Рефлектор

Изглед на денот: „Диор“ фустанот на Натали Портман

Натали Портман на премиерата на филмот „Џеки“ во Лос Ангелес, блесна во елегантно издание облечена во романтичен фустан од Диор. Изгледот е надополнет со бело сатенско сако и бел ѓердан. 35-годишната глумица е во очекување на нејзиното второ дете, а ...

Повеќе »

И вие може да бидете дел од новата кампања на Марк Џејкобс

Кога пред две години познатиот моден дизајнер го објави конкурсот за пријавување на модели преку Инстаграм за да учествуваат во неговата нова кампања, предизвикот го прифатија дури 70.000 луѓе од сите страни на светот. Сега повторно, Џејкобс прави иста #CastMeMarc ...

Повеќе »

Романтична фотосесија на Џиџи Хадид за Allure

Водечкиот модел Џиџи Хадид ја завршува годината со уште една насловна страница, појавувајќи се во декемвриското издание на списанието Allure. Фотографирана од Патрик Демаршелиер русокосата убавица позира за насловната во чипкаст розов фустан од Гучи. На некои фотографии таа е потполно ...

Повеќе »

Двата цветни „Долче и Габана“ изгледи на Моника Белучи во Лос Кабос

Филмскиот фестивал Лос Кабос ги собра големите имиња од филмската индустрија. Фестивалот беше отворен со премиерата на филмот „Џеки“ со Натали Портман во главната улога, а вниманието го привлече и последното остварување на Оливер Стоун, Сноуден. Италијанската актерка Моника Белучи ...

Повеќе »

Мишел Обама на насловна на „Вог“, зборува за напуштањето на Белата Куќа

Првата дама на САД, Мишел Обама, ја краси насловната страница на декемврискиот Вог. Фотографирана од Ани Лејбовиц и стилизирана од Тон Гудмен, Мишел Обама позира во бел фустан од Каролина Херера. 52-годишната дама изгледа елегантно во секој поединечен избор на ...

Повеќе »

Ангелите на Викторија сикрет и модните комбинации – на 1 месец до шоуто

На помалку од еден месец до големата ревија или модно шоу на Викторија сикрет, моделите се подготвуваат со посебен режим на исхрана и вежби, додека на улиците помеѓу кастинзите и тренинзите, тие изгледаат како вистински следбенички на модните трендови. Секоја ...

Повеќе »

Marks & Spencer ги затвора продавниците поради пад на профитот

Британската компанија Marks & Spencer ќе затвори 30 продавниците во Британија и 54 продавници во странство со цел да ги намали трошоците поради падот на профитот. Компанијата ќе затвори околу 30 продавници во Британија, а дел од продавниците ќе ги адаптира ...

Повеќе »

Амброзио позира во новата линија костими од Викторија сикрет (ФОТО)

Топ моделот Алесандра Амброзио се расоблече за ноемвриската насловна страна на списанието GQ Brazil. Фотографирана од Стјуард Шининг, Бразилката позира во едноделни и дводелни костими за капење од новата колекција на Викторија сикрет, но и гола, на плажите на Малдиви. Новата ...

Повеќе »

Прв поглед на креациите за Ема Вотсон во „Убавицата и ѕверот“

Списанието „Ентертејмент викли“ ни дава прв поглед во креациите за дизниевиот филм „Убавицата и ѕверот“ во кој главната улога ја има Ема Вотсон. Додека Вотсон ја глуми убавицата, улогата на ѕверот е на Ден Стивенс и заедно позираат за насловната ...

Повеќе »

Кој ќе настапува на шоуто на Викторија сикрет: Нови лица и изненадувања

Модната ревија на Викторија сикрет ќе се случува на 5-ти декември во Париз. 12 ангели вклучувајќи ги и Адријана Лима, Алесандра Амброзио, Тејлор Хил и Џасмин Тукс (која ќе го носи градникот од 3 милиони долари) се веќе потврдени дека ...

Повеќе »