најчесто ги носи во последните две децении се креација на Маноло Бланик. Дизајнерот на чевли првиот пар го дизајнираше за главната уредничка на Вог во 1994 година. Британката во ...

Повеќе »

Хелен Мирен прекрасна во новата кампања на L’Oreal Paris

70- годишната британска глумица Хелен Мирен е заштитно лице на новата рекламна кампања на  L’Oreal Paris. Познатата глумица е ѕвезда на кампањата  Age Perfect Golden Age која ја рекламира новата дневна крема за зрела кожа. Позирајќи на плажа Мирен која е во ...

Повеќе »