Шопинг

Тренд на неделата: Комплет од MANGO со тропски принт

Погледнете го овој преубав комплет од MANGO со кој ќе останете забележани. Панталоните со широк крој се со должина до над глуждовите, а блузата со долги ракави го прави пријатен за носење во пролетните денови како и во поелегантните летни ...

Повеќе »

Едноделни пижамчиња со „zip-up“ дизајн од Carter`s

Во новата колекција на Carter`s најдовме прекрасни едноделни пижамчиња кои лесно се облекуваат и соблекуваат благодарение на „zip-up“ дизајнот. Многу се пријатни за носење. Мотивите се весели и соодветни за летните денови – животинчиња од морскиот свет како апликации, но тука се ...

Повеќе »

Количката CYBEX Mios – Нов врвен дизајнерски предизвик за модерните родители

Возбудлива вест ни пристигна од една од нашите омилени марки за опрема за бебиња – CYBEX, а се однесува на нов лансиран модел на фенси количка насловен CYBEX Mios. На наше задоволство, оваа количка веќе е достапна во продажба и ...

Повеќе »

Придружете се на караванот „МЕСТО ЗА СИТЕ ИМА ЕДНАКВО ПОД СОНЦЕТО“

Оваа година за прв пат во Македонија, Здружението НВО ДЕТСКИ СВЕТ НОВ ПОЧЕТОК Скопје го спроведува караванот„МЕСТО ЗА СИТЕ ИМА ЕДНАКВО ПОД СОНЦЕТО” со цел едукација на децата од училишна возраст за потребата од правилно и секојдневно одржување на спортската ...

Повеќе »

Шармантна колекција од Reserved за пролет/лето 2017

Шармантна колекција со спортски дух и препознатлив италијански стил за оваа сезона ни носи Reserved. Главниот слоган на колекцијата е различност. Модните парчиња зрачат со самодоверба, а акцентот е на спортските трендови, но секако тука се и елегантните комбинации. Всушност, оваа ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Чевли од Bata изработени со Insolia технологија

Ви ги предлагаме овие прекрасни чевли од Bata кои се изработени со Insolia технологија која дава дополнителна удобност, правилно распределување на тежината на целото стапало и баланс. Чевлите ќе можат да се носат три до четири пати подолго од вообичаено. Палетата на ...

Повеќе »

Преслатки и удобни шпихозни во новата колекција од Carter`s

Carter`s ни нуди широк избор на шпихозни за дечиња на возраст од 0 до 9 месеци. Погледнете дел од понудата во фотогалеријата. Достапни се во продажба во продавниците Carter`s – Скопје Сити мол, Капитол мол, Веро центар (приземје) и Remall во Тетово.

Повеќе »

Средна Сезона со 30 отсто попусти во Original Marines

Шопинг акцијата со попусти е во тек кај нашата омилена италијанска модна марка за детска мода – Original Marines. Во таканаречената Средна Сезона добивате попусти до 30 отсто! Попустите следуваат со купени 3 модни парчиња од пролетната колекција. Се гледаме ...

Повеќе »

Во пресрет на Велигден, празнични попусти до 40 отсто на играчките од Hasbro во Крш

Зголемете ја радоста на велигденските празници, подарувајќи играчка на дечињата, сега со попуст до 40 отсто на производите од реномираниот бренд Hasbro во продавниците „Крш“. Искористете го одличното намаление кое важи за дел од најомилените играчки на децата. Во фотогалеријата ...

Повеќе »

Дотерани за празничните денови и специјални моменти со модните парчиња од ORIGINAL MARINES

Свечени модни комбинации за деца ќе најдете во новата колекција од италијанската модна марка Original Marines кои се достапни во продажба во брендираната продавница Original Marines во Скопје Сити мол. Елегантната бела боја е доминантна во колекцијата за девојченца, во која ...

Повеќе »