Пред објектив

Фотосесија на Ирина Шаик за Спортс Илустрејтид

29-годишната убавица позира за новото издание на престижниот Спортс илустрејтид. За време на промоцијата на списанието вели дека следниот пат ќе влезе во врска со лојално момче. Денот на вљубените ќе го прослави сама, а тоа што очекува од нејзиниот ...

Повеќе »

Мис Универзум е прекрасната Kолумбијка Паулина Вега

Во неделата (25-ти јануари) во Дорал, Флорида, се одржа изборот за Мис на Универзумот 2015. Мис на Универзумот за 2015 е претставничката од Колумбија – Паулина Вега.  Како победничка, меѓу другото, до следниот избор на Мис Универзум Паулина ќе живее ...

Повеќе »

Ангелите на Викторија сикрет заедно позираат во Порторико

И онака жешките плажи на Порторико деновиве станаа уште пожешки кога ангелите на Викторија сикрет заедно позираа за новиот каталог. Кендис Свонепул, Бехати Принслу, Алесандра Амброзио и Лили Олдриџ позираат за Викторија сикрет и се забавуваат на плажите во Порторико. ...

Повеќе »

Цела 2014 година на Викторија сикрет во фантастични 60 секунди

Знаеме колку Викторија сикрет (Victoria’s Secret0 беа присутни во медиумите минатата година. Реиси да немаше ден кога некој од викториините ангели не беше во фокусот на вниманието. Еве едно ретроспективно видео кое во Викторија сикрет го направија за потсетување како изгледаше ...

Повеќе »

Бехати Принслу – 2015 е нејзина година!

Ангелот на Викторија сикрет, Бехати Принслу, ќе ја краси насловната страница на каталогот за костими за капење која го издава оваа марка за долна облека. Престижноста на овој каталог е еднаква на онаа која ја има списанието „Спортс илустрејтид“. Иако ...

Повеќе »

Наоми Кемпбел и Џордан Дан во новата кампања на Барбери

За лица на својата нова кампања пролет/лето 2015, Барбери ги избра Наоми Кембел и Џордан Дан. Ова спојување на две генерации познати модели Барбери го направи и претходно со Кејт Мос и Кара Делевин. Таа кампања беше извонредно успешна, па ...

Повеќе »

Наоми Кемпбел за Ажент Провокатор

Супер моделот Наоми Кембел и на 44 години изгледа одлично. Таа е избрана за заштитно лице на најновата кампања за колекцијата пролет/лето 2015 на Agent Provocateur. Погледнете го резултатот од фотосесијата инспирирана од мјузиклот “Приказна од западната страна“ и филмот “Бони ...

Повеќе »

Денот на ангелите во Лондон

Секако знаете дека не станува збор за некој религиозен празник, туку за денот кога во Лондон ќе се одржи долгоочекуваното шоу на Викторија сикрет. Откако завчера се „спуштија од облаците“ во Лондон, англите се постојано во фокусот на интересот на ...

Повеќе »

Секси реклама на Мајли Сајрус за хулахопките Голден Лејди

Како впрочем и сите познати ѕвезди и Мајли Сајрус сними реклама. Рекламата е за хулахопки од англиската марка Голден Лејди,  а хулахопките дизајнирани се од нејзината пријателка, модел и моден дизајнер Кaрлин Срф де Дезил. Во секси рекламата Мајли е потполно ...

Повеќе »