Црвен ќилим

Црвен тепих: Славење на женственоста на „Тони Авардс“

Доволно ли е модерен сега? Традиционално и годинава театарската елита се собра на „Тони Авардс“ во чест на глумците, продуцентите и режисерите кои учествуваат во создавањето на претставите на Бродвеј. Овој настан никогаш не бил познат по модните креации на ...

Повеќе »

Црвен тепих: Најпрефинетите изгледи на доделувањето на CFDA наградите

Доделувањето на CFDA наградите (Council of fashion designers of America) е една од најмодните вечери во годината, вечер во која модните креации пулсираат во знакот на трендовите и гламурот. Голем број од ѕвездите кои продефилираа на црвениот тепих изгледаа фантастично. ...

Повеќе »

Изглед на денот: Амал Клуни во жолт фустан на Галијано

Џорџ Клуни не се лути што неговата сопруга му го „краде“ светлото на рефлекторите. Уште од пристигнувањето на Токискиот аеродром, двојката е следена од река од фанови, фотографи и новинари. Каде и да се појават заедно во фокус е Амал – дури и ...

Повеќе »

Женствена во машки костум: Изабела Роселини како Коко Шанел

Ретко кој знае толку совршено да го искомбинира машкиот и женски стил како Изабела Роселини. На Канскиот филмски фестивал 62-годишната глумица се појави во класичен црн машки костум искомбиниран со бела кошула, бисери и огромен свилен шал. Сите парчиња се ...

Повеќе »

Изглед на денот: Сиена Милер во „балерина“ фустан

68-то издание на Канскиот филмски фестивал ќе го запамтиме по модните избори на учесниците. На затворањето на фестивалот, Сиена Милер изгледаше како елегантна балерина во синиот фустан. На затворањето на Канскиот филмски фестивал, на црвениот тепих Сиена Милер, која беше ...

Повеќе »

Кан: Погледнете го фустанот и шминката на Барбара Палвин од сите агли

  Моделот Барбара Палвин пристигна на Канскиот филмски фестивал и ја освои вечерта со незаборавната црна креација под која се гледаа нејзините совршено тонирани нозе.   Со вамп црн фустан и впечатливо нашминкани очи, ѕвездата на Викторија сикрет блесна на ...

Повеќе »

Сите гламурни фустани на Канскиот филмски фестивал – 1 дел

Француската ривиера изгледа дека никогаш не била толку гламурна како годинава, со присуството на бројните ѕвезди на Канскиот филмски фестивал, а на црениот тепих секоја вечер прекрасните креации се вистински празник за очите. Што е актуелно во модните трендови, кога ...

Повеќе »

Кара Делевињ во мал бел фустан на Канскиот фестивал

Моделот и глумица Кара Делевињ пристигна на Канскиот фестивал на хуманитарната вечера. Модниот избор беше мал бел фустан и впечатлив ѓердан. 22-годишната Делевињ за првпат се појавува на Канскиот филмски фестивал. Убавицата за оваа прилика носеше бел фустан во комбинација со ...

Повеќе »

Натали Портман, божица во зелен фустан „Ланвин“.

Со изглед на старогрчка божица, Натали Портман го собра вниманието на присутните. На премиерата на филмот „Sicario“ на Канскиот филмски фестивал, 33 годишната глумица се појави во нежно -зелен фустан од луксузната модна марка Ланвен. Облечена во зелен фустан, со сандали ...

Повеќе »

Белиот секси „Фаусто Пуљизи“ фустан на Рита Ора, одблизу

Пејачката очигледно најмногу им верува на италијанските модни дизајнери. На црвениот тепих на доделувањето на Билборд музичките награди, Рита Ора пристигна облечена во суперсекси фустан, креација на италијанскиот дизајнер Фауто Пуљизи. Креацијата со стратешки отвори ги покажа сите атрибути на ...

Повеќе »