Црвен ќилим

Моника Белучи со моден избор – црни комбинезонки во Кан

„Домаќинката“ на Канскиот филмски фестивал за оваа година, глумицата Моника Белучи, пристигна во Кан каде беше од новинарите и папараците со голем интерес пресретната и следена. Утре, на 17 мај, ќе ја видиме и на црвениот тепих. Љубопитните (се) прашуваат, ...

Повеќе »

Топ 10 најочекувани ѕвезди на Канскиот филмски фестивал

Од 17-ти до 28-ми мај рефлекторите ќе бидат насочени кон Канскиот филмски фестивал. 70-то издание на овој популарен фестивал, очекува големи ѕвезди, а меѓу нив и 10 топ имиња.   1. Моника Белучи Годинава таа ќе биде домаќинка на фестивалот ...

Повеќе »

Црвен тепих: Долгите фустани на Канскиот филмски фестивал

Филмскиот фестивал во Кан е секогаш прилично гламурозен настан, па и оваа година не се разликува во однос на гламурот од претходните. Сепак, годинава главен тренд на црвениот тепих беа екстремно долгите фустани кои се влечкаат по земја надополнети со ...

Повеќе »

Critics Choice Awards: На црвениот тепих ништо посебно од изгледите

Сезоната на наградувања продолжува, неодмана помина и Critics Choice Awards, а на црвениот тепих продефилираа ѕвездите во различни креации од кои ретко која ќе ја запаметиме. Отсекогаш како нешто да недостасува на црвениот тепих на Critics Choice Awards, веројатно гламурот ...

Повеќе »

Златен Глобус 2016: Враќање на 90-те години

Носталгијата по модата од 90-те години се отслика на изборот на облеката на ѕвездите на црвениот тепих. Ако може да кажеме дека тоа што тие го носат на црвените ќилими е најава за тренд, тогаш 90-те се повторно тука. Плиш  ...

Повеќе »

Црвен тепих: Сите впечатливи изгледи на British Fashion Awards

Голем број на модни креатори, славни личности и модели се собраа во Лондон во чест на најдобрите британски модни достигнувања и таленти, на традиционалното годишно доделување на наградите British Fashion Awards. Црната боја доминираше на црвениот тепих, а ѕвездите покажаа ...

Повеќе »

Црвен тепих: 10 најзборувани фустани на Еми

Металик фустанот кој го носеше Кери Вашингтон од тукушто претставената колекција на Марк Џејкобс за сезоната пролет 2016 година, уште долго ќе се зборува. Не помалку впечатлив, но со провокативноста, беше фустанот на Хејди Клум од Версаче, во силна жолта ...

Повеќе »

Изглед на денот: Алесандра Амбросио на црвениот тепих во Венеција

Може да ја нема во ниеден филм, но тоа не го спречи ангелот на Викторија сикрет да го „украде“ целото внимание на црвениот тепих на 72-от Филмски фетивал во Венеција. Убавицата од Бразил блесна на црвениот тепих на премиерата на ...

Повеќе »

Изглед на денот: Сребрениот фустан-кошула на Зендеја

Сосема соодветно облечена за годините. 18-годишната пејачка и глумица Зендеја на црвениот тепих на БЕТ Авардс пристигна облечена во светликав сребрен фустан-кошула. Сребрените чевли со вртоглаво висока потпетица во случајов не стрчат, зашто вниманието „паѓа“ на пикси фризурата која го ...

Повеќе »

Заборавете на крзното, пердувите се модерни

Ѕвездите се во љубовна афера со пердувите. Доволно е само да се потсетиме на неколку настани кои се случија во теков на годината и да го видиме новиот тренд кој го форсираат ѕвездите. Пердуви. Како се носат? На различни начини. ...

Повеќе »