Деца&Тин

Деца&Тин

Со купување новогодишни украси од Скопје Мериот Хотел, донирате за децата од СОС Детско село

Децата од СОС Детско село заедно со Скопје Мериот Хотел, изработија автентични и уникатни новогодишни украси кои ќе бидат наменети за продажба и донирање. Како гости на Скопје Мериот, во склоп на еднодневната креативна работилница, децата од овој центар креираа ...

Повеќе »

Нова продавница на Carter’s – Сега омилената модна марка за деца е достапна и во Remall во Тетово

Популарната модна марка за бебешка и детска облека Carter’s денес ги отвора вратите на новата продавница лоцирана во Remall во Тетово. На задоволство на родителите, секако и на децата, во Remall денес стартува и новата продавница за детски играчки „Крш“. Да ве потсетиме, ...

Повеќе »

Магијата на подарувањето започна: Дечињата ги сакаат новогодишните пакетчиња!

Винчини направи селекција од најдобрите слатки и ги спакува во новогодишни пакетчиња за најмалите. Бесценето е да се види радоста на лицата на децата кога ги отвораат новогодишните подароци. За децата, тие  имаат големо значење, па често и неколку месеци ...

Повеќе »

Во Carter’s ќе ги најдете најубавите хеланки во градот!

Згодни за носење, лесни за комбинирање и преслатки – кое девојченце не би сакало пар модерни хеланки?! Не талкајте низ градот губејќи си го времето во потрага по хеланки за вашето девојченце, зашто проверено – најубавите се во продавниците Carter’s – ...

Повеќе »

Дотерани за празниците со Original Marines!

Во Original Marines пристигна празничната колекција за вашите најмили. Во фокусот се белата и црвена боја и елегантните кроеви кои ја потенцираат свечаната нота. Девојченцата модните парчиња сега ги комбинираат со весели хулахопки во црвена боја или со принт од ...

Повеќе »

Луксузната колекција Birds of Paradise достапна во продажба и кај нас!

Производителот Cybex и понатаму продолжува да не воодушевува, сега со новата колекција насловена Birds of Paradise (Птици од Рајот) која пристигна и во Скопје! По успехот со ексклузивната соработка со познатите модни дизајнери Џереми Скот и Лала Берлин, CYBEX повторно ни ...

Повеќе »

Пред-новогодишни попусти во „Крш“: Baby Born куклите со попуст од 50 отсто!

Претновогодишната попустна треска започна во продавниците „Крш“. Сега, во овие продавници атмосферата е празнична и волшебна, а намалувањата се значителни, особено на најпосакуваните мултифункционални Baby Born  кукли од марката Zaph Creations. Ги знаете овие кукли, нели? Единствени кои имаат девет функции, ...

Повеќе »

6 празнични модни комбинации за момченца и девојченца во Carter’s

Урааа! Доаѓа Нова година, а за децата тие празници се вистински извор на радост и задоволства. Време е да ги дотераме за најзабавните денови од годината. Ви предлагаме 6 празнични модни комбинации, а вие одберете си го вашиот фаворит. Избор ...

Повеќе »

Весели новогодишни модни парчиња пристигнаа во Carter’s

Со оглед на тоа што Carter’s е секогаш во чекор со модата на сезоната, не сме изненадени што токму тука – во нашата омилена продавница за детстка облека – ги наоѓаме празничните модни парчиња со новогодишни и божиќни мотиви. Исто како ...

Повеќе »

Black Friday во „Крш“: Ајде на паметен шопинг со најмилите!

Искористете ги големите попусти на светскиот ден на шопингот – „црниот петок“ и почестете ги најмилите со тоа што ним им е најпосакувано – нова играчка. Се разбира, во продавниците „Крш“ ќе најдете и дузина работи кои вам ми се ...

Повеќе »