Црвен ќилим

Деколте за паметење: Салма Хаек на Канскиот филмски фестивал

Глумицата ги засени славните колешки со виолетовиот фустан со длабоко деколте кој го носеше на премиерата на филмот „Carol“. На црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал, Хаек пристигна во придружба на сопругот. 48-годишната глумица изгледаше раскошно во лилаковиот фустан кој ...

Повеќе »

Црвен тепих на БМА: Од гламурни до секси изгледи

Можеби не се Греми ниту Оскари, но Билборд музичките награди се нешто што привлекува внимание. Ова е единствен настан во годината кога ѕвездите можат да ги игнорираат правилата кои важат за традиционалните црвени ќилими и да облечат што сакаат и ...

Повеќе »

Црвен тепих: Фан Бинбин кралица на пролетта во Маркеза

Ризичен избор, но кој ризикува тој и добива – аплауз. Кинеската глумица Фан Бинбин на премиерата на филмот „Мед Макс“ пристигна како вистинска кралица на пролетта. Со круна од цветови на главата дизајнирана од „Ралф енд Русо“ и бел фустан ...

Повеќе »

Црвен тепих: Сончевиот изглед на Чарлиз Терон

Чарлиз повторно донесе сонце на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал. Овојпат облечена во жолт фустан од марката Диор. На премиерата на филмот „Мед Макс“ глумицата донесе гламур каков што и очекуваме на фестивалите. Љубовта на Чарлиз Терон и Диор ...

Повеќе »

На омлет или на пица? На што ви личи креацијата на Ријана?

Во центар на вниманието на Мет-Гала беше креацијата на Гуо Пеј која ја носеше Ријана. И интернетот „падна“ од коментари. Твитерџиите и овојпат беа досетливи, па си поиграа на сметка на жолтата креација која ја носеше пејачката Ријана на Мет-Гала. ...

Повеќе »

Црвен тепих: Разголените ѕвезди на Мет-Гала

Годинешното издание на Мет-Гала е супер боди позитив, што и да значи тоа. Прославувањето на кинеската модна традиција може да се сфати и како славење на голотијата. Утната тема? Или само мало претерување за внимание. Како и да се, разголените ...

Повеќе »

Црвен тепих: Креациите на Мет-Гала

Еден од најочекуваните модни настани во годината е тука, а индустриската елита не не разочара на црвениот тепих. 2015 Мет Гала помина гламурно како и секогаш, а славните се инспирираа од темата Кина. Погледнете ги креациите во фотогалеријата.

Повеќе »

Изглед на денот: Џенифер Лопез во комбинезон на Зухаир Мурад

На црвениот тепих на Билборд Латин Авардс 2015, Џенифер Лопез блесна во комбинезонот со потпис на Зухаир Мурад. Комбинезоните се во тренд, а откако Скарлет Јохансон покажа како совршено се носат, Џенифер Лопез не убеди колку тие можат да бидат ...

Повеќе »

Црвен тепих пред Белата куќа: Модните избори на Нерд Пром

Политичарите не се познати по нивната смисла за стил, па црвениот тепих на Нерд Пром (White house correspondents dinner) е единтвениот настан во годината кога Вашингтон е во центарот на модниот свет. Познатите личности, новинари и политичари продефилираа на црвениот ...

Повеќе »

Канскиот филмски фестивал забрани селфи-фотографирања

Додека ѕвздите се подготвуваат за црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал кој ќе се одржи од 13 до 24 мај, оттаму пристигна информацијата дека своите мобилни телефони ќе мораат да ги носат во чантите или џебот, бидејќи селфи-фотографирањето оваа година ...

Повеќе »