Рефлектор

„Украдете“ го изгледот на Сара Џесика Паркер

Памучна кошула, плисирана сукња со миди должина и сандали сосема отворени на висока потпетица и со ремче околу зглобовите. Правилно одбраните модни додатоци се добредојдени – сламена чанта и „Реј-бан“ очила за сонце со „заматени“ стакла. Глумицата неодамна се појави ...

Повеќе »

Екстравагантна нова колекција на венчаници од Вера Ванг

Вера Ванг ја претстави новата колекција на венчаници за сезоната пролет/лето 2018. Италијанската манекенка Маријакарла Босконо позира во новите модели пред објективот на Патрик Демаршие. Црно-белите фотографии ги презентираат трендовите кои судејќи според првиот поглед изгледаат многу екстравагантно. Освен „лесните“ ...

Повеќе »

„Бев најгрда во одделението“ – Топ моделите раскажуваат за тинејџерските денови

Од Жизел Бундхен до Карли Клос и Лили Олдриџ: топ моделите раскажуваат каква била нивната адолесценција кога сеуште не биле славни. Денес се меѓу најубавите и најпосакуваните жени во светот, сепак и тие имале љубовни проблеми кога биле млади. Еве ...

Повеќе »

Џиџи Хадид и Кендал Џенер се главните лица во новата кампања на Фенди

Италијанската луксузна модна марка Фенди ги ангажираше двата „најжешки“ модели за својата рекламна кампања во која е претставена есенската колекција. Ѕвездите на социјалните медиуми Џиџи Хадид и Кендал Џенер позираат пред објективот на Карл Лагерфелд. Новата сезона го слави логото ...

Повеќе »

Ешли Граам ги покажа своите женствени облини за францускиот „Ел“

„Plus size“ моделот Ешли Граам ја краси насловната страница на јулското издание на списанието „Ел“ Франција. Фотографирана од Мет Џонс таа позира во кошула од Марина Риналди во комбинација со сукњичка од Долче и Габана. Ешли ги покажа своите раскошни ...

Повеќе »

Magnum x Moschino: Сладолед инспириран од модата

Познатиот бренд за сладоледи Magnum во соработка со италијанската модна куќа лансираа сладолед креиран од креативниот директор на Москино, Џереми Скот. Сладоледот ќе се продава во  Pleasure Store pop up во Лондон. Заштитно лице на рекламната кампања е топ моделот Кара Делевињ. ...

Повеќе »

Серијата „Династија“ се враќа на малите екрани

Римејкот на популарната серија од 80-те години „Династија“ носи нови, модерни епизоди. Исто како и во оригиналната верзија која се емитуваше од 1981 до 1989 година, „Династија“ претставува две богати семејства во САД, Керингтон и Колби, кои се конкуренти со ...

Повеќе »

Бела Хадид ги претставува модните додатоци на Max Mara за есен 2017

20-годишната убавица Бела Хадид е заштитно лице на кампањата на Max Mara за есенски модни додатоци. Фотографирана од Стивен Меисел, манекенката ги претставува елегантните додатоци – чанти и очила за сонце дизајнирани за постудените денови од годината, облечена во волнени палта ...

Повеќе »

Што носеше Амал Клуни на првото „уловено“ фотографирање со близначињата

Откако Амал и Џорџ Клуни пристигнаа на миланскиот аеродром со нивните близначиња Ела и Александер, веднаш беа фотографирани од папараците кои го чекаа славниот пар. Инаку, семејството Клуни годишниот одмор ќе го поминат во вилата Олеандра на езерото Комо. Ова ...

Повеќе »

Филм за принцезата Дајана раскажан од нејзините деца Вилијам и Хари

Се очекува премиерата на документарниот филм „DIANA, OUR MOTHER: HER LIFE AND LEGACY”снимен според раскажувањата на нејзините две деца, Вилијам и Хари. Војводата од Кембриџ, Вилијам и принцот Хари, двете деца на омилената принцеза Дајана, ја раскажуваат приказната за нивната ...

Повеќе »