Црвен ќилим

Анџелина, Кортни или Џија: На која убавица најубаво и прилега класичното машко одело ?

Класични одела веќе со месеци се присутни на црвениот тепих и многумина ќе се согласат дека дамите во костум може да изгледаат посекспилно отколку во вечерен фустан. Анџелина Џоли, Кортни Кардашијан и Џија Копола одлучија да заблескаат на црвениот тепих во ...

Повеќе »

Оскари: 10 најубаво облечени дами на црвениот ќилим

Овие глумици не импресионираа со модниот избор. На традиционалната ноќ на Оскарите повторно ги видовме најновите модни трендови.  Познатите холивудски дами блеснаа на црвениот ќилим, а на нивните долготрајни „ритуали“ за дотерување не им попречи ни дождот. Еве ја нашата ...

Повеќе »

Греми: Најубавите фустани на црвениот ќилим

Најзначајниот музички настан Греми и годинава ги собра на едно место музичките ѕвезди, а црвениот ќилим беше местото на кое се покажаа модните трендови. Освен неколкуте перформанси на бината кои долго ќе се паметат, ќе останат запаметени и неколку фустани ...

Повеќе »

Симпатичен гаф на Хејден Панетијер: Носам фустан од Том Форд!

Љубителите на модата останаа збунети од изјавата на младата глумица Хејден Панетијер не црвениот ќилим на доделувањето на наградите Златен глобус. „Носам креација од Том Форд. Ова е првпат да носам креација од него. Се чувствувам секси и релаксирано во ...

Повеќе »

Црвен ќилим: Секси фустани на доделувањето на Златен глобус, златен медал за деколтето на Вергара

Уште една вечер на холивудски гламур на црвениот ќилим. Поголем дел од глумиците синоќа на црвениот ќилим се појавија речиси потполно закопчани. Само малкуимина од нив го истакнаа својот сексапил. Меѓу впечатливите беше Рис Витерспун во светло-синиот фустан кој ги ...

Повеќе »

Моника Белучи, уникатен црн дијамант (ФОТО)

На големото отворање на изложбата на Картие во Париз, насловена Cartier: Le Style et L’Histoire (Картие, стил и историја), вниманието го привлече италијанската актерка Моника Белучи (49), облечена во црн фустан од тантела со потпис на Д&Г.

Повеќе »

Речиси, па чедна: Зошто Мајли Сајрус одлучи (за миг) да се „очовечи“

Најпосле дознавме зошто Мајли Сајрус на доделувањето на американските музички награди модно се „очовечи“. Имено, Сајрус добила предупредување дека целото шоу ќе го гледа и нејзиното семејство!    

Повеќе »