Пред објектив

Наоми Кемпбел за Ажент Провокатор

Супер моделот Наоми Кембел и на 44 години изгледа одлично. Таа е избрана за заштитно лице на најновата кампања за колекцијата пролет/лето 2015 на Agent Provocateur. Погледнете го резултатот од фотосесијата инспирирана од мјузиклот “Приказна од западната страна“ и филмот “Бони ...

Повеќе »

Денот на ангелите во Лондон

Секако знаете дека не станува збор за некој религиозен празник, туку за денот кога во Лондон ќе се одржи долгоочекуваното шоу на Викторија сикрет. Откако завчера се „спуштија од облаците“ во Лондон, англите се постојано во фокусот на интересот на ...

Повеќе »

Секси реклама на Мајли Сајрус за хулахопките Голден Лејди

Како впрочем и сите познати ѕвезди и Мајли Сајрус сними реклама. Рекламата е за хулахопки од англиската марка Голден Лејди,  а хулахопките дизајнирани се од нејзината пријателка, модел и моден дизајнер Кaрлин Срф де Дезил. Во секси рекламата Мајли е потполно ...

Повеќе »

Тест со Хајди Клум: Колку таа може да ја разгори вашата фантазија?

И на 41 година, топ моделот Хајди Клум изгледа извонредно. А со провокативните прашања во рекламната кампања за Шарпер Имиџ (Sharper Image) до максимум ја разгорува фантазијата. Проверете ја вашата фантазија со Хајди Клум -тестот. Еве неколку прашања од кампањата ...

Повеќе »

Сензационален календар на Кели Брук за 2015 година

Долна облека, високи потпетици и еротичност – тоа го прави новиот календар на Кели Брук инстант -хит. Како една од најпосакуваните модели во Европа, Кели Брук си ја зацврсти репутацијата на секс-симбол по појавувањето на овие неверојатно еротични фотографии пред ...

Повеќе »

Финална листа на „ангелите“ во шоуто на Викторија сикрет

По различни и бројни  најави и шпекулации за тоа кои ќе бидат ангелите на Викторија сикрет на декемвриската модноа ревија во Лондон, се појави и финалната листа. Има и неколку изненадувања… На ревијата ќе се појават осум „ангели“ : Адријана Лима, ...

Повеќе »

Најплатениот машки модел на светот – Шон О’Прај

25 годишниот синоок Американец, Шон О’Прај, со заработка од над над 1.5 милиони долари во минатата година, го надмина досегашниот најплатен модел Дејвид Генди (инаку најпознат по соработката со Долче и Габана), кој заработи „само“ 1.4 милиони долари. Приказната за ...

Повеќе »

Наоми Кемпбел е како црвеното вино

44-годишната манекенка ја краси насловната страница на октомвриското издание на списанието W. Легендарната црна пантерка уште еднаш покажа дека годините не и можат ништо на нејзината убавина. Во стилот на Дајана Рос и во фустан со потпис на Кавали, Наоми ...

Повеќе »

Најубавите жени во светот голи пред објективот на Расел Џејмс

Фотографот Расел Џејмс успеа во тоа што на многумина не им појде од рака – да ги фотографира голи најубавите жени во светот. Фотографиите на кои позираат голи ангелите на Викторија сикрет, од Кендис Свонепул, Адриана Лима, Алесандра Амбросио до ...

Повеќе »

Машките фризури на модната недела во Њујорк

Кога сакаме да промениме нешто (на добро) во нашиот живот, обично прво почнуваме од фризурата. Доколку ви недостига инспирација, прелистајте ја фотогалеријата. Не само што станува збор за тренд фризури туку и можеби навистина ќе посакате да го смените имиџот. ...

Повеќе »