Црвен ќилим

Одблизу, малиот црн „Версаче Версус“ на Џенифер Лопез

Некои го нарекоа „малиот црн фустан“, но на втор поглед станува збор за модна комбинација од црна сукња со истакнато висок „струк“, висок до под градите, и тесно црно сако со нагласен струк. И многу накит во препознатливиот стил на ...

Повеќе »

Изглед на денот: Скарлет Јохансон во нежниот комплет на Зухаир Мурад

На црвениот тепих на доделувањето на МТВ филмските награди Скарлет Јохансон блесна во пастелно розова креација на Зухаир Мурад. Креацијата е од претпродажната колекција за есен 2015. Ненагласените обетки совршено го надополнуваа горниот дел на кој доминираат везените декорации. Целата ...

Повеќе »

Бај Линг со одговор на „лебед фустанот“ на Бјорк

Американско-кинеската глумица Бај Линг на доделувањето на МТВ филмските награди со изборот на креација која ја носеше даде одговор на познатиот „лебед фустан“ на Бјорк, креација на македонскиот моден дизајнер Марјан Пејоски. Јутјуб ѕвездата Тодрик Хол очигледно добро се потрудил ...

Повеќе »

МТВ филмските награди: Ребел Вилсон во креација инспирирана од ангелите на Викторија сикрет

Австраликата актерка Ребел Вилсон беше суперхерој на вечерта во креација со ангелски крилја и порака на задникот – размисли! Ребел се појави на сцената за да ја додели наградата за најдобра машка улога облечена во костим инспириран од креациите и ...

Повеќе »

Црвен тепих на МТВ филмските награди: Доминација на пастелните бои

Холивудската сезона на доделување на награди продолжува. Во свежи креации со живи и пастелни бои, ѕвездите продефилираа на црвениот тепих на свеченоста во Лос Анџелес. Пролетната мода е тука, топли и светли бои во согласност со убавото време доминираа на ...

Повеќе »

Ноќ на Оскарите 2015: Сјајот и гламурот на црвениот тепих

Кога станува збор за гламурот на црвените ќилими, отсекогаш оној на ноќта на Оскарите е далеку поголем од сите останати. Во елегантни и раскошни креации и синоќа ѕвездите продефилираа на црвениот тепих кој личеше на модна писта на која прочуените ...

Повеќе »

Црвен тепих: Ѕвездените креации на Амфар Гала

Супермоделите, познатите личности и активисти го прославија настанот Амфар Гала во Њујорк организиран од Амфар фондацијата која се залага да се подигне свеста за хив / сида. Ана Винтур, Коко Роша, Наоми Кемпбел, Кендал Џенер, Иванка Трамп, Иман и Карли ...

Повеќе »

Стилот на убавиците на црвениот тепих на Спортс Илустрејтид

Спортс Илустрејтид го прослави изданието на костими за капење 2015 во Њујорк. На црвениот ќилим се појавија познатите модели облечени во креации кои ги откриваат нивните тела. Тоа што беше заедничко за сите убавици кои продефилираа на црвениот тепих  беа ...

Повеќе »

БАФТА 2015: Елегантни дами на црвениот тепих

Годинава наградите на Британската академија за филм беа во блага сенка на Греми наградите, но на црвениот тепих продефилираа убавите глумици покажувајќи голема елеганција, а во елегантна атмосфера помина и целиот настан. Црни елегантни фустани доминираа на црвениот тепих, црвените ...

Повеќе »

Греми 2015: Кети Пери личи на лустер, Иги Азалеа на милиброд, Сиа на Ајнштајн…

Твитерџиите и модните блогери годинава брилираат со комичните споредби на фустаните на ѕвездите со најразлични предмети и ликови. И додека  креацијата на Ријана предводи во смешните споредби, не е поштедена ни креацијата на Кети Пери, стајлингот на Мадона и Ким ...

Повеќе »