Пред објектив

Џиџи Хадид како Мерилин Монро во новата капања на Макс Мара

Таа е една од поновите модели, но нејзината ѕвезда брзо се издигна високо на небото. Џиџи Хадид е новото лице на Макс Мара, а ова е нејзина прва посериозна улога во една модна кампања. Откако минатиот февруари ја доби главната ...

Повеќе »

Шер изгледа гламурно за Марк Џејкобс

Би рекле ли дека има 69 години? Шер изгледа гламурно во кампањата на Марк Џејкобс за есен 2015. Фотографирана од Дејвид Симс, 69 годишната пејачка позира за есенската кампања на Марк Џејкобс, седната на обична столица, облечена во црн фустан ...

Повеќе »

Ким Кардашијан повторно е русокоса

Популарната бринета за кусо време три пати ја промени бојата на косата, а по вторпат е русокоса. Минатиот март за време на модната недела во Париз, Ким Кардашијан се трансформираше во русокоса. Но набргу се премисли па ја врати старата ...

Повеќе »

Македонскиот модел Елена Трајановска на насловна на “Spur“

Македонскиот модел Елена Трајановска на нејзиниот Инстаграм профил ја објави фотографијата со насловната страница на јапонскиот магазин “Spur“. Да, оваа насловна страница ја краси токму таа.   Последниве неколку месеци Елена работи во Токио, па не случајно е на насловната страница ...

Повеќе »

ВИДЕО: Секси плус-сајз, “Јас не сум ангел (#IAMNOANGEL)“

Уште една “анти-Викторија Сикрет“ компанија со кампања со плус-сајз модели. Лејн Брајант е уште еден од неколкуте (меѓу кои се и имиња како Спортс Илустрејтид кој ги ангажира плус-сајз убавиците Ешли Грем и Робин Лаули, како и Келвин Клајн со  Мила Далбезио, Том ...

Повеќе »

Секси фотосесија на Емили Ратајковски за Спортс Илустрејтид

Не е ништо ново ако кажеме дека Емили Ратајковски е фантастична. Моделот и глумица позираше за серијата „Ју (Цаи) + Ми“ на Спортс Илустрејтид. Ратајковски не е од оние кои се срамат да ја покажат својата гола кожа, а очигледно ...

Повеќе »

Се сеќавате на Хелена Кристенсен? Супермоделот се врати!

Данскиот супермодел Хелена Кристенсен која владееше со модните писти и на насловните страници во 90-те години, на 46 годишна возраст изгледа фантастично. Кристенсен позира за „Мадам Фигаро“ покажувајќи дека годините не и можат ништо. Поранешниот ангел на Викторија сикрет во ...

Повеќе »

А како би изгледала сликата на Синди Крафорд после фотошоп?

Неретушираната слика од Синди Крафорд која излезе во јавност деновиве, предизвика големо внимание. Реакциите се позитивни поради храброста на Синди да се објави слика која не поминала процес на „подмладување” и „пеглање брчки”. Сепак еве еден можен резултат доколку сликата на ...

Повеќе »

Вино и љубов со Маја Илиоска и Алшар

За колекцијата насловена Вино и љубов на дизајнерката Силвија Михајловска Алшар позира манекенката Маја Илиоска. Инспирацијата за колекцијата е Свети Трифун, односно Денот на вљубените. А Маја позира со многу емоции.

Повеќе »

Ријана плива со ајкули за Харперс Базар

Едиторијалот на мартовското издание на Харперс Базар е посветен на  40-годишнината од филмот „Ајкула“ на Стивен Спилберг. Многумина ќе позавидат на храброста на пејачката која влезе во базенот со ајкули за да позира за едиторијалот на Харперс Базар. Фотографот Норман ...

Повеќе »